Opelforum.net sticker nasıl yapıştırılır

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar malum sticker dağıtım süreçlerini kısa zaman sonra başlatıyoruz. Bu kapsamda elinize ulaşan/ulaşacak olan stickerların nasıl yapıştırılması gerektiğini sizlere anlatmak istedim. Hepimizin bu yaşa kadar iyi kötü etiket yapıştırmışlığı vardır bu nedenle çok zorlanacağınızı düşünmüyorüm. Tek sorun hizalamakta.

• Öncelikle sticker yapıştırılacak olan alanı hafif nemli bir bez ile toz kalmayacak şekilde siliyoruz.
  • Stickerin alt kısmında ki beyaz katmanın fazlalıklarını bir makas ile keserek hizalama konusunda kendimizi garantiye alıyoruz.
  • Sticker hizalaması yaparken kırmızı oklar ile gösterdiğim şekilde fren lambasının başlangıcını ve bitişini referans alıyoruz. Bu bize sağ / sol hizalama konusunda yol gösterecektir. Bakınız aşağıdaki resimdeki kırmızı oklar.
  • Aşağı yukarı hizalamada mavi okun altındaki ilk sıradaki buz eritme rezistansının (bakınız sarı ok) çizgisini kendimize referans ediniyoruz. Harflerin üst kısmını buraya hizalayarak yamuk yapıştırmanın önüne geçiyoruz. (Siz isterseniz daha alttaki çizgileri referans alabilirsiniz size kalmış)
  • Stickerın alt beyaz katmanını söküyorsunuz. Elinizde şeffaf bir etiket üzerinde opelforum.net yazısı kalıyor.
  • Yukarıda anlattığımız şekilde hizaladığınız yere stickeri yapıştırıp üst şeffaf etiketi sökmeksizin elimizle iyice bastırarak harfleri yerlerine yapıştırıyoruz.
  • Bütün harfleri ve logoyu yapıştırdıktan sonra üst şeffaf etiketi kenarından yavaşça sökerek camdan çıkartıyoruz.

4.jpg

SONUÇ

2.jpg
Bu arada en pis opel yarışması yapılırsa benim arabadan daha pis olanı çıkmayacaktır diye düşünüyorum :)

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Tam onu diyecektim..Yahu off roadamı katıldın :)

• Beğen
Tepkiler: Murat

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Tam onu diyecektim..Yahu off roadamı katıldın :)

Abi 2 faktör var bunlardan birincisi hanım faktörü diğeride müthiş hizmetler sunan belediyemiz :) Mahallemde halen taş döşenmemiş durumda gerisini siz düşünün yerden kalkan toz arabaya yapışıyor sabaha karşıda çiğ yağınca çamura dönüşüyor. Bütün mevzu aslında bu :)

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Evet buna benzer bir durum bende var..Ağacın altına parkediyorum..Ağaçtan süzülen tozlar ve sağolsun kedilerin arabamı merdiven gibi kullanmasından dolayı tozlarla kedi pati izleri çok güzel bir ahenk sunuyor arabanın başına gidince :) ama foto çekerken temizliyorum :)))

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Arabanın direksiyonuna hafta sonu oturabilirsem oh diyorum :) O zaman götürüp yıkatıyorum :) Onun dışında bu çamur silmeyle gitmiyor abi yapışmış durumda :)

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Evet buna benzer bir durum bende var..Ağacın altına parkediyorum..Ağaçtan süzülen tozlar ve sağolsun kedilerin arabamı merdiven gibi kullanmasından dolayı tozlarla kedi pati izleri çok güzel bir ahenk sunuyor arabanın başına gidince :) ama foto çekerken temizliyorum :)))
Sana branda şart abi kediler harita çizdi benim kaputa siyah arabanın derdi temizliği zor abi

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
O yüzden sürekli gri araç alıyorum..Çiziği ve tozu az gösteriyor..Brandanında toplaması bir eziyet,giydirmesi bir eziyet..Birde yağmuru çamuru var..Yazında kaportaya yapışma derdi var..Bu yüzden kediler ve tozlara razıyız :)

• Beğen
Tepkiler: Murat

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sana branda şart abi kediler harita çizdi benim kaputa siyah arabanın derdi temizliği zor abi

Maalesef bilhassa koyu renk olan siyah, kahverengi, lacivert renk gibi arabaları kullananlar için kapalı garaj şart gibi. Yoksa gerek kirli göstermesinden gerekse de çiziklerden falan kötü gözüküyorlar. (bilhassa kediler patileri ile patinaj çekiyor :D.)

ozgurcakir57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar ;

sticker dağıtımı ile alakalı net bir tarih var mı acaba ?

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Maalesef bilhassa koyu renk olan siyah, kahverengi, lacivert renk gibi arabaları kullananlar için kapalı garaj şart gibi. Yoksa gerek kirli göstermesinden gerekse de çiziklerden falan kötü gözüküyorlar. (bilhassa kediler patileri ile patinaj çekiyor :D.)
Aynen abi kışın motor sıcakken uğrak yerleri bilhassa :D