Opel Zafira Kulubu

artıkopelci

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
herkese meraba uzun zamandır yazmıyordum ama takipteydim herkese keyifli sürüşler

artıkopelci

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, ben de artık bir zafira sahibiyim. 2004 comfort :)
Bilgisi olan varsa birkaç soru sormak istiyorum:
--comfort'larda ön kol dayama yok sanırım, ben sonradan taktırabilir miyim? daha önceden taktıran varsa ya da nasıl takıldığını bilen varsa yardımcı olabilir mi?
--Teyp normal kaset çalar, zafira A'lara uygun daha modern teypler yada media playerlar var mı?
Şimdiden teşekkür ederim

aramıza hoşgeldiniz zafiranız hayırlı olsun:) benim comfort ta ön kol takılı sonradan ama nasıl takmışlar bakmadım:confused: kasetçalar hala eskisi takılı rdyoyla idare ediyorum şimdilik;)

guclu23668

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3c829dbe1d371d7ddf41696c1f928c9e.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

myfilip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba opel aİlesİne yenİ katildim.2003 model 2,0tdİ model zafİra aldim ve klİmasindan koku gelİyor bunu nasil ÇÖzebİlİrİm

artıkopelci

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba opel aİlesİne yenİ katildim.2003 model 2,0tdİ model zafİra aldim ve klİmasindan koku gelİyor bunu nasil ÇÖzebİlİrİm

hoşgeldiniz hayırlı olsun zafiranız Allah kaza bela vermesin kılımayı biraz çalıştırınca koku kesilebilir olmassa polen filitresini degiştirirsin olmadı bi kılamacıya baktırıver:)

myfilip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polen filtresi değişti.borudaki sular değişti.klimacı ilacla temizledi ama halen geliyor koku.

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın km'si 97.800'e geldi,750 km sonra periyodik bakımı var,yalnız araçta şöyle sorun var,zamanında motor uyarı ışığı yandığında servis subapların artık lpg den ötürü (bu arada lpg ile yaklaşık 45-50 bin km yapmışlığı var ) yamulduğunu zamanla çekişten düşme fazla yakıt ve motorun stop etmesi geç çalışması gibi sorunlar ile karşılaşacağını söylemişti,

şimdilik karşılaştığım sorun geç marş alması ve aracın lpg ye geçtikten sonra ışıklara vites boşta ile yaklaşırken stop etmesi,çekiş de keza düşüyor yada düşmüş gibi,
Bu şekilde sorunlar silsilesi yaşayan var mı acaba,
servis bana çelik subap değişiminde maliyetin duruma göre 1-2 bin tl arası masraf çıkabilir diyorda

Merhaba Süleyman, bende de benzer sıkıntılar var. Aracım 120binde LPG takılalı yaklaşık 80bin km oldu.

Benim şikayetlerim rolantide düzensiz davrandığı durumlar, yokuşta çekiş problemi, kırmızı ışığa gelirken aynı anda fren ve debriyaja basınca hareket halinde stop etme, fazla yakıt sarfiyatı, titreme, tabi bunları hem benzin hem de lpgde yapması.

Ankara onz opel özel servis 1200 tl fiyat verdi. Detaylar aşağıda.

-16 adet sübap 280tl
-Takım conta 175tl
-motor kapağının yeni sübaplara göre revize edilmesi 200tl
-yağ 75tl
-yağ filtresi 15tl
-antifiriz 25tl
-buji 50tl

-işçilik 400tl

Henüz karar vermedim. Bilgi olarak bulunsun.

belkab78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm. 2004 model zafiranin ariza tespit cihazi baglanti soketi nerede bilen varmi..?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi