Opel'de ilk sorun.

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamın aleyküm ahali. Abiler benim vectra b kasa 2.0 motor aracım var. 97 model. ocak ayında aldım 10 ay oldu 10 bin km yol yaptım. tek sıkıntı yaşamadım şeytan kulağına kurşun. önceden tempra vardı 93 model sanayiye aboneydim. İlk aldığımda teste soktum frenler %50 çıkmıştı. Şimdi ise şöyle bir sorun var. Dururken balatalar ses yapıyor. 3. viteste giderken basıyosun ses yok. Ama lastik dururken metal metala sürtüyomuş gibi bi ses var. Bence balata bitmiş ama tanıdık bi usta disk yamulmuş dedi görmeden etmeden telefonda sordum. Bende sizlere soruyum dedim. Balata mı bitik disk mi yamulmuş?

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
disk yamulsa seyir halinde frene basınca araç silkeleme yapar sizde var mı böyle birşey

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Disk eğik olsa arabanın fren yapması durumunda direksiyon dahi titrer.

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
disk yamulsa seyir halinde frene basınca araç silkeleme yapar sizde var mı böyle birşey

Yok abi 150 km hıza kadar titreme yok fakat 150 den sonra başlıyor hafiften

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok abi 150 km hıza kadar titreme yok fakat 150 den sonra başlıyor hafiften

o zaman balatalar bitiyordur,ve ya kötü balata takılmıştır çunki kalitesi düşük ve ya orjinal olmayan balatalarda bu sorunla sıklıkla karşılaşılıyor,150 den sonraki silkeleme balans ayarıyla alakalıdır rot balansçıya gidin ve balan yaptırın düzelecektir tabii jantta yamukluk yoksa varsa onu da düzeltirler

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman balatalar bitiyordur,ve ya kötü balata takılmıştır çunki kalitesi düşük ve ya orjinal olmayan balatalarda bu sorunla sıklıkla karşılaşılıyor,150 den sonraki silkeleme balans ayarıyla alakalıdır rot balansçıya gidin ve balan yaptırın düzelecektir tabii jantta yamukluk yoksa varsa onu da düzeltirler

Kaç yaşındaki araba abi o kadarda olur o sorun değil benim için. Balansları felan yaptırdım da rot kolu mu denir nedir o parçada sorun var benim düşeklerde felan ses yapıyo ama düz asfaltta tık yok.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaç yaşındaki araba abi o kadarda olur o sorun değil benim için. Balansları felan yaptırdım da rot kolu mu denir nedir o parçada sorun var benim düşeklerde felan ses yapıyo ama düz asfaltta tık yok.
öyle diyorsan problem yok o zaman zira benim araçta 140-160 arası balans yapıyor önemsemedim ben de gitmedim balansçıya

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Demişsiniz zaten balata değişimi gibi duruyor.. Zaten balatalar söküldüğünde diskin durumuda belli olur torna payı kalmışsa tornalanır, gerekirsede mecburen değiştirilir..

Sent from my iPhone using Tapatalk

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Demişsiniz zaten balata değişimi gibi duruyor.. Zaten balatalar söküldüğünde diskin durumuda belli olur torna payı kalmışsa tornalanır, gerekirsede mecburen değiştirilir..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Evet dedim de o ses kesildi artık ses yapmıyor balatalar. Mıcırlı yoldan gittik bi kaç kez acaba o zaman taş falan mı sıkıştı ne yaptı bilmem ama yine de gitmek baktırmak lazım fren şart