Opelim.net Yardım kampanyası.....

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
düşünceniz güzel ama o veliler o öğretmen arkadaşlar o bölgenin milli eğitim müdürlüğü o ana sınıfına sandalye ve masa bulamıyorsa ben daha birşey demiyorum... bu kadarcık şey için kampanya düzenlemek bana garip geliyor. ama yine söylüyorum düşünceniz güzel... inanın her veli 10 TL verse iş hallolur... ama işte...........[/QUOTE]

Malüm, zengin geçinen, büyük ekonomik imkanlara sahip olduğu iddia edilen devletimiz okullara parasızlıktan dolayı müstahdem bile atayamıyor o nedenle de okulların temizliği okul aile birliklerince temizlik şirketlerine yaptırılıyor, yani ödenekler konusunda devlet batıda da aynı doğuda da, ayrıca velilerin büyük bir kısmı da okullara para vermek istemiyorlar.

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
düşünceniz güzel ama o veliler o öğretmen arkadaşlar o bölgenin milli eğitim müdürlüğü o ana sınıfına sandalye ve masa bulamıyorsa ben daha birşey demiyorum... bu kadarcık şey için kampanya düzenlemek bana garip geliyor. ama yine söylüyorum düşünceniz güzel... inanın her veli 10 TL verse iş hallolur... ama işte...........

bence sizin bu yorumunuza en güzel cevabı oralarda yaşamış ordaki insanın halini bilen biri olarak COSMO.55 nickli Mustafa Bey verebilir. En büyük destekçimizin Mustafa Bey olması bana ne kadar doğru bir iş yaptığımızı ispat etmiştir.

Mustafa Beyin iznini almadan onu biraz tanıtayım. Mustafa Bey yıllarca doğuda askerliik yapmış mayına bastığı için Gazi mertebesine yükselmiş asker emeklisidir. Eğer o tüm yaşadıklarına istinaden oralara yardım eli uzatıyorsa bizden çok daha iyi bildiği vardır.

mustafagokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeliz Hanım, tekrardan çok teşekkürler...

Emeği geçen herkesten ALLAH razı olsun ...

COSMO.55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"Yüzlerinizi doğuya ve batıya çevirmeniz iyilik değildir. Ama iyilik, Allah'a, ahiret gününe, meleklere, Kitab’a ve peygamberlere iman eden; mala olan sevgisine rağmen, onu yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışa, isteyip-dilenene ve kölelere (özgürlükleri için) veren; namazı dosdoğru kılan, zekatı veren ve ahidleştiklerinde ahidlerine vefa gösterenler ile zorda, hastalıkta ve savaşın kızıştığı zamanlarda sabredenler(in tutum ve davranışlarıdır). İşte bunlar, doğru olanlardır ve müttaki olanlar da bunlardır." (Bakara Suresi, 177)

Kuran ahlakına göre gerçek adalet, sadece Allah rızası gözetilerek, Allah'tan korkarak sağlanan bir adalettir. Böyle bir adalet hedeflendiğinde ne şahsi bir menfaat ne dostluk ne düşmanlık ne de kişinin hayata bakış açısı, dili ırkı, teninin rengi kararlarında etki edemeyecek, sadece haktan yana karar verilecektir. Güven tüm yeryüzüne hakim olacaktır.

eğer bu şekilde düşünürsek sıkıntılar kendiliğinden ortadan kalkar...bu tip konularda, akıldan ziyade, gönül birliği olursa daha makbule geçer....

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"yüzlerinizi doğuya ve batıya çevirmeniz iyilik değildir. Ama iyilik, allah'a, ahiret gününe, meleklere, kitab’a ve peygamberlere iman eden; mala olan sevgisine rağmen, onu yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışa, isteyip-dilenene ve kölelere (özgürlükleri için) veren; namazı dosdoğru kılan, zekatı veren ve ahidleştiklerinde ahidlerine vefa gösterenler ile zorda, hastalıkta ve savaşın kızıştığı zamanlarda sabredenler(in tutum ve davranışlarıdır). Işte bunlar, doğru olanlardır ve müttaki olanlar da bunlardır." (bakara suresi, 177)

kuran ahlakına göre gerçek adalet, sadece allah rızası gözetilerek, allah'tan korkarak sağlanan bir adalettir. Böyle bir adalet hedeflendiğinde ne şahsi bir menfaat ne dostluk ne düşmanlık ne de kişinin hayata bakış açısı, dili ırkı, teninin rengi kararlarında etki edemeyecek, sadece haktan yana karar verilecektir. Güven tüm yeryüzüne hakim olacaktır.

eğer bu şekilde düşünürsek sıkıntılar kendiliğinden ortadan kalkar...bu tip konularda, akıldan ziyade, gönül birliği olursa daha makbule geçer....

+9999....

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mustafa bey kardeşim yüreğinize sağlık ve tüm opelim net ailesi olarak yardım elini uzatan uzatamayan her merhamet duygusuna sahip kardeşlerime abilerime ordaki ufaklıklar adına binlerce teşekkürler
veeeeee
BU KAMPANYAYI BAŞLATMAMIZDAKİ ÖNCÜ İSİM YELİZ BAŞKANADA YÜREKTEN KUCAK DOLUSU SEVGİLER TEŞEKKÜRLER
ben biliyorumki annelik duygusuna sahıp bir hanımdanda bukadarı beklenir ama o bukadarlada yetinmeyip alışverişlerine kadar a sından z sine ilgilendi
düşünsene yeliz hayatboyu seni bizleri unutmayacaklar ellerine yüreğine sağlık tekrar tekrar sana bizlere OPELİM NET ede çok yakıştı bu
yaa listeye bakıyorum arkadaşlar inanın onlardan daha çok çocuklar gibi seviniyorum kendi adıma ne mutlu bizlere ne mutlu
pırıl pırıl gençler yetişecek diye
NE MUTLU ONLARA, BÖYLE BİR ÖĞRETMENLERİ VAR BAŞLARINDA...
hepsine hayırlı dersler
böyle hayır işlerindeki bereketide görüyoruz yaradan herşeyi görür allah hepinizden razı olsun saygılar