Opel Zafira Kulubu

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim torpido gözünde aydınlatma yok.:mad:
Bu araçlarda torpido gözünde aydınlatma yok mu? :(
ya da benimkinin ampülü mü patladı?

Giray Han

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba.Ben 1,6 benzinli z motor kullanıyorum.Aracı çok hırpalamadığınız takdirde sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum.Benim fikrim tank gibi sağlam araç.Vites dişlisinde problem olduğu halde 1000 km kadar yol yaptığımı bilirim.Sağlıklımı tabiki değil ama sorun olduğunu bilmediğimden kullanmıştım.

Merhaba arkadaslar, foruma yeni uye oldum ve siz tecrubeli zafiracilarin bilgilerine ihtiyacim var.Yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim.Yurtdisinda ( fransa) yasiyorum ve 7 kisilik bir arac almak istiyorum.Burada genelde herkeste bu tur araclardan var ve yine genelde espace, ford galaxy, sharan, alhambra v.s tarzi modeller var.Ben opel zafira dusunuyorum fakat kime sorsam aman uzak dur tavsiyesini aliyorum.Almanyadaki araba forumlarinda ise bu tarz araclar icinde en sorunsuz olanin zafiralar oldugu konusunda neredeyse herkes hemfikir.Sizden ogrenmek istedigim ise ikinci el bir zafira kac km'ye kadar alinabilir , hangi motor tavsiye edersiniz (1,7 mi,1,9 mu,2,2 mi ) ? Tesekkurler

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 09:20 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 09:17 ----------

Benimde aynı.Kolçak bulunmuyor.Çok araştırdım takdırayım diye.Sanayide muhtelif kolçakları arabanın koltuğuna kaynaklayıp yapabiliyorlar.Klotuk kılıflarına uyan bir kumaşlada kaplıyorlar.100-150 tl tutar sanırım.Ama handikapı koltuk geriye yattıkça kolçakda geriye yatar.Orjinalinde koltuk geriye yattıkça kolçak sizin kolunuza göre paralelliğini koruyabiliyormuş.
Orjinal birşey istiyorsanız koltuğu kolçakla beraber takdirmanız gerekiyor.
Servisin cevabı idi :)

Zamanla alışıyorsun.Bence kolçak çok elzem birşey değil.Uzun yolda çok aramıyorum.

Dostlar: el freninin arasında kalan bölümün üstü açık. Buranın üstünü nasıl kapatabiliriz yada bu bölüme uyan hazır birşeyler var mı?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 09:21 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 09:20 ----------

Ampülü veya sigortasına bakın.Torpidolarda ışık var.

Arkadaşlar benim torpido gözünde aydınlatma yok.:mad:
Bu araçlarda torpido gözünde aydınlatma yok mu? :(
ya da benimkinin ampülü mü patladı?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 09:37 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 09:21 ----------

Devir düşmesiyle ilgili problemi çözdüm.Debriyajı değiştirince baskı balatada kaçıklık olmuş.Usta ayar çekti.İşin garip yani volan baskı balataya pres yapmıyor dedi.Çabak ve pislik vardı dedi.Tornada ayar çektiler.Şimdi gayet süper.Yalnız biraz debriyajdan ayağı çekerken mesafem azaldı.Buna ayar çekebilirmi bilmiyorum.UStayla konuşacam.Yalnız alışveriş merkezlerindeki otoparklardan geri geri çıkarken zorlandım.ARaba silkelenerek çıktı.Buna birşey yapamam dedi.
Bu arada egzos gazı ışığım yanıyordu.Arızalıydı bunu motorun üstündeki kısımdan değiştirdik ama yinede ışık yolda yandı.EGR valfıyla alakalı olabilir dedi.Sizlerin başına bu geldimi?Bu Egzos gazı ışığının yanması uyuz bir durum.

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum cevapların için teşekkür ederim.:bir:
Benim amacım kolçak yaptırmak değil. Araçta sürücü koltuğuna entegre kolçak zaten mevcut.:D
Ben iki koltuğun arasındaki bölümün üstünü nasıl kapatabileceğimi öğrenmek istiyorum.:mad:
İyi günler:cool:

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar fotoğrafta tavandaki ön aydınlatmanın ardındaki plastik kapak gibi görünen yere ( kırmızı ile işaretlediğim) herhangi bir işlem yapılabiliyor mu?
Gözlük saklama kabı vs. gibi

Ekli dosyalar

• DSC_0807.jpg
    DSC_0807.jpg
    96.7 KB · Görüntüleme: 32

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ön koltukların arasındaki üstü açık olan bu alan (sarı ile işaretlediğim alan) için neler yapabilirim.:mad:
Üzerini kapatabilme imkanı var mı?:confused:
(vaktim olmadığından aracı yıkatma imkanım olmadı. haftsonu köydeydik.İçerisi bayağı bir kirli :(:(:( )

Ekli dosyalar

• DSC_0806.jpg
    DSC_0806.jpg
    95.9 KB · Görüntüleme: 30

SVQUARE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
S.a. Arkadaşlar.

2006 - 2007 model Zafira almayı düşünüyorum.

Çevresinde; temiz, çok km yapmamış, kazası vs olmayan bir araç var mı?

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Benim arabayı satayım diyecem ama Yeni Zafira Tourer alma imkanım yok :(
(2006 Zafira B Cosmo 1.6 93 küsur binde Zavoli kit)

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.0 DTI zafira kulanıcısı varmı? varsa. soracağım bi kaç soru var. özel olarak görüşmek istiyorum. lütfen bana acil ulaşabilirmi. çaldırsın ben ararım.
0549 712 76 77. acil lütfen.