Opel Zafira Kulubu

oguzhanunal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim fortulu. Vereceğiniz bilgiler benim için çok önemli olacak. 10 yıl önce 2004 model 1.6 Comfort kullanmıştım ama aklımda kalan tek şey konforu ve geniş hacmi.
Lpg ve arada bir kullandığı benzin sarfiyatını toplayınca şehir içi km maliyeti ne kadardır?
Birde parça, bakım maliyetleri yüksek mi? 16 yaşında bir arabaya göre parça bulma sıkıntısı yaşadınız mı?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

oguzhanunal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim fortulu. Vereceğiniz bilgiler benim için çok önemli olacak. 10 yıl önce 2004 model 1.6 Comfort kullanmıştım ama aklımda kalan tek şey konforu ve geniş hacmi.
Lpg ve arada bir kullandığı benzin sarfiyatını toplayınca şehir içi km maliyeti ne kadardır?
Birde parça, bakım maliyetleri yüksek mi? 16 yaşında bir arabaya göre parça bulma sıkıntısı yaşadınız mı?

fortulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle yakıt sarfiyatı olarak benzinde enjeksiyon temizleyici katmıştık ve uzun yol yaptık daha sonra Bozdağ dağlarına çıktık bu sırada araç araç 40 kuruş yaktı km de 2 3 kere hafif gazladık vites atarken devir arttırdık başka da yapmadık babam sakin sürer zaten 40 kuruş yaktı LPG de ise uzun yolda 93 105 km/ arası 25 kuruş yaktı 3000 devirde 97 km/ la gidiyor gerçi debriyaj balatası biraz ömrü geldi gibi parça olarak herhangi bir sıkıntı çekmedik genel parçaları Astra g ile uyumlu aracın ağır bakımını yaptığımızda (triger seti yağ filtreler ve ön fren balataları değişti)1000 TL tuttu debriyaj seti değiştirme fiyatını sorduğumuzda tam set için 1000 TL dediler fiyatlar uçuk mu bilemem artık parça bulma konusunda sıkıntı yaşamadık internette var ama öyle parça sorunumuz da olmadı Sormak istediğiniz varsa sorabilirsiniz.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mehmetx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim aracımın kitapçıkları duruyor sormak istediğiniz bir konu olursa bana özelden telefonunuzu atın resim çekip atarım. bu arada araç astra g ile kardeş olduğundan astra g nin kitabı internette mevcut bilginiz olsun. sigorta kutusunu soranlar olmuş ben karşılaştırdım astra g ile aynı

https://ekilavuz.com/opel-astra-g-t98/nb-binek-otomobil--bcdaeedee1727665

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zafira kullanıcıları; yaklaşık 3 ay kadar önce sol ön kapı gergisi arızalandı ve düzgün çalışmamaya başladı. Artık kapıyı tutmuyordu. 2-3 ustaya gösterdim değişmesi gerek dediler. Fiyatını sorduğum da ise yan sanayi ve orijinal parçalar arasında çok fark olduğunu gördüm. Kısa bir süre önce sol arka kapı da arızalandı ve ses yapmaya başladı. Açıp kapatırken çat çut diye ses yapıyordu.
İnternette araştırıken https://www.drive2.ru/r/opel/g1738/ linkli sitede zafira kullanıcılarının araçları ile ilgili yaptıkları anlatılıyordu. Burada bir kullanıcı arızalanan kapı gergilerinin tamir edilebildiği, arızalanan parçalarının değiştiğini anlatıyor ve arızalı parçanın ölçülerini de yazmıştı. https://resmim.net/run/7i0FCC.jpg
Ben bu parçayı tanıdık bir tornacıya sert plastik malzemeden ürettirdim. Geçtiğimiz hafta sonu usta ile beraber montajını da yaptık. Kapılar bir harika oldu. Şıkır şıkır çalışıyor, ses falan da kalmadı.
https://www.youtube.com/watch?v=HRqvH90X_y0 burada parçanın nasıl değiştirileceği, tornacı ile uğraşmak istemeyenlerin ise 17,5 Tl karşılığında satın alabileceği https://www.sahibinden.com/ilan/yed...-kapi-kolu-gergi-tamir-takimi-516158277/detay link de mevcut.
Sonuç olarak kapı gergisini değil arıza yapan parçayı değiştirdim ve gergim orijinal kaldı. Bana ise iki kapının maliyeti ustaya verdiğim siftah parası olarak 30 TL oldu.
Tüm arkadaşlara iyi günler dilerim. Kazasız sürüşler.

fortulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mesajınız için teşekürler verdiğiniz site gerçekten güzelmiş aradığım şeyleri bulabilirim umarım.

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Benim de sağ ön kapıyı açıp kaparken tak tak tak ses yapıyor.Servive gösterdim yağsız kaldı herhal dedim ama değişmesi gerek dediler.Pahalı bi parça olduğu için kalsın dedim biraz spreyledik ama problem devam ediyor ...

fortulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorunu bizde yaşadık kapının tuttuğu taraftaki yeri kapıyı çatlamışti 2 çizik halinde orayı kaportacı Halletti bizdeki sorun baska galiba

fortulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorunu bizde yaşadık kapının tuttuğu taraftaki yeri kapıyı çatlamışti 2 çizik halinde orayı kaportacı Halletti bizdeki sorun baska galiba (zafira a arka kapı)

gence

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar ikizler doğunca 5 kişilik aile olmamdan dolayı astra g aracımı sattım 34000 gibi bir bütcem var aracın km modeline göre bunu biraz daha zorlayabilirim yeni düşen ilanlara bakıyorum forumdan aracını satmayı düşünen yada bu konuda tavsiyede bulunacak arkadaşların yardımlarını bekliyorum aklımda 2003 2004 elegance 1.6 yada 1.8 var. Temiz zafira B bulursam bir miktar kredi çekip alabilirim bu konuda biraz kararsızım.