Opel Zafira Kulubu

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
depoda benzin az kalır ve bu şekilde uzun müddet durursa benzin pompası yanabiliyormuş. Benim başıma geldi marşa bas bas çalışmıyor. Bir abi direk lpg de çalıştırrıverdi. Bu şekilde sadece atiker sisteminde çalıştırılabiliyormuş lpg düğmesine basılı tutup ondan sonra kontak açılıyor ve marşa basılıyor çalışınca düğme bırakılıyor. sanayiye götürdüm benzin pompası 120 tl internette 100 tl gördüm işçilik 60 tl mahrumiyet bölgesi gibi biyer parça astra vectra ile uyumlu bulduğumuza sevindik benim moral bozuldu biraz.:mad: bide lpg ayarına bak çekişi düşük dedim biraz yükselti. usta arabanın motoru çok iyi saat gibi çalışıyor deyince keyfim yerine geldi:) çekişide iyileşti. Şu an 172000 km motor takriben 10000 km önce önceki sahibi motoru yaptırmış a dan z ye o yüzden sanslıyım zafiramı seviyorum:)

Aydın Bey; sizinkine benzer sıkıntıları arada ben de yaşıyorum. :mad:Her zaman yapmıyor arada bir 3. marşa basışta çalışıyor. Sorun benzin pompası kaynaklı mı sizce?
160 bin km lerde motorun yapılması pek alışılmadık bi durum. Herhangi bir sıkıntı mı olmuş.
Aldığınız bu benzin pompası hakkında biraz daha detaylı bilgi verirmisiniz? Hangi kasa astra yada vectraların parçası. Ya da tümü aynı mı?
Aracınızı iyi günlerde kullanınız. :cool:Aracınız kaç model bu arada?
Dediğiniz gibi araçalrın sevilmeyecek bi yanı yok..:bir:
Kazasız günler dilerim.

artıkopelci

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Aydın Bey; sizinkine benzer sıkıntıları arada ben de yaşıyorum. :mad:Her zaman yapmıyor arada bir 3. marşa basışta çalışıyor. Sorun benzin pompası kaynaklı mı sizce?
160 bin km lerde motorun yapılması pek alışılmadık bi durum. Herhangi bir sıkıntı mı olmuş.
Aldığınız bu benzin pompası hakkında biraz daha detaylı bilgi verirmisiniz? Hangi kasa astra yada vectraların parçası. Ya da tümü aynı mı?
Aracınızı iyi günlerde kullanınız. :cool:Aracınız kaç model bu arada?
Dediğiniz gibi araçalrın sevilmeyecek bi yanı yok..:bir:
Kazasız günler dilerim.
Efe Bey benim araç tamamen çalışmadı ve bir anda oldu sizinkinin sorunu nedir bilemem :confused:ama bana sanki enjöktörlerinizden kaynaklanıyor gibi geldi uzun süre çalışmadığı zaman benzinde geç çalışma durumu.:cool: deponuza wurç enjektör temizleyici ekleyip üzerine benzin doldurup devirli bir şekilde kullanırsanız enjektörleri temizler. benzin pompası benzinde kullanırken devir almama hızlanmama depoda benzin azken tekleme gibi sorunlarda yapabiliyormuş.:bir: aldığım pompa boch marka asra f vectra b yazıyordu sadece pompa. komple dışında plastik aparatıyla 200 tl yi buluyor. Benim km galiba oynanmış trmer sorguladığımda 2010 2012 yılarında araç sadece 2000 km yapmış:confused: önceki sahibinden önceki sahibi:mad:. önceki sahibi yağ eksittigi için rektefiye yaptırdığını söyledi ama opeller zaten yağ eksiltir ve lpg li motorlarda ve benim motor hala yağ eksiltiyor bilmem sizinki eksiltiyormu :confused:. arabam 2000 model zafira A yani
Sizede kazasız keyifli sürüşler dilerim:)

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Aracın sıcak yada soğuk olması farketmiyor. Canı ne zaman isterse 3. marşta alıyor. Ama dediğim gibi her zaman yapmıyor arada bir.
Yağ eksiltme bende de oluyor yaklaşık olarak 10 bin km de 1/2 litre (yağ bakım aralığı) yağ ekliyorum.
Sevdiklerinizle birlikte keyifli sürüşler dilerim.

artıkopelci

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Aracın sıcak yada soğuk olması farketmiyor. Canı ne zaman isterse 3. marşta alıyor. Ama dediğim gibi her zaman yapmıyor arada bir.
Yağ eksiltme bende de oluyor yaklaşık olarak 10 bin km de 1/2 litre (yağ bakım aralığı) yağ ekliyorum.
Sevdiklerinizle birlikte keyifli sürüşler dilerim.

hımm anladım:rolleyes: bilemiyecem. Teşekkürler

t.abel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zafiracı arkadaşlar, İngiltere de zafiralar tutuşup yaniyormuş, bu konuda bilginiz var mı?

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam yanmasına sebep olan nedir? Üretim hatası mı? kullanıcı hatası mı? ya da kronik kökenli bi arıza mı? Bilgiyi detaylandırırsanız bizler de bilgileniriz. Yi ne de teşekkürler.
(Benim bildiğim bu araç işini en çok kurcalayan en çok teste tabi tutan yani ince eleyip sık dokuyan bir ülkedir İngiltere)

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kısaca Manuel Klimalı Zafira B sahiplerinin başına gelebilir denmiş ve şüphelenmenizi gerektiren durumları 4 maddede açıklamış.

1- Araç kullanımında endişe edilecek durumlar var ise
2- Aracınız ısıtma ve havalandırma kısmında alışılmadık şeyler oluyor ise.(örn. gıcırdama sesi veya göğüsün altından gelen garip sesler)
3- Isıtma ve havalandırma sisteminiz 1 2 ve 3. kademelerde çalışmıyor ise(demek ki 4. kademede çalışıyor?!?!)
4- Aracın geçmişteki bakımlarında böyle bir durum yaşandığından haberdar iseniz.

Böyle durumlarda fanı kullanmayın, kullanacaksanız da 4. kademede çalıştırın diyor.

Tahsin beyin bilgilendirmesi için teşekkürler. Böyle bir durumdan haberimiz yoktu.
İyi forumlar.

Bu şikayetlerle opel servisine giderseniz, rezistans,polen filtresi, ısıtıcı fan motoru, kablo bağlantılarını ücretsiz değiştirileceğini söylemiş.

En sonunda da işlem süresinden bahsetmiş, kontrol süresi 30-60dk, tamir süresi duruma göre değişir diyor.

Son düzenleme: