Opel Zafira Kulubu

sevgiselibolu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar dilerim.
Öncelikle aracım 2000 model 1.6 gl zafira km 195 binde.
Sorunum ise yada bana öyle geliyor. Araçla düz yolda 5. vites 90km 3000 devire çıkıyorum km arttıkça devirde yükseliyor. Devir yükselince hararette artıp yakıt fazlalaşıyor. Başınıza böyle bir sorun geldimi. Neden yapabilir. bir kaç ustaya gösterdim sorun yok diyorlar. Önceden 3000 devirde 120km görüyordum. 34-35 litre gazla anca 250-260 kl.gidebiliyorum. Son zamanlarda rölantide çalışırken şıkırtı seside gelmekte. Sorun ne olabilir. Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Bu yaz aracı değiştirmek nasip oldu. 2014 bir Zafira Tourer a nihayet sahip oldum. Hayalimdeki araç diyebilirim. Gerçekten 1.7 tonluk bir araç, bu derece konfor sürüş keyfi ve yakıt ekonomisi sağlayacağı hiç aklıma gelmezdi. Üstülik her şehir dışı yolculukta, ikizlerin ve kendi eşyalarımız için astra ya port bagajla birlikte yerleştirmek için akla karayı seçmeme gerek kalmıyor artık. İnşallah kazasız belasız uzun yıllar aracı kullanmak nasip olur. Herkesin gönlüne göre versin.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun, güle güle kullan. 7 kişilik Zafira'lar benim de aklıma yatan araçların başında geliyor.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun, güle güle kullan. 7 kişilik Zafira'lar benim de aklıma yatan araçların başında geliyor.

Gerçekten oldukça geniş bir araba Semih Bey. Arka koltukları açıp, eşim ve kardeşi çok rahat yolculuk yapabiliyorlar. Çocuklar da bir öndeki koltukta oluyorlar. 7 kişilik olmasına rağmen 152 lt lik bagaj da oluyor. Yani piknik tarzı seyahatlerde oldukça yeterli bagaj da yine kullanılabiliyor.

Yazın eğer tavan taşıyıcı alabilirsem, 1 gecelik araçta konaklama deneyeceğiz kamp tarzında. 2 sıra koltuklar yattığında oldukça fazla alan oluyor araçta yatmak için. Port bagaja da gerekli tüm eşyaları sığdırabilirim böylelikle.

yadeller60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar. Yurt dışında yasiyorum.
2006 1.6 105 beygir cosmo almayı düşünüyorum. Aracı yıllık 2 ay kullanacagim. Motor kasayi kaldırmıyor diye okudum. Doğrumu Tecrübesi olan arkadaşlar düşüncelerini yazabilirler mi

bm5742

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2006 cosmo zafira aldım. Buna multimedya takmak istiyorum fakat çok pahalı, 500tl ye Android multimedya var birde çerçeve alıp taksak nasıl olur? Takan oldu mu? Veya tavsiyeniz nedir? Hem geri görüş için hemde birşeyler dinlemek için? Birde direksiyon kumandaları çalışır mi

İsmqil_clk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba Opel zafira almak istiyorum ancak bu araç hakkında hiç bilgim yok hangi model iyidir LPG uyumu nasıl otomatik şanzıman sorunlu mu. Bana bu konuda yardımcı olur musunuz
Facebookta Opel Zafira Türkiye grubumuz var oraya üye olup sorunuzun cevabınız daha geniş bir şekilde alabilirsiniz

Goktugce

Kayıtlı Kullanıcı
60-Tokat
Siteyi ziyaret et
2001 1.8 zafiram var motor soğukken hem benzinde hemde LPG de gaz kesme oluyor yığılma oluyor başından geçen var mı yardımcı olabilirmisiniz kimi kelebek,kimi bobin,kimi LPG kaynaklı,kimi subap,kimi akışmetre dedi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
2001 1.8 zafiram var motor soğukken hem benzinde hemde LPG de gaz kesme oluyor yığılma oluyor başından geçen var mı yardımcı olabilirmisiniz kimi kelebek,kimi bobin,kimi LPG kaynaklı,kimi subap,kimi akışmetre dedi
Öncelik orj. Cihaza bağlat ve arıza kodu okut sonra ilk etapta motor içi basıncı ölçtür ve sensörlerin hepsini spreyle temizle lpg yi de arka vanadan kapat ama mutlak vanadan olsun sigortayı çek yarim depo benzin ile oktan yükseltici atıp yarim depo benzinde kullan sonra bak düzelicekmi

Goktugce

Kayıtlı Kullanıcı
60-Tokat
Siteyi ziyaret et
Bilgilendirmeniz için teşekkür ediyorum.Bu sorun çok canımı sıkıyor.Boğaz kelebeği konum hatası veriyordu temizlettim opcomla tanıttım o hata gitti.onun yerine hava akışmetre hatası verdi.onu spreyle temizledik şimdilik onunda vermedi.suan oksijen sensörü katalizör verimsizligi hatası veriyor ama arıza lambasını yakmıyor dediginiz gibi
Lpgyi şuan kapattım benzinde ısınana kadar hafif silkeleme devam ediyor.