Opel Zafira Kulubu

senol1979

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar.
Buralar unutulmuş gibi. 3.sayfada bulabildim Zafira konusunu.
Yeni Zafira fiyatı ve dizel motor eksikliği nedeni ile pek rağbet görmüyor.
Ama kısmetse 2014 modeller 1.6 dizel motorla gelecek gibi. Belki 2013 Eylül sonrası da gelebilir ama bu sürpriz olur tabi.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç için torx allien set aldım,9 parça 8 tl idir,çok uygun geldi,hemen eve gelince deneme yaptım,arka koltuğun kalkan kısmının altında 2 şer tane vida vardı,ilk orada deneme yaptım ama açamadım :)öyle sıkmışlar ki benim aldığım anahtarın ucu biraz eğrildi :D neyse pes etmedim,bu sefer yolcu koltuğunun ayak tarafına uzandı elim,hemen koruyucu plastik kapağını açtım ve orada deneme yaptım,bir boy küçüğü oldu bu sefer,orada hemen döndü,halbukü tam zıt yerlerin sıkı olması lazım ya neyse :maden: ,bu anahtarı keşke 2 hafta önce görseydim,çünkü yıkama robotu ile koltuklar temizliyeceğim diye girmediğim şekil kalmadı,

bu derdimi buraya anlatmamın temel sebebi bu arka koltuğun kızak sistemindeki paslanmadan ötürü,sanırım orada ön tarafta görünen(çok detaylı incelemedim) büyük somun başlıklar,onları sökersem kızak sistemini komple dışarı çıkarıp o kızaktaki paslanmayı gidermek,bu işi daha önce üyelerimiz arasında yapan var mı dır acaba, yoksa benim araçta mı bu paslanma var :rolleyes:

kosovali016

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sa arkadaşlar aranıza Kosova dan katılıyorum zafira sahibiyim burayi komple bastan okumaya basladım.sonuna kadar okumaya kararlıyım cunku zafira hakkında cok merak ettıklerım var saygılarımla

bu da bnm yakısıklım

ovE1qFO.jpg

kosovali016

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zafira 2004 xenon

arkadaslar bir zafiraci olarak aracimda ufak tefek degisikilikler yapmak istiyorum mesela mercekli xenon far gibi yukarida resmi olan arac benim sizce bu farlar bu aracta nasil duru ve ayrica bunlari nerden temin ederim

saygilarimla

lSzS7BK.jpg

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aramıza hoşgeldiniz :alkis:
Bu farlar benim bildiğim astra G kasalar ile aynı olması lazım,zafirada pek mercekli far görüntüsü bulamasak da astra da bulabilmek mümkün,zamanında astra G aracım varken bende mercekli fara özenmiştim ama ona kısmet olmadan aracı değiştirdik.Yapabiliyorsanız ebay.de adresinde bu farlardan olması lazım.

kosovali016

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aramıza hoşgeldiniz :alkis:
Bu farlar benim bildiğim astra G kasalar ile aynı olması lazım,zafirada pek mercekli far görüntüsü bulamasak da astra da bulabilmek mümkün,zamanında astra G aracım varken bende mercekli fara özenmiştim ama ona kısmet olmadan aracı değiştirdik.Yapabiliyorsanız ebay.de adresinde bu farlardan olması lazım.

tşk ederimm.peki süleyman abi soyle sorayım farzedelim bnm aarabamın farı kırıldı gitti gidip cıkmacıdan astra g farı alsam uyar mı takabılırmıyım

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu aracın bu kasa versiyonunu etrafımızda görme şansımız yüksek,ve her zafira gördüğümde eski yeni farketmez dikkatlice süzmeden geçemem :) izlenimlerime göre bu far astra G farı ile aynı ama tırnak monte yerleri nasıl bilemeyiz,ayrıca bu aracın direksiyonundan göstergesine,vites kolundan klima kontrol paneline kadar herşeyi G kasa ile aynı olduğunu gördüğümüze göre bence direk G kasa mercekli far olur :cool: tabi bu benim fikrim :rolleyes:

kosovali016

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu aracın bu kasa versiyonunu etrafımızda görme şansımız yüksek,ve her zafira gördüğümde eski yeni farketmez dikkatlice süzmeden geçemem :) izlenimlerime göre bu far astra G farı ile aynı ama tırnak monte yerleri nasıl bilemeyiz,ayrıca bu aracın direksiyonundan göstergesine,vites kolundan klima kontrol paneline kadar herşeyi G kasa ile aynı olduğunu gördüğümüze göre bence direk G kasa mercekli far olur :cool: tabi bu benim fikrim :rolleyes:

tşk ederim internetten arastırdım zafira mercekli far bulmakdan astra g mercekli far bulmak daha kolay cıktı.birde arastırırken bi siteye ulastım nedersiniz acaba bana uygun geldi ve de hoş geldi?

http://www.sahibinden.com/ilan/hizm...enon-mercekli-far-uygulamasi-118824313/detay/