Opel Zafira Kulubu

buralp41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün kara inciye karbon temizliği, hava filtresi, dört adet iki tırnak bosh buji, bilgisayar kontrollü arıza tespiti,klima kontrolü ve işçilik toplam 90 ytl tuttu bu arada işlemlerin yapıldığı yer bosh car servis izmit ve dört tırnak buji ilk olarak takıldı fakat kara inci yine sorun çıkarttı ve daha sonra iki tırnak takıldı kara incim şu anada güzel kaçıyor bakalım uzun yolda ne yapacak......

rifaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bugün kara inciye karbon temizliği, hava filtresi, dört adet iki tırnak bosh buji, bilgisayar kontrollü arıza tespiti,klima kontrolü ve işçilik toplam 90 ytl tuttu bu arada işlemlerin yapıldığı yer bosh car servis izmit ve dört tırnak buji ilk olarak takıldı fakat kara inci yine sorun çıkarttı ve daha sonra iki tırnak takıldı kara incim şu anada güzel kaçıyor bakalım uzun yolda ne yapacak......

hepsi için toplam 90 YTL cok iyiymiş,. Yalnız Bosh 4 performans (Bosh for performans ) ile 4 tırnaklı bujinin aynı şeyler olup olmadığı konusunda şüphem var. Bunu da imkanınız olursa bir sorar mısınız? Ankarada sanayide pek süpheli cevaplar veriyorlar da...

rifaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
:good: herkese merhabalar hafta sonu küçük bir gezi yaptık sizlere tüketim değerlerini yazıyorum.2003 1.6 comfort 630 km. yol yaptık dönüşte depoyu fulledik 48 lt. aldı(95 oktan)lt fiyatı 3.540 ytl yani 170 ytl km.270ykr yakmış oluyor .1 lt benzinlede 13.1 km gitmiş oluyor.tabi araba da dört büyük ,bir çocuk, eşyalarda var full dolu şekilde .klima yaklaşık 500 km sinde açık olmakla birlikte geri kalan 130 km desehir içi sayılır hızım da 90 100 arası bu değerlerden sonra 100 km de 7.6lt yakmış oluyor. bilgilerinize...herkese selamlar...

Sn Aytun.İyi değer..Bizim meretler şehir dışında yakıt konusunda iyiler:D . Azcık ta şehir içine bir formül bulsa mühendisler, kilosuna göre en iktisatlı araçlardan olacaklar neredeyse.

Önceki gönderilerimde yazdım. mayıs başında depo fulleyerek otobandan Ankara-İstanbul yaptım, dönüşte 710 km sonunda 49 lt ile tekrar fulledim. Ortalama hız 120-135 arasıydı. 17 yıl birfiil araç kullanma ile tespitim şu:Bence şehirlerarası sağlamalı sollamalı, yavaşlanmalı hızlanmalı normal bir yolda 90-100 km ortalam ile gitmekle harcanan yakıt değerleri ile, düzgün otobanda kesintisiz 120-135 km gitmekle harcanan yakıt değerleri aynı.
Yani otobanda daha hızlı gidilse de düzgün ve kesintisiz hız yakıt sarfiyatını azaltıyor.
Bu konu hep aklıma takılmıştır ve karşılaştırdığım tüm şehirlerarası yol ve otobanlarda yukarıdaki sonucu elde etmişimdir. Bu konuda ne dersiniz buna benzer bir sonuç elde eden hisseden var mı?

aytun geçer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sn. rifaz dediğinize katılıyorum çünkü sabit hızda gitmek vites değiştirmemek yakıt sarfiyatını azaltır ama yüksek hızda sabitte gidilse birazyakıt artar gibi geliyor bana otobandada 90 100 le gitmek bizim için karlı olsa gerek tabi acelemiz yoksa...selamlar...

yildizmetin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın Rifaz ve Sayın Aytun...
paylaşımlarınız için şahsım ve Zafira Grubu adına teşekkür ederim...

rifaz dostum, anıtkabir ziyareti listesinde ismin cismin yok...
hayırdır ?
( benim de yok..çünkü nöbetçiyim...)

ayrıca burada ileti yazar iken klavyenin " delete " tuşu niye çalışmaz anlayan var mı? ( kontrol ettim sadece bu site içinde oluyor...)
sizleri sevgiyle selamlıyorum...

rifaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bu arada son LPG tüketim değeri....
şehir içi ( iklimleme açık ) 0,190 YTL.

Bak şimdi ağzımın suyu akacak:D ben de boru falan boş verip gidip lpg taktıracam ya..İkide bir yazılır mı böyle düşük değerler??:mad:

rifaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aslanlar attık golü:D
beerchug.gif

Ama ben bunu yazarken yedik:(

yildizmetin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bak şimdi ağzımın suyu akacak:D ben de boru falan boş verip gidip lpg taktıracam ya..İkide bir yazılır mı böyle düşük değerler??:mad:

*** DİKKAT ***
04.07.08 günü Ankara - Bursa ( Port Bagaj, Full Ağırlık, Az.100 Km/s. ),
05.07.08 günü Bursa - Burhaniye ( Port Bagaj, Full Ağırlık, Az.100 Km/s. ),
06.07.08 günü Burhaniye - Ankara ( Normal, Az. 100 Km/s. )
güzergahlarında 2005 Zafira A, Elegance ile yapılacak yolculuklara ait yakıt akışları burada yayımlanacaktır ilgililerin dikkatine...

buralp41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hepsi için toplam 90 YTL cok iyiymiş,. Yalnız Bosh 4 performans (Bosh for performans ) ile 4 tırnaklı bujinin aynı şeyler olup olmadığı konusunda şüphem var. Bunu da imkanınız olursa bir sorar mısınız? Ankarada sanayide pek süpheli cevaplar veriyorlar da...
abi seninde söylediğin gibi bosh dört tırnak buji ile bosh dört tırnak performans bujilerinin arasında fark var bujinin tırnak kaplamaları iç yapısı çok farklı ( hatta kutuları ile farklı )olduğunu biliyorum serviste bilgisayarda fabrika verilerine girdiğimizde Zafira A için üç ya da dört farklı buji takılabileceği yazıyordu bilgisayarda ve şehiriçi kullanım için üç tırnak bujininde iyi olacağı söylendi tüm zafiracılara duyrulur....