Opel Zafira Kulubu

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu linkteki farın fiyatı bana göre pahalı,bi-xenon özelliği olmasından ötürü belki ama far göründüğü kadarıyla sonradan montaj ugulaması yapılmış,bu kadar ücret bu uygulamaya fazla,zamanında bence astra g aracıma bu şekilde bir mercek takmaya niyetlendim ve maliyeti ort 120 tl mercek(bi-xenonlu) yapıştırıcı ıvır zıvır max 150 tl,tabi xenon lambalar hariç,el beceriniz varsa bence bu farlar uğraşı olarak kolay,googlede astra g angel far diye aratırsanız hem daha güzel modeller bulursunuz hemde daha uygun fiyatlar karşınıza çıkacaktır mutlaka,
sevdiğim modellerden biri de bu,hem daha orjinaline yakın hemde standart angel çizgisini fazla bozmuyor.
bundan daha küçük mercekte olmaması gerek sonra aydınlatmada sıkıntı yaşarsınız.merceklerde bu önemli faktör
http://imageshack.us/photo/my-images/102/xenon014cardu0.jpg/?sa=0

http://imageshack.us/photo/my-images/167/xenon016gg7.jpg/?sa=0

Gökhan Yaman

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Zafiramıza kavuştuk sonunda. Gerçi 2 hafta oldu ama buraya şimdi yazıyorum. 2006 model 1.6 Cosmo 120.000 km de Brc Lpg sistemli, navigasyonlu, geri görüş kameralı, xenon farlı 29.000tl ye aldık. Her 30.000 km'de trigeri değiştirilmiş. Dayımın arabasıydı, iş kurması nedeniyle biraz uygun aldık diye düşünüyorum. Sizin de fikrinizi almak isterim fiyat konusunda. İlk etapta ne kadar Lpg lide olsa, aracın ağırlığı ile 1.6 motorun uyumu endişelendirsede Bolu-Ankara-Bolu yolculuğunda içimize su serpti. Araçta 5 kişi 110-120 km hızda klima ara ara açık 0.19 krş yaktı. Eski aracımız olan Broadwayden bile daha az yakması bizi şaşırttı açıkcası. Kalkış esnasında biraz yavaş kalsada bastığımız zaman gitmem demiyor araç. Kısacası çok memnun kaldık. İyi ki almışız diyoruz.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aramıza hoşgeldiniz:bir:
Aracınız hayırlı olsun Gökhan Bey,orjinal ve bakımlı bir araç ise km si fiyatına ve paketin özelliklerine göre bence uygun,muadillerine göre 1-2 bin altında almışsınız diyebiliriz.Aracı 2 hafta boyunca test etme izlenimiz olmuş ve artık tanıyorsunuz demektir :)bizede burda fazla laf düşmez sadece paylaşım düşer :cool:
Eğer araçla iligili öğrenmek istediğiniz durumlar varsa yardımcı olmaya çalışırız:good:

Gökhan Yaman

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Hoşbulduk Süleyman Bey. Teşekkürler. Araba orijinal denilebilir. Ön kaput değişti talihsiz bir olay nedeniyle, tamponlarda çamurluklarda birşey yok. Damperi açık kamyonun arka kapağı biraz ezmişti kaputu. Dayımın kayınpederi titiz olduğu için Almanya'dan getirtmiş orijinal kaputunu. Bir de arkadan motorsiklet çarpması sonucu bagaj kapağı ve tamponda iki küçük düzeltmesi var. Arabayı bildiğimiz için içimiz rahat yani. :) Araçta beni rahatsız eden iki şey oldu. Bozuk yolda çok sallıyor, diğeri de öndeki sağ ve sol direkler. Görüşü biraz engelliyorlar fakat alıştım. :) Onun dışında yol tutuşu gayet tatmin etti. Boş yolda fazla zorlamadan denemeler yaptım gayet iyi. Konforu ve sürüş rahatlığına da bayıldım. Bolu'ya döndüğümde fotoğraflarını eklemeyi düşünüyorum. :) Sağlıcakla kalın.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mahalle aralarında giderken su kanallarından geçişte traktör üstündeymişim gibi sallanması kötü ne yazikki :) ama bu amortisör sertliği virajlarda daha güvenli bir tutuş sağlıyor ;) böyle bir artısı eksisi var,direklere gelince dediğiniz gibi biraz sıkıntılı ama alışınca üstesinden gelinemeyecek gibi de deil :cool:

yy982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun aradan sonra merhaba.

Yeni arkadaşlarımıza hayırlı olsun, güle güle kullansınlar.

Arkadaş aracın sallanmasından bahsetmiş ama bizde öyle bir problem yok. Belki amortisörlerde bir problem vardır.

Ön direklerden ben de muzdaribim. Dönüşlerde görüşü tamamen kapatıyor, görmek için şekilden şekile giriyoruz.

0,19 TL çok iyi bir tüketim. Biz nisan ayında 400+400 km'lik Antalya-Kula arasında 4 yetişkin + 1 çocuk ve tam dolu bagajla ortalama 0,25TL harcadık. Şehir içinde de 0,27-0,28 gibi oluyor.

Bu arada eğer hala hız sabitleyicisi olmayan veya yaptırmayan varsa yaptırmalarını tavsiye ederim, çok büyük rahatlık. Bana 125'e mal olmuştu. Bu kadar düşük fiyata yapabiliyor olmamız çok iyi. Arkadaş, 2011 model corollasına parayla bile taktıramıyor.

Aldığımızda ilk iş geri görüş kamerası ve multimedya sistem taktırmıştım. Geri görüş kamerası kör noktaları görmüyor, geniş açılı bir kamera olsa çok daha iyi olurdu. Multimedya sistem de çok başarılı değil maalesef. Keşke donanımhaberde gördüğüm androidli sistemlerden taktırsaydım diye düşünüyorum.

Bir kaç ay önce 8'li park sensörü ve alarm sistemi almıştım ama hala taktıramadım. Serviste taktırmak daha iyi olur diye düşünüyorum. Bu konuda tabvsiyelerinize açığım. Her ikisi de cyclone marka. Alarm sistemi anahtarsız, arabanın anahtarıyla kumanda edilenlerden.

Arabamızın şu andaki tek ve en önemli sorunu aldığımızda da var olan su püskürtme ve arka silecek arızası. Eski sahibi püskürtme için kol almış ve bize vermişti. Servis sorunun koldan olmadığını, direksiyon altındaki modülden kaynaklandığını söyledi. Opcom ve tech2 ile su püskürtebiliyoruz ama koldan püskürtmüyor. Ayrıca arka silecek de koldan çalışmıyor. sadece geri vitesteyken ön sileceği çalıştırdığımda arka silecek de çalışıyor. Bir de bazen kendiliğinden çalışıp arabayı durduruncaya ya da kafasına esinceye kadar çalışıyor. Arada su da püskürtmeye devam ediyor, bu sefer de cam suyu bitiyor :(

Yıl sonunda vizesi var, ondan önce serviste araya sıkışan 300-400TL'yi çıkartacağız artık:)

matmaca28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arka aradaki koltuk nasıl açılır

S.a.tüm arkadaşlara, arka koltuklar arasında ki ara kol dayama nasıl açılır. orta sıra koltuklar yatıyor ama arada ki kol dayama denilen ara kısım açılıp yatmıyor.nasıl yapabilirim.

yy982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ara kol dayamanın arka tarafında bir kol/kilit mekanizması var; onu çekmelisiniz.

Ekli dosyalar

• arka kol dayama.jpg
    arka kol dayama.jpg
    28.2 KB · Görüntüleme: 16

matmaca28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
asılıyorum ama braz daha asılsam kırılacak sanki, acaba bende ki model sabit mi die düşünmeye başladdım.dedğiniz kısım var ama paslan mış mı yoksa bilmiyorum hiç kıpırdamıyor. sagolun cvp için.

matmaca28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zafira, arabadır araba , kosovalı kardeşimin arabası çok güzel, Canabı allh kaza bela vermesin.
Benim güvercinin resminide koyacam.Kilometresi yüksek yorgun kral..