Opel'den Reanult'a Geçiş

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim hayırlı olsun güle güle bin. Alınmış bir mala başka bir modele yönelin diye öneri sunmak hiç mantıklı gelmiyor bana. Ayrıca Fransız a benim de daha önceden bir antipatim vardı ama şu an kullandığım Laguna yı almadan önce çok kararsız kaldım. Hatta burada da bir konu açmıştım al diyenlerde olmuştu uzak dur diyenlerde. Dayanamadım değişiklik uğruna riski göze alıp aracı satın aldım. Şimdi iyiki almışım diyorum.
Bazı donanımlara aldanıp almayın diyorsunuz ama,

ESP,
ASR,
10 Airbag,
Türkçe konuşan yol bilg.,
Elektrikli koltuklar, katlanır aynalar, CD changer (6+1), Sanroof, Deri Döşeme, Park Sensörü, Çift yönlü digital klima, Xenon far... başka aklıma gelmedi şu an.
Sizce bu donanımlara aldanılmaz mı?

Ve yol tutuş konfor ve süspansiyon olarak Astra CD arasında dağlar kadar fark var dersem kızmayın bana.

Zevkler ve renkler...

NOT: Sıfırını almayı dört gözle beklediğim araç Opel Astra 1.4 140hp Cosmo :)
anıl bey daha tam olarak almamış ki, pazartesi servise götürüp göstericekmiş. bizde fırsatı varken bi bahane bulup kurtulsun diye uğraşıyoruz :) peki size birşey sorayım; aynı donanım özelliklerinde vectra bulsanız hangisini alırsınız? size denk gelmiştir uygun fiyatlıdır almışsınızdır, şartlar nasıldı bilemiyorum. ama vectra'ya tercih edermiydiniz merak ediyorum. ayrıca kıyaslamanız yanlış. astra c segmenti laguna d segmenti, ikisi arasında izin verinde biraz fark olsun :)

ne kadar donanım koyarlarsa koysunlar almanın yolda gittiği gibi gidemezler asla :) ( binek aile otoları için konuşuyorum spor modellerin karşılaştırması başka)

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 astra satıp 2010 renault aldım desenız anlarım,imkanlarınız ona yetmış doğrudur.Fakat ben olsam şöyle düşünürdüm: 2004 alman tahtını ver, 2004 fransız taburesine otur.Yani beni yanlış anlamayın ama model yenilemedikten sonra, sunroof vs. için opeli değiştirmezdim.Yinede Hayırlısı olsun,Allah kaza bela vermesin.

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Sizin içinize sindiyse hayırlı olsun. Allah kaza bela göstermesin...

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Unutmayalım arkadaşlar, o fiyata o modelde ve donanımda temiz vectra bulmak zor takdir edersiniz ki...

İnsanlar yeri geliyor 2001 model b kasa comforta bile 20 binden açıyor ağzını.

Ama dikkat edelim, arada kalite kıyaslaması yapmadım.

btlanl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
meganede gözüm vardı açıkcası uzun zamandır istiyodum bizim bölgedede vardı aldım şuan araç bende kullandım bugun biraz tıkırtı felan yok arabada canavar gibi maşallah hoşumada gitti gitmedi değil yani ama işte opelin kaportasının yarısı yok bu arabada plastik vs. astradan konforlu rahat donanımlı seri ama astranın sağlamlığı oldugunu pek düşünmüyorum bakalım yarın servise sokucam arabayı neler çıkıcak istediğim gibiyse alıcam aracı
teşekkürler

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
meganede gözüm vardı açıkcası uzun zamandır istiyodum bizim bölgedede vardı aldım şuan araç bende kullandım bugun biraz tıkırtı felan yok arabada canavar gibi maşallah hoşumada gitti gitmedi değil yani ama işte opelin kaportasının yarısı yok bu arabada plastik vs. astradan konforlu rahat donanımlı seri ama astranın sağlamlığı oldugunu pek düşünmüyorum bakalım yarın servise sokucam arabayı neler çıkıcak istediğim gibiyse alıcam aracı
teşekkürler
içiniz gönlünüz rahat bi şekilde biniyorsanız hiç sorun yok, ALLAH tadını aldırsın inşallah kazasız belasız ;)

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun Anıl bey siz beğendiyseniz sorun yok. Sonuçta megan arabası Türkiye'de çeyrek altın gibidir, ikinci eli çok kuvvetlidir artı temiz ve donanımlı olduğu taktirde de çok çabuk satarsınız.

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
anıl bey daha tam olarak almamış ki, pazartesi servise götürüp göstericekmiş. bizde fırsatı varken bi bahane bulup kurtulsun diye uğraşıyoruz :) peki size birşey sorayım; aynı donanım özelliklerinde vectra bulsanız hangisini alırsınız? size denk gelmiştir uygun fiyatlıdır almışsınızdır, şartlar nasıldı bilemiyorum. ama vectra'ya tercih edermiydiniz merak ediyorum. ayrıca kıyaslamanız yanlış. astra c segmenti laguna d segmenti, ikisi arasında izin verinde biraz fark olsun :)

ne kadar donanım koyarlarsa koysunlar almanın yolda gittiği gibi gidemezler asla :) ( binek aile otoları için konuşuyorum spor modellerin karşılaştırması başka)

Segment karşılaştırma yine çıktı ortaya:D Segment olaylarını daha önce başka bir konuda uzun uzadıya konuşmuştuk ama yine bir sonuca varamamıştık o yüzden :dinle:

Masmiseim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İzmir' de Özrenotek Renault servisi var. İsmail Yaşar' ı bulup Önder' in arkadaşıyım selamı var diyip istediğiniz gibi ayrıntılı baktırabilirsiniz. Tabiki ücretsiz olarak...