Opel Zafira Kulubu

orhandurmus79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar bu A zafiraların yol bilgisayarlarını ...neden ..kontrol ettiğimiz tuşların yardımı ile türkçeye geçiremiyoruz.. veyahutta çevire biliyormuyuz...

pdr42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MErhaba arkadaslar arac arıza lambası yanıyor. Motor arıza lambası, gaza bastıkcada yanıp sonuyor durmkasızın ayagımı gazdan kesince direk yanmaya devam ediyor. ve arac isteksizlesiyor 3 bin devirden sonra cok hantallasıyor gitmiyor neredeyse sorun ne olabilir. Eksantrik sensoru map sensoru gibi seylerden bahseidliyor nokta atısı yapabilecek olan var mı

mehmetx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba nasipse şu an kullandığım astra yı satacağım ve zafira düşünüyorum 35000 tl ye kadar. bana burdan tavsiye edebileceğiniz dikkat etmem gereken unsurlar nelerdir?

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba nasipse şu an kullandığım astra yı satacağım ve zafira düşünüyorum 35000 tl ye kadar. bana burdan tavsiye edebileceğiniz dikkat etmem gereken unsurlar nelerdir?

Sevgili MehmetX; öncelikle araç seçiminde Zafiranın doğru bir karar olduğunu belirteyim. Araçtan son derece memnun kalacağını garanti ederim.
Tavsiye edeceklerime gelince:
1- Acele etme, seçici ol, temizini bulmaya çalış.
2- 1.8 motordan aşağısını alma. 1.6 motorlar ile aynı yakarlar ş.içinde, uzun yolda ise daha az yakar. Güçlü motorun avantajlarını kullandıkça göreceksin.:bir:
3- Donanım olarak en üst donanımdan almaya çalış. A kasa için sanırım Elegance, B kasa için ise COSMO olsun.:bir:
Aklıma gelenler şimdilik bunlar. Hadi hayırlı olsun.

mehmetx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili MehmetX; öncelikle araç seçiminde Zafiranın doğru bir karar olduğunu belirteyim. Araçtan son derece memnun kalacağını garanti ederim.
Tavsiye edeceklerime gelince:
1- Acele etme, seçici ol, temizini bulmaya çalış.
2- 1.8 motordan aşağısını alma. 1.6 motorlar ile aynı yakarlar ş.içinde, uzun yolda ise daha az yakar. Güçlü motorun avantajlarını kullandıkça göreceksin.:bir:
3- Donanım olarak en üst donanımdan almaya çalış. A kasa için sanırım Elegance, B kasa için ise COSMO olsun.:bir:
Aklıma gelenler şimdilik bunlar. Hadi hayırlı olsun.

teşekkür ederin Efe kardeş. Bana 1.8 den uzak dur dendi parça sıkıntısı varmış 1.8 lerin

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum, ben de 1.8 kullanıyorum. Bu güne kadar ihtiyacım olan parçalardan bulamadığım hiç olmadı. En son termostat ana gövdesinin değişmesi gerekiyor dediler. Parçayı aldım ancak henüz daha fırsatım olmadı taktırmaya. Opel araçların parçaları genelde ortak oluyor. Bu arada 100 Tl verdim Bolu da bu parçaya. Büyükşehirlerde daha ucuz olduğunu düşünüyorum. Burada kendinin opel servisi olduğunu söyleyen çakma bir esnaf var ve benden 800 Tl istedi. Parça artı işçilik için. Bence aracın parçasından değil, fırsatçı esnaflardan korkmalıyız.
Karar ve de kullanacak olan sensin. Alacağın araç ne olursa olsun kazasız günler dilerim.

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Ben şahsen 1.6 kullanıyorum ve rampalarda klima açıkken dışında öyle ahım şahım bi hantallık yok ...

mehmetx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İl il, ilçe ilçe aradığım arabamı sonunda aldım 65binde sıfır hata. 2004 model comfort modeli. tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

MehmetDv

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
2014 Zafira C Tourer Enjoy active prestij paket kullanıcısı olarak birkac danisacagim konu olacak yardimci olabilir iseniz sevinirim
1. Cd 600 sistemi ve büyük ekran intellink mevcut olan aracima android ekran takabilirmiyim
2. Cam tavan veya sunroof düşünüyorum onerirmisiniz
3. Koltuk basliklarina cocuklar için ekran taktirmak istiyorum
4. Tavana port bagaj alma niyetindeyim aracimin uzerinde gumus renk tavan raylari mevcut

tecrübe veya tavsiyesi olan varsa yardimci olur iseniz sevinirim arkadaslar...
Teşekkür ederim.

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
İl il, ilçe ilçe aradığım arabamı sonunda aldım 65binde sıfır hata. 2004 model comfort modeli. tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

Hayırlısı olsun yalnız 2004 model ve 65.000 km çok enteresan kaça aldın ??? :eek: