Opel Zafira Kulubu

ceronimo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar , 2009 model zafira aracımda lpg var yıllardır sorunsuz kullanıyordum yakın zamanda aracı ilk çalıştırdığımda motor sogukken hareket ettiğimde stop etmeye başladı lpg ye geçtiğinde ise sorun yok bir defa ustaya gösterdim kelebek + filitreden olabilir dedi temizledi etti ama sorun devam ediyor sizce sorunum ne olabilir.

cevaplarınız için teşekkür ederim.

subaplardan çıktı ve arac 2.subabı yakınca arıza lambası yandı

teşekkürler

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 29.09.2014 itibariyle aldığım 2009 model 1.8 zafira cosmo otomatik ile aranıza katılmış oldum.
Zafiralanmak gerçekten hoş ve de çok güzelmiş. Geçirdiğimiz bayramda bunu fazlasıyla yaşadım ve de hissettim. Opel markasına böyle güzel bir araç (daha güzelleri de vardır ama; benim için şu anda en güzeli bu :) ) yaptığı için teşekkürler.
İyi günler.

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun yakıt nasıl lpg var mı km ?

Giray Han

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun.Uzun yolda bir depo ile ne kadar gidebiliyorsunuz.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 09:13 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 09:08 ----------

Benim aracımdada uzun yolda bir durum oluyor.Örneğin 110 ile giderken orta şeritte sollama yapmak istediğimde vites değiştirip gaza bastığımda 2800 devirdeyken 2300 e düşüp sonra tekrar yükselebiliyor veya tam tersi 2800 devirden 3500 devirlere çıkıp sonra 2800 tekrar inebiliyor.Dengelemek için gaz kesiyorum.Hız kontroldende çıkarttığımdada bir iki kez oldu.Sürekli olan birşey değil ama neden olduğunu anlamadım?Başına gelen veya fikir veren olabilirmi.

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Ş.içi mi?

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
O zaman normal ... ;)

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;
İsmim Gökhan. Sayfada çoğu kişi tanır beni.
2000 model Astra G Hatcback aracım vardı. Eski sağlam astracılardanım. Ellerinizden öper iki bebe var ve çok seyahat ediyorum.
Bu nedenlerle artık astra küçük geliyordu bende 20 gün önce sattım.

Dediğim gibi küçük geldiğinden sattım ama opelden vazgeçmiyorum.
Zafiraya geçmeyi planlıyorum. Şuan arayıştayım.
Malum piyasa bu aralar yüksek. Düşmesini bekliyorum.

2000-2004 arası biraz dolu (astrayı doldurmak beni yordu) ve temiz arıyorum. Çok ciddi bi bütçem yok. En fazla 23.000 i zorlarım. Hee belki o rakamlara şuan bulamam ama olsun acelem yok zaten. (araç sıkıntım yok şirket aracı kullanıyorum)

Velhasıl bende Zafira'ya geçerken sizin bilgilerinizden faydalanayım istedim.
Zafira alırken nelere dikkat edeyim. Kronik sorunları varmı ? Çok sorun çıkarırmı ? vs. gibi detaylar konusunda bana bilgi verirseniz çok sevinirim.
Şimdiden herkese teşekkürler. Detaylı yorumlarınızı esirgemeyin.