Opel Zafira Kulubu

Giray Han

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı servise soktum.90.bin bakım yaptırdım.Kolçakla ilgili olarak koltuğun içinde koltuğun yatmasına göre kolçağında konumunu değiştiren parça olduğundan dolayı orjinalı yok.Ancak koltuğu değiştirmek gerek :).
Hız sabitleyiciyi taktırıyordum.Elektrik tesisatını yapmak 2-3 saat süreceğinden servisin kapanmasına yetişemedi.Başka zamana dedim takarız.Vitesle ilgili ses sorununuda test ettik.Mekanikçi usta.Bu araçlarda bu sesin normal olduğunu benzin emme manifoltuldan bu sesin geldiğini devirli kullanmamı tavsiye etti.İnsignialardada bu sesin duyulduğunu forumda okudum.bu benzin emme manifoltuna bazılarının yalıtım yaptırıp sesi yarı yarıya azalttığını gördüm.Belki bende yapabilirsem yalıtım yaparım.Yalnız motorun altında karterden çok az yağ sızıntısı olduğunu söyledi.3000 km kadar yapıp kontrol için getirmemi istediler.Yağın tam nereden aktığını tespit edecekler.Eğre karterin altıysa 100-150ye yırtacam.Yok karter keçesi diye geçiyor sanırım ordansa sıkıntı şanzımanıda eskidiği için değiştirmek gerekir dedi 1000 veya 1200 lir adedi.Ama şu an ciddi bir sıkıntı değl dediler.Nasip bakalım ne olacak ilerde.
Bilgilerinize

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 12:01 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 11:55 ----------

Bu arada haftasonu istanbul abant yaptım.Toplam 580 km yol yaptım.
Depoyu fulledim.Döndüğümde çeyreğin 1 tırnak üstünde benzin vardı.ORtalama 90-100 km ile gittim.ARada 140 km falan yaptığımda oldu.
ORtalama benzin tüketimi 6.2 lt gözüküyor.Normalmi?
Geriye gideceğim mesafe 170 km kadar yapar gözüküyor.

yy982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun. Güle güle, kazasız belasız kullanın.

Elektrik tesisatı kısmını anlamadım. Hız sabitleyici için yapılacak 3 basit işlem var:

1 - Sinyal kolunu değiştirmek: Çıkar-tak şeklinde çok basit bir işlem

2 - Müşür takmak: direksiyon altında hazır tesisata müşür basitçe monte ediliyor. O da alan sıkıntısı nedeniyle çalışmak zor olduğundan hadi 10 dakika diyelim

3 - Tech2 ile ayarlama : Bu da en fazla 2-3 dakika sürer.

Neden 2-3 saat sürüyormuş ki?

Tüketim bence normal. Tabi yol ve yük durumuna göre de değişir. Bizim araç da (her ne kadar lpgli olsa da) genel olarak o ortalamaları gösteriyor. LPG'de daha fazla oluyor tabi.

Giray Han

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elektrik tesisatı yapılmadığından bu kabloları hazırlamak zaman alır dedi.Mesailerinin bitmelerinede 45 dakika falan vardı.Bende pek üstelemedim.Belki zaman alacağı için yaptı kaçtı iş yapmasınlar dedim.Başka bir gün sabahtan getiririm takarsınız dedim.
Yalnız merak ediyorum hız sabitleyici kolaylık sağlıyormu.Özellikle uzun yolda.Yoksa gereksizmi olur taktırmak.Kullananlardan fikir alabilirmiyim.
Birde şu motordan gelen benzin emme manifoltunun sesini acaba motor kaputunun içine keçe takarak azaltabilirmiyim.Genelde bu keçe dizellerde oluyor.Benzinli motora keçe takmak herhangi bir sıkıntı yaratırmı?

yy982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizin arabaya özel bir durum mu bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla zafiralarda tesisat hazır geliyor. Neyse vardır bir bildirdikleri.

Faydasına gelince, kesinlikle olmayan herkesin taktırmasını tavsiye ederim. Çok faydalı bir özellik. Yılbaşından önce Manisa'dan Yalova'ya gittim. 400 km'lik yolun hem gidişte hem de gelişte nerdeyse yarısını hız sabitleyici ile gaza basmadan geçirdim. Uzun yolda çok rahat oluyor.

Giray Han

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serviste tesisatin bazı modellerde olduğunu bazı modellerde olmadığını kendilerinin tesisatı çekmeleri gerekebileceğini söyledi.Benim durumda tesisatı çekilmemiş durumdan çıktı.Bahtıma artık.Ama hız sabitleyiciyi taktıracam gözüküyor.Fikirleriniz için teşekkür ederim.Benim kafama takılan şu benzin emme manifoltundan çıkan uyuz ses.Bunu boruların üzerine ses yalıtım malzemesiyle internette kapattıklarını ve yarı yarıya sesi kestiklerini yazmışlar.Deneyecem artık olursa haber veririm.Birde kaput keçesi bulursam takarım.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kabaca günde 663 km yok yapmış oluyor ve buda adamın git gel bütün gününü bitirir,bayramı seyranı yokmuş yani sahibinin :pon:

yy982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muhtemelen yarın servise gideceğim. Ön cam su püskürtme sistemi çalışmıyor. Manuel olarak şişeyle su püskürterek temizliyoruz. Daha önce sorduğumda direksiyondaki bir modülün değişmesi gerekebileceğini söylemişlerdi, 300-400TL sıkışmış olabilirmiş.

Ayrıca sol arka cam çalışmıyor ve ikinci sıra koltuklar tam olarak yerine oturmuyor. Onları da göstereceğim.

Bir de daha önce ön ve arka park sensörü ile alarm almıştım, onları takabilecek bir yer arıyorum. Manisa - Uşak- İzmir'de bildiğiniz uygun bir yer varsa bildirin lütfen.

Giray Han

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende yarın hız sabitleyici taktırmak için servise arabayı sabahtan bırakacam.

Bakalım yapabileceklermi.

Hakone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar ilandaki aracın kilometresi dikkatimi çekti. 1.910.000 km nasıl ama???

http://suchen.mobile.de/auto-insera...false&ambitCountry=DE&negativeFeatures=EXPORT

kilometreyi düzeltmişler :maden: 191.000 km imiş...

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 16:19 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 16:17 ----------

Muhtemelen yarın servise gideceğim. Ön cam su püskürtme sistemi çalışmıyor. Manuel olarak şişeyle su püskürterek temizliyoruz. Daha önce sorduğumda direksiyondaki bir modülün değişmesi gerekebileceğini söylemişlerdi, 300-400TL sıkışmış olabilirmiş.

Ayrıca sol arka cam çalışmıyor ve ikinci sıra koltuklar tam olarak yerine oturmuyor. Onları da göstereceğim.

Bir de daha önce ön ve arka park sensörü ile alarm almıştım, onları takabilecek bir yer arıyorum. Manisa - Uşak- İzmir'de bildiğiniz uygun bir yer varsa bildirin lütfen.

daha önce benim sağ arka cam çalışmıyordu, kapının altına dogru plastik bir aksamın içinden geçen kablolardan biri nasıl oldu ise zarar görmüş idi. kablo tamiri ile cam çalışır hale geldi.. aklınızda olsun...