Opelim lastik ebatları yardim lütfen

Gardi74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaz lastiklerim 6 yıl olmuş değişmem gerekiyor.
Opel astra G 2000 model araclarin normal orjinal lastik ebatlari kaça kaç acaba yada kac almaliyim? Birde önerdiğiniz marka var mi ben JİNYU duydum ve uygun fikriniz nedir? Simdiden tskler

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğilip lastik üzerine bakarsanız orda ebatlar yazar mesela 185/60/15 gibi. Jinyu ilk defa sizden duydum.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
195/60 R15 diye biliyorum. Genede siz kitapçığına bakın orda yazar yok ise internetten bulabilirsiniz.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dante38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orijinal Lastik ebadı 195/60 R 15 dir.Sanayide daha ucuz olduğu için 195/65 R 15 takabilirler.Orjinal ebatlardan şaşmayın 65 yanakla değiştirdiğinizde virajlarda yığılma artacaktır.

Carisma70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaz lastiği olarak;
tavsiye edeceklerimin en ucuzunu alabilirsiniz;
nokian(en iyi yağmur lastiği), yokohama,vredestein,toyo. bilindik marka derseniz continental.
enişetimin sıfır aldığı passatta mişlen primacy var 3yıl oldu yanaklarında bile kılcal çatlama varken abimin s40 volvosunda 5 yıllık yokohamasının yanakları(lastik bilgilerinin yazılı olan yerler) tertemiz sıfır ayarında. yumuşak sessiz bir lastik. yeni aldığında kar lastiği gibiydi sert karlı zeminde: güzel fren mesafesi vardı.
amacınız ve kullanma tarzınızı belirtirseniz daha ayrıntılı model tavsiyesi olabilir. performans da vredestein ve toyo daha caziptir fiyat performans açısından. ama marka belrtmeksizin şu an iyi bir lastikte vasat bir kullanıcı için teknik değerler olarakTemp(sıcaklığa dayanıklılık): A , treadwear(dayanıklılık):280, track(çekiş): AA olmalı. spor kullanım arttıkça tread wear değeriniz+300 olmalı(daha sert)

Son düzenleme: