Opel'den Reanult'a Geçiş

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
ne kadar donanım koyarlarsa koysunlar almanın yolda gittiği gibi gidemezler asla :) ( binek aile otoları için konuşuyorum spor modellerin karşılaştırması başka)

İşte bu genellemeleri yanlış buluyorum ben. Nerede bu cümlede segment ayrımı? Direk Alman vs Fransız.

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neyse sadece şunu söylüyorum, herkes her bindiği aracı göklere çıkarıp diğerlerini yerin dibine sokmasın.

ben renaultun ne kadar dandik olduğunu renault kullanırkende söylüyordum. yakınlarım araba alıcakları zaman renault gösterdiklerinde aman uzak durun, ben kullanıyorum her türlü dandikliğini biliyorum diyodum ve anlatıyordum.

İşte bu genellemeleri yanlış buluyorum ben. Nerede bu cümlede segment ayrımı? Direk Alman vs Fransız.
segment ayrımı genellemenin içinde zaten ;) c segmenti alman mı fransız mı diye sorsanız ne cevap gelir sizce? yada d segmenti e segmenti alman mı fransız mı diye sorsalar. fransızların almanlardan genel anlamda dandik olduğu ortada, bunu taraflı tarafsız resmi gayriresmi herkes söylüyor zaten çünkü gerçekler böyle. :cool:

ha eğer illa fransız alsam tercihim sadece citroen olurdu. citroen'in keyfi bir başka. ama kahretsinki o da arıza. bizim yol şartlarımıza uyum sağlayamıyorlar, çok hassas kalıyorlar. ama kaymak asfalt oldumu citroen tadından yenmez. 2003 C3 1.6 ile 220 km/s yaptım ve ani frenledim, araba o kadar stabildi ki. ama renault'la böyle şeyleri denemek mi?:eek: ALLAH yazdıysa bozsun... nerden mi biliyorum? çünkü renault ile de aynı şeyleri denedim :cool:

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle aracınız hayırluı ugurlu olsun,kazasız belasız binin inşallh..
Ben geçen temmuzda araba alacakken 21000 lira civarında param vardı,dizel veye 1.6 megana dynamıc bakıyordum,fiyatları oldukça yüksekti ve reno olduğundan vazgeçtim..uzun aramalardan sonra opelde karar kıldım,gidişinden yakıtından memnunum,içi ses yapmasa daha da memnun olacam ama,engel olunamıyormuş opellerde..gülü seven dikenine katlanırmış hesabı..

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Evet bu mesajları yazmadan önce bilmeliydim ne dersem diyeyim renonun tüm modellerini a dan z ye kullanmış olan arkadaşlar olumsuz yönlerini yazacaklar. Opel in tüm modellerini kullanmış olsam bende yazardım olumsuzlukları. Ama kullanmadım, bilmiyorum. Sağlık olsun.

Opelim.net te;

Opel Forever :rock:rock:rock

btlanl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugun araca bi usta arkadaşım baktı 6 parça boya ve kaputun değişmiş oldugunu soledi ama yapan ustalar iyi yapmış pek belli olmuyo aracı satanda zaten borç karşılıgı aldı şimdi kepçe alacak onun için satmakta tramerden sorgu yaptık 4 tane kaza çıktı.servisede sordurduk yarın bilgi vercekler km hakkında ama ne yalan soliyim şok oldum satan adamda bize yamuk yapamaz ama oda bilmiyo demekki yarın götürüp vericem arabayı ama çok hoşuma gitti en kısa sürede aynısından alıcam
tşekkürler

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugun araca bi usta arkadaşım baktı 6 parça boya ve kaputun değişmiş oldugunu soledi ama yapan ustalar iyi yapmış pek belli olmuyo aracı satanda zaten borç karşılıgı aldı şimdi kepçe alacak onun için satmakta tramerden sorgu yaptık 4 tane kaza çıktı.servisede sordurduk yarın bilgi vercekler km hakkında ama ne yalan soliyim şok oldum satan adamda bize yamuk yapamaz ama oda bilmiyo demekki yarın götürüp vericem arabayı ama çok hoşuma gitti en kısa sürede aynısından alıcam
tşekkürler

Direkten dönmek diye buna denir herhalde, hemen verin hayrını görsün satan arkadaş. Ve şu an el bombası pimi çekili dolaşıyorsunuz. Bence teslim edene kadar binmeyin araca, malum emanet canı maulm yerinde üzerinize kalmasın. Ve aynısını alacağım diyorsanız illa FR olsun diyorsanız aynı paraya Laguna lara bakın derim. Ben de zamanında 2004 Model Megane II ile 3 günlük muhabbetin ardından Laguna almıştım. Tavsiye ederim.

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
Megane'da sunroof olayına bende canlı tanık oldum, arabanın içinde süpürge çalışıyormuş gibi ses yapıyordu:D

Megane'ı dağa taşa vurun iplemez, Opel gibi hor kullanımdan dolayı abuk subuk arıza çıkarmaz ama Astra'nın verdiği keyfin yarısını da vermez bence. özellikle de aynı model yılında ve aynı segmentte sırf daha donanımlı diye Alman'dan Fransız'a geçmezdim ben olsam.. tercih sizin:good:

btlanl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
verdim arkadaşlar bugun aracı.şimdi 2003 üzeri vectralara bakcam ama elimde 22 23 den fazla yok bakalım bualabilecekmiyiz

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
herşeyden önce hayırlı olsun ama sevmedim sevemedim Fransızı...