Opel Zafira Kulubu

dervis2007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.upload.gen.tr/d.php/www/kxz9is7o/zafira_torpido.pdf.html

Torpido kapağı tamiri için araştırıp ispanyol bir siteden bulduğum dosyadır. Linkten indirebilirsiniz. Resimlerden anlaşılıyor nasıl söküleceği ve yapılacağı. Takıldığınız bir yer olursa buradan sorabilirsiniz.

Kenan bey torpito sorununa gidermeye vaktim olmadi birturlu.
Dun yapacaktim senin verdigin link olmus galiba indiremedim. Eger mumkunse email adresime gonderebilirmisin?
Tesekkurler
Ermis2007@hotmail.com

omer.1985

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamün aleyküm arkadaşlar her kese merhabalar..
Siteye yeni üye oldum nedeni yaklaşık bir ay kadar anca oldu 2000 model 1.8 16v zafira sahibi olmam. Araç çok hoşuma gidiyo ve ilk uzun yol deneyimimde gerçekleşti ve çok memnun kaldım. Sizlerden öğrenmek istediğim bilgi sahibi olmak istediğim birkaç konu var yardımcı olacağınıza inanıyorum. Isterseniz bunları sıralayayım;
1- aracım ilk elden aldım gayet temiz bir araç servis bakımlı ve hiç tüp takılmamış aldığım kişi tüp taktırmam gerekmediğini az yaktığını söyledi ama ben taktırmak istiyorum. öncelikle bu araçlar benzin kullanımında ortalama yakıt tüketimi ne tl ve litre olarak nedir.
2- bu araçlara en uyumlu sorun, sıkıntı ve arıza yapmayan tüp sistemi hakında yardımcı olmanız. Bildiğiniz gibi opel marka araçlarda tüp takıldığında genelde motor servis (arıza) lambası yanıyo servis program ile geri söndürüyo fakat daha sonra geri yanıyo. Bunun olmamasını sağlayan performanslı ve yakıt tüketimi en iyi randumanlı tüp sistemi hakkında bilgi
3- birde bu araçlar ile ilgili olarak son 10 gündür bor hidrolür ile ilgili bitakım şeyler duydum ve araştırıyorum. Bu sistemi taktıran kullanan memnun kalan veya şikayetçi olanlar varmı. Aracıma tüp taktırmasam eğer bu sistemde ne kadarlık bi tasarruf elde edilir.
4- Aracımın kartel muhafazası yok sanırım bunu nerden bulabilirim fiyatı ne kadardır.

erol korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aleykümselam öncelikle hoşgeldiniz. aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın
aynı aracı kullanıyoruz çok kilometre yapmıyorsanız lpg ye gerek yok diye düşünüyorum
iyi kullanıldığında şehirlerarası 6,4 şehiriçi 9-10 litre benzin yakarsınız bor hidrolürü biraz araştırdım sıvı takibi ve diğer belirsizlikler den düşünmedim karter muhafazasını tahmini
65-80 tl ye taktırabilirsiniz.

omer.1985

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aleykümselam öncelikle hoşgeldiniz. aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın
aynı aracı kullanıyoruz çok kilometre yapmıyorsanız lpg ye gerek yok diye düşünüyorum
iyi kullanıldığında şehirlerarası 6,4 şehiriçi 9-10 litre benzin yakarsınız bor hidrolürü biraz araştırdım sıvı takibi ve diğer belirsizlikler den düşünmedim karter muhafazasını tahmini
65-80 tl ye taktırabilirsiniz.
Erol bey cevabınız için teşekkür ederim. Allah razı olsun mevlam herkese daha iyilerini nasip etsin inşaallah. Çok kilometre derken yani yılda 10.000'e yakın bi kilometre yaparım. İşime aracım ile gidip geliyorum oda yaklaşık günlük gidiş geliş 35 km. söylediğinize göre araç şuanki yakıt fiyatı üzerinden hesaplar isek şehir içi yakıt tüketimi kilometre başına 0,470 krş.' a geliyor. bu bahsettiğiniz rakamlar sanırım benzin ile kullanıldığında ki rakamlar, bana göre yüksek. Aracınızda LPG varmı, bu araçlara en uyumlu LPG sistemi hangisi çevremde herkes Atiker taktırma mı söylüyor ama kararsızım lovato, brc ve atiker arasında kaldım. BRC ve Lovato fiyat bakımından pahalı o yüzden gerek yok o kadar pahalıyo diyorlar. Birde Karter muhafazası dediğiniz gibi 65-80 arası ise çok iyi bunu nerden temin edebilirim veya bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. Bor hidrolür hakkındaki tereddütlerinizi biraz daha açarmısınız. Zafira' lara taktıranlar varmı bu sistemi nasıl memnunlarmı değillermi, yani tavsiye konusu bu konuda gerçekten detaylı bi bilgiye ihtiyacım var, merak etmeye başladım çünki.

erol korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ömer bey çok kilometre derken yılda en az 15000 ila 20000 km gibi düşünüyorum
bahsettiğim rakamlar benzin tüketim değerleridir aracımda lpg yok lpg taktıracaksanız
brc tavsiye ederim ekotek motorlarda verimlidir ucuz diye diğerlerini önermem karter
muhafazasını şaşmaz sanayide taktırabilirsiniz bor hidrolür konusunda bu işi fazla yapan
olmaması tasarrufun bana göra az olması bor hidrolür sıvısının kontrol edilmesi gibi ne-
denlerle düşünmedim ayrıntılı bilgi zafira bölümünde bu başlık altında aratırsanız bazı
bilgiler var bu konuda olumlu birşeylere ulaşırsanız bende bilgi sahibi olmak isterim
esenlikler dilerim.

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kenan bey torpito sorununa gidermeye vaktim olmadi birturlu.
Dun yapacaktim senin verdigin link olmus galiba indiremedim. Eger mumkunse email adresime gonderebilirmisin?
Tesekkurler
Ermis2007@hotmail.com
Askerde olduğum için ilgilenemiyorum, kusura bakmayın. Sitede daha önce indirenler yardımcı olabilir belki size.

Selamlar.. Ş=59 ;)