Opelden japona geçiş "ASX"

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesgin hatları çok agresif göstermiş ve çok güzel olmuş. ama konsolda emre abiye katılıyorum. 1.6 117 hp motoru yeterde artar normal bir kullanıcıya diye düşünüyorum...

honestman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ALLAH kaza bela vermesin...

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu an 2012 model dizel intense 107900TL benzinli İntense 70900TL Yani fiyatlar inanılmaz uçuk. Dizel 1.8 olduğu için vergiden kaybediyor. Bir de emisyon yüzünden japonyadaki 150Hp lik dizeli 116Hp ile sınırlayarak getirdiler. Hiç şık olmadı bence. Şu an Crossover almaya niyeti olan biri varsa dizelse 1.6dci Qashqai platinium Benzinli ise ASX İntense almalı. Biz senede 12-14binkm arası yol yaptığımız için dizel farkını çıkaramıyorduk. Benzinki alıp lpg taktık. Şehir içi 23 kuruşa paşa paşa geziyorum :D

Araç benzinli birde üzerine brc my-11 taktık combo yaptık :D
117hp 154Nm aracın görüntüsüne göre çok az gözüküyor ancak şöyle bir durum var araç göründüğü kadar ağır değil 1290Kg. Çamurluklar vs. plastik olduğundan ağırlık konusunda iyi tasarruf etmişler. Motor öyle arabayı uçurup götürmüyor tabi ama yeterli. Astradan pek farklı gelmiyor bana. Yalnız astra alt devirlerde iyiydi asx tam tersine alt devirlerde yakıt tasarrufu peşinde koşup 3500 devirden sonra hondadaki vtecle aynı mantıktaki mıvec sistemini açıp canlanıyor. Ama yinede onu geçeyim bununla yarışayım aksiyonlarına pek müsait değil. Otobanda 5 kişi 200 e kadar gayet kararlı bir şekilde çıkabildim. :D 0-100 11.4 saniye
Hoşuma giden yanı yol tutuşu oldu. Ben aracın hızlanmasından çok virajlardaki kabiliyetine önem veriyorum. Alırken bu konuda çok tedirgindim sonuçta yüksek bir araç ama beni çok memnun etti. Bir kaç kere sıkıştırdım virajlarda sadece biraz yatıyor ama savrulma namına hiç bir şey yok. Sadece bir kere sahildeki "s" virajına hızlıca girip viraj içinde de içeri doğru şerit değiştirmeye zorladığımda astc devreye girip toparladı o kadar. :D

anladım.

japon motorlarda lpg'de sıkıntı yaşanıyor diye duydum. yani şimdi değil de bir süre sonra ECu'ları çok hassas olduğu için sabah çalışmada zorlanma vs vs.

bende sx4 almıştım. 200km oldu km de 375kr yakıyor. emin olamadım taktırsam mı taktırmasam mı...

önder61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni araç hayırlı olsun alican. Gayet şık duruyor , kazasız belasız sürüşler ;)

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım.

japon motorlarda lpg'de sıkıntı yaşanıyor diye duydum. yani şimdi değil de bir süre sonra ECu'ları çok hassas olduğu için sabah çalışmada zorlanma vs vs.

bende sx4 almıştım. 200km oldu km de 375kr yakıyor. emin olamadım taktırsam mı taktırmasam mı...

Ecu'dan değil de genelde magnezyum alaşımlı sübapların erimesinden dolayı bir problem oluyor. Normal devirlerde sakin kullanılan araçlar için lpg ile 60bin km civarında ortaya çıkan bir problemmiş o da her zaman değil. Sübap değişimi 1500-2000 lira civarı. Hesapladım 60bin km de lpg kit masrafını sübap masrafını çıkarıyor bir de üstüne hala kar etmiş oluyorsun :D
Astrayı 2001 aralıkta aldık 2011 aralıkta sattık geçen tam 10 senenin son 8 ayını lpgli geçirdik. Böyle bir rahatlık yok. 3 ayda 1000km yaptığımız arabayla ayda 1200 km yapmaya başladık. Tepesinden inmiyordum. Baktım asx çok yakınca evdekiler mırın kırın ediyor okula arabasız git diye. Babam lpg filan deyince araştırdım en uygun kiti buldum hemen montaj. Şimdilik bir problem yok zaten daha 1000 km oldu taktıralı :D

Bu arada sizinde aracınız hayırlı olsun. SX4 beğendiğim bir araç. ASX'i almadan önce incelemiştim.

Yeni araç hayırlı olsun alican. Gayet şık duruyor , kazasız belasız sürüşler ;)

Sağol Önder ;) Piyasada pek yok özellikle temizken baya dikkat çekiyor. :D

kesgin hatları çok agresif göstermiş ve çok güzel olmuş. ama konsolda emre abiye katılıyorum. 1.6 117 hp motoru yeterde artar normal bir kullanıcıya diye düşünüyorum...

Motor yetiyor. Hatta bir kaç agresif arkadaşla ışıklarda filan kalktık eğlencesine denk gelince pek ezdirmiyoruz kendimizi :p
Konsola da komple göğüsle birlikte değiştirip navigasyon filan taktırmayı düşünüyorum.

ALLAH kaza bela vermesin...

Amin sağolun. Hepimize kazasız belasız sürüşler

Son düzenleme:

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu aralar asx'e takmış durumdayım, sanırım satmışsınız,
profilinizde bmw ve fiat yazıyor, biraz yakıt tüketimi hakkında bilgi verir misiniz eğer sesimi duyarsanız :D mokka, trax ve asx i baya inceledim chevrolet piyasadan çekildiği için kaybetti, mokka ve asx arasında da asx sanki bir adım önde gibi...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
asx ikinci eli hiç yok gibi birşey.
güzel araba ama dizeli olmaması piyasadan silinmesine sebep oldu gibi birşey...