opelde en sorunlu araç vectra c kasa galiba !!!

meriva64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
foruma devamlı takip ediyorum konuların nerdeyse yarısı vectra c kasa hakkında.
duruşu asaleti 10 numarayken sahiplerinden bu kadar teknik servise sorun bildirmesi halk arasında zaten sorunlu olduguna diar algılar varkennn insanı ister istemez bu araçtan sogutuyorr...

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
3 seneye yakın kullandım toplanmda 60bin km bindim bi sıkıntı çekmedim ben

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 vectraya 1.5 yıl bindim 18000 km yol yaptım 100 tl ye şarj dinamosu konjektörü , 50 tl ye marş dinamosu kömürleri değişimi dışında 5 kuruş masraf çıkarmadı.
şimdi 2008 model kullanıyorum 4 aydır çok şükür bir masraf çıkarmadı 140 tl ye carbon clean yaptırdım yetkili serviste o kadar o da twinport olduğu için kurum bağlamayı önlemesi amacıyla
bence sorunlu araç alıyor insanlar ya da aracı tam değerlendiremiyorlar alırken

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra C kasa sorunlu bir araç değildir. Malesef bu araba ustalarımız için biraz fazla bir de elegance donanım olursa... 3 seneyi geçti alalı 160bin kmden fazla yol yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Eskişehir Alpata aracınızda sorun yok dedi sonra konjektör arızası yüzünden aracım şarjı kesti ve bir kere yolda kaldım aracımla. Kütahya ya giderken yolda aracım teklemeye başladı ve arıza lambasını yaktı. Kütahya daki sanayi sitesinde OPEL logosuna sahip bir tamirhaneye girdim. Oradaki ustaya aracımın arıza kodlarını okumasını istedim OPCOM yada TECH 2 ile kendisi bu kelimeleri ilk defa duyuyordu. Bana sen sıkıntını söyle ben hallederim diyordu. Aracıma dokunmasına izin vermeden yanından ayrıldım. İşte bu tip ustalara yada gerekli ekipmanlara sahip olmayan tamirhanelere düşerse VECTRA C o zaman hayır beklemeyin aracınızdan.
Başka bir hikaye daha size; 1 hafta önce İzmir EGEM yetkili serviste aracımın bagaj amortisörlerini değiştirdim, servis danışmanı aracımda bulunan bagaj spoileri yüzünden bagaj kapağına ağırlık yaptığını ve o yüzden arkaya çok yattığını hatta camı kırabilir diye uyardı beni. Bende aracımdaki spoilerin İRMSCHER olduğunu ve orjinal ekipman olduğunu söylediğimde ne söyleyeceğini şaşırmıştı. Sorun iki adet bagaj menteşe kapağında olduğunu tespit ettik.
Dediğim gibi VECTRA C sorunlu bir araç değil sorunllu olan gitmiş olduğunuz yetkili servis yada özel servisinizdir.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
1 senedir kullanıyorum,rutin bakımları dışında bir sefer arıza yaşadım,o da baskı balata değişimi esnasında şanzuman sökülürken krank devir sensörünün soketine zarar verilmesinden kaynaklandığını,geç olsa da farkettik,kasaplar aracı dağıtıyor,sonra topla toplayabilirsen....

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malesef yanlış tez, en sorunlu kasa 2.0 B1 kasa vectradır. 1.9CDTI kullandım, DPF tıkanması ve Hava akışmetre değişimi hariç sorun yaşamadım opel ile ilgili olarak. Twinpört motorlu bir vectra 1.6 alırsanız etle tırnak gibi olursunuz emin olun.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
vectra nın b kasası meşhurdur