OPELDE MOTOR DEGİŞİKLİGİ YAPMAK için ????

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
2.2 dir büyük ihtimal o madenim ibom :D

satıp 1.6 sını almak çok daha karlı olucaktır...

cengiz29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç bir şey ögrenemedim bunca araştirmama ragmen .konuya açiklik getireyim ben öncelikle ben de 2500 cc şu an için yok 1600 cc g kasa var fakat komple motor isteyen bir 2500 cc var almayi düşündüğüm madem motor yapicam satiş yapicam daha ufak motor la hem vergiden hem yakittan tasaruf edip (astra bertone ) diyim ben binmek istemiştim teredütlerimi zaten yazdim ama hiç bir şey ögrenemedim

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç bir şey ögrenemedim bunca araştirmama ragmen .konuya açiklik getireyim ben öncelikle ben de 2500 cc şu an için yok 1600 cc g kasa var fakat komple motor isteyen bir 2500 cc var almayi düşündüğüm madem motor yapicam satiş yapicam daha ufak motor la hem vergiden hem yakittan tasaruf edip (astra bertone ) diyim ben binmek istemiştim teredütlerimi zaten yazdim ama hiç bir şey ögrenemedim

evet bencede 2500cc astra bertone mi eminmisiniz? :D

cengiz29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bertone 2000 cc üstü vergi de kapı aynı kapı :)

kayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teknik olarak da imkansız yasal olarakta.
Yasal olarak aracınızın ojinal motorunu %20 den fazla büyütememenize karşın hacmini düşürmeniz jkeisnlikle yasak. Yani hacim büyütsünüz ama küçültemezsiniz.
Yakıt tasarrufu diyorsanız zaten arasında %5-10 gibi yakıt farkı olucaktır. Vergi diyorsanız aracınızın kanunlar çerçevesinde uygunlugu varsa vergi indiriminden yararlanabilrisiniz. Ben 2500cc lik araca 3 yıldır 2000cc vergisi ödüyorum ;)

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
wahowww.. :D o değilde 2500cc güzel olurdu bertone'de dimi..

Nazi666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teknik olarak da imkansız yasal olarakta.
Yasal olarak aracınızın ojinal motorunu %20 den fazla büyütememenize karşın hacmini düşürmeniz jkeisnlikle yasak. Yani hacim büyütsünüz ama küçültemezsiniz.
Yakıt tasarrufu diyorsanız zaten arasında %5-10 gibi yakıt farkı olucaktır. Vergi diyorsanız aracınızın kanunlar çerçevesinde uygunlugu varsa vergi indiriminden yararlanabilrisiniz. Ben 2500cc lik araca 3 yıldır 2000cc vergisi ödüyorum ;)

o zaman senin araban kayhan % 20 den fazla oluyor bunu sen nasıl ayarladın o zaman corsa b ye c20 xe uyabilir yani öle deil mi ?? yaş fark ne oluyor peki bunda 4 veya 5 yaş sınır var mı bu konu daha geniş bilgi veririrsen memun olurum !!

kayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman senin araban kayhan % 20 den fazla oluyor bunu sen nasıl ayarladın o zaman corsa b ye c20 xe uyabilir yani öle deil mi ?? yaş fark ne oluyor peki bunda 4 veya 5 yaş sınır var mı bu konu daha geniş bilgi veririrsen memun olurum !!

Benimkisi çok farklı benım blogum hala x25xe yani yasal olarak bi işleme girmedim. Ama 2500cc yi 1600cc veya 2000cc ye düşürmek için blogu degişmek lazım, 2500cc v6 blok, 2000cc ve altlar düz 4 sisteme sahip. Teknik olarak bunun için imknasız, küçültmede kanunlara aykırı.

Aracın yaşından aşagıda olmamak kaydı ile %20 büyük blok işletebilirsiniz. Ama ne olursa olsun hiçbir küçük hacimliyi işletemiyosunuz.