Opel Zafira Kulubu

Hakone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçların sınıfları farklı, aynı grupta combo var mesela o yüzden o mesajı yazdım.

yy982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. 1 hafta önce bir yakınımızın Zafirasını alarak aranıza katıldım. Aracım 2006 model new enjoy. 1,6 motor.üzerinde zavoli lpg takılı. Eski sahipleri temiz bakmışlar ancak herhangi bir ilave yapmamışlar. Metro mavi. Yanlarında opcline logoları var.

Lpg stepne yerine takılmış, ruhsata işli, demek ki muayenede problem çıkmamış. Yalnız nedense Lpg göstergesi düzgün çalışmıyor. Tam doluyken bile kırmızı yanıyor.

6 gündür bu başlığı okuyorum, az önce bitirdim. Bayağı güzel paylaşımlar var. Sayenizde hem çok iyi bir seçim yaptığımızı hem de aracımla ilgili çok güzel ve faydalı bilgiler öğrendim.

Dün ilk defa arka sırayı açıp tam kapasite kullandım, araçta 7 koltuk olması gerçekten çok güzel. Yaklaşık 6 aydır araba arıyoruz. Önceki arabamız 94 model E200 otomatikti. Yıldız farkı anlatılmaz, boşuna namı yürümemiş. o günden beri bir çok araca baktım, hiçbiri içime sinmedi. Ancak Zafirayi görünce içim rahat bir şekilde satın aldık. Şimdi iyi ki almışız diyorum.

Bu arada çoğul konuşmamın sebebi aracı kayınpederle ortak almamız.

Araçta cd30 mp3 var. Araba araken aynı zamanda multimedya sistem de araştırıyordum. Kamera, bluetooth, navigasyon, usb/kart okuyucu gibi ayrı ayrı parça alıp ayrı iş ve masrafla uğraşmaktansa bir kertede hepsini içeren tek cihaz almak bana mantıklı geldi. Donanimhaber sitesinde android işletim sistemli cihaz satan biri vardı. 1200 liraya montaj hariç satıyordu. Bir kaç mesaj dan sonra aklıma yatmadı, zaaten fiyatı da 1400 yapmış.

Bugün sahibinden sitesinde 550 liraya bir cihaz gördüm. Konsoldaki ekran yerine takılıyor, orjinal ekranı da yukarıya sunroof düğme yerine alıyorlar. Cihazda navigasyon ve medya player var. 8gb hafızalı ama yükleme işi biraz zahmetli. Usb ve kat okuyucu olmadığından laptopu arabaya götürüp yüklemek gerekiyormus. satıcıda olmadığından olsa bile çerçevesi olmadığından alamadım. Satıcı büyük sistem önerdi. 1150tl ye 8 taksit olarka her şey dahil anlaştık. Yarın yaptırmaya gidiyorum.

Bu arada aracım 95 bin km'de. 28.500TL'ye satın aldık. Haftasonu 1300 liraya kasko yaptırdım.

Bayağı vaktinizi aldım, kusura bakmayın. İnşallah resim ve başka paylaşımlarla aranızda olmaya devam ederim.

İyi geceler.

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hoşgeldiniz Yusuf bey kazasız belasız sürüşler dilerim.
Gelişmeleri paylaşırsanız bizim için de faydalı olur.

LPGyi kilometreden takip etmek gerek, şamandıra aracın altında olduğundan Elektronik gösterge doğru göstermiyor demişlerdi. Bizim araçta da öyle(ben de babamla ortak kullanıyorum ama %90 bende araç). Hesap yaparken 1litre için ortalama 10km hesap edebilirsiniz. Ya da 1 depo ile max 450km. Alışma sürecinde biraz daha düşük tutabilirsiniz.

Şimdilik ek özellik olarak şunu tavsiye edebilirim en basiti: Torpidoya 5 TL lik bir aparat taktırarak soğutuculu hale getirebilirsiniz.Yazın faydası oluyor

Benim takibe aldığım bir ilan ama ben düşünmüyorum şimdilik multimedya ekran.
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...-navigasyonlu-oem-double-teyp-61182531/detay/

Ayrıca vakitsizlikten bulaşamadığım hız sabitleyici olayı:)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...icin-orjinal-hiz-sabitleyici-104496545/detay/

Son düzenleme:

osmankoray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar Giresun'dan 2003 model zafira 1.6 comfort ile aranıza katıldım.... aracım şu an 128.000 km'de yaklasık 6000 km önce yılbaşında Ordu'da Dağaşan otomotiv'de lovato marka lpg taktırdım daha sonra servisinde trigerini ve yağını değiştirdim... kısmet olursa bu hafta içide viraj denge kollarıyla rotilleri değiştireceğim.... aracım lpg'ye çok iyi uydu çok memnun kaldım yakıt tasarrufu gayet iyi fakat bir problem var.... aracım rampa aşağı inerken boşa attığımda stop ediyor ya da küçük viteslerden sonra boşa atıığımda stop ediyor... büyük viteste attığımda çok nadir karşılaşıyorum(mesela kırmızı ışığa yanaşırken boşa attığımda) bu soruna istinaden serviste triger değiştirirken kelebek boğazı denen parça sökülüp temizlendi fakat sorun hala devam ediyor... bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.....

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Osman bey hoşgeldiniz. Lpg yi ilk taktırdığım ay, aynı sorun bende de olmuştu. Montaj yaptırdığım yere gittim. PC bağlayıp ayar yapmışlardı 3 senedir tık yok. maşallah.

Benzinde de aynı sorun olmuyorsa, sorunu çözecek kişi lpg'cinizdir.

osmankoray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizde gittik ayarı gayet iyiydi bir sıkıntı yoktu bişey yapmadılar hatta yakıtı bile çok iyi 24 kuruş yakıyor km'ye sıkıntıya düştüm bu konuda ne yapayım bilemedim

yy982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Testlerleler kenan kardeş. Az önce multimedya cihaz montajından geldim. 11 bucuktan 4e kadar uğraştı usta. Teybin arkasındaki boşluk olduğundan ve cihazın da bir çok soket vee kablosu olduğundan yerine oturtmak uzun sürdü. Bir de arka tampon un altında metal parça olduğundan delmekte zorlandı.

Cihaz şimdilik iyi görünüyor. Ancak montaj sırasında akü boşaldığından kamera su anda parazitli gösteriliyor. Voltaj yetmiyormuş dedi usta, bir parça eklenip düzelirmiş.

Telefonla eşleşti, gelen aramalar cevaplayabiliyor ancak telefon rehberinde sadece numaralar görünüyor, arayan kişinin ya da aranan kişini n ismi görünmüyor. Belki bi ayarı vardır, tam inceleyemedim. Bu şekilde kullanmak zor. Müzik dinlerken ya da navigasyon ekranında telefonda genel için ana ekrana dönmek gerekiyor, bu da olumsuz özelik.

Navigasyon çok başarılı. İki ayrı harita ve bir çok ses dosyasıyükledi.

Dokunması da iyi.

Gitmişken servise de gösterecektim arabayı. Arkadaş kendi gittiği özel servise götürdü. Balatalar trigerin değişmesi gerekiyor muş. 500 liraya yaparım dedi ama liftiler dolu olduğunan ve benim de vaktim olmadığından şimdilik beklettik. Bu arada bu fiyat iyi midir (filtreler dahil)? Yağı suyu iyiymiş.

Bundan sonra yapmak istediklerim:

1. Kenan kardeşin önerdiği torpido soğutma ve hız sabitleyici

2. Gözlük kabı

3. Washer jet (insignia tipi su püskürtme)

4. Güzel bir kolcak

5. Her ne kadar kamera olsa da ön ve arka park sensoru

6. Portbagaj

7. Yapabilirsem en arka sıra için bagaja 2 hoparlör taktirmak,

teklif ve tavsiyeye açığım.

Bu arada bugün ilk kez depo boşaldı. 78 liralık gaz aldım, 225 km yol gitmişim, bunun 50 km si uzun yol. Bayağı yüksek bir ortalama (35 kr/km). Yol bilgisayarı da uzun yolda 12 l / 100 km altında düşmüyor. Sakin kullandım, 110 u geçmedim. Gidişte 3 dönüşte 5 kişiydik. Motorun ve lpg nin ayar ihtiyacı var sanıyorum.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Yusuf Bey aracınız hayırlı olsun aynı araç rengi ve opc eklentisi vs bende de mevcut,2006 model 57700 km de aldık 30 bin tl ye 2011 ağustos ayında şimdi 72000 devirdik sorunsuz şekilde maşallah :)
bende her zaman 110~120 km hız aralığında seyir yaparım,örneğin devamlı yaptığım yolculuk verisinden bahsedecek olursam araç tavana kadar bagajı dolu ve 4 kişi yolculuk yapmamıza rağmen (AYD.~İST.) yol bilgisayarı 7,0 ~ 7,5 lt ortalaması(bu seyehatte de aynı şekilde hız ortalamasında seyir devam etmekte ) göstermekte yol bilgisayarındaki ort hız ise 93 km/h.40 lt lik lpg tankını boşaltıp dodurduğumda ise 100km/9 lt LPG yaktığımı görmekteyim.Ortalama 120 km de bir lpg ışığı sönmekte buda kabaca 450 km yapıyor(nazar değmesin çok memnunum :D ).sanırım sizin bu değerler karşısında iyi bir setup'a ihtiyacınız bulunmakta

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Yusuf Bey aracınız hayırlı olsun aynı araç rengi ve opc eklentisi vs bende de mevcut,2006 model 57700 km de aldık 30 bin tl ye 2011 ağustos ayında şimdi 72000 devirdik sorunsuz şekilde maşallah :)
bende her zaman 110~120 km hız aralığında seyir yaparım,örneğin devamlı yaptığım yolculuk verisinden bahsedecek olursam araç tavana kadar bagajı dolu ve 4 kişi yolculuk yapmamıza rağmen (AYD.~İST.) yol bilgisayarı 7,0 ~ 7,5 lt ortalaması(bu seyehatte de aynı şekilde hız ortalamasında seyir devam etmekte ) göstermekte yol bilgisayarındaki ort hız ise 93 km/h.40 lt lik lpg tankını boşaltıp dodurduğumda ise 100km/9 lt LPG yaktığımı görmekteyim.Ortalama 120 km de bir lpg ışığı sönmekte buda kabaca 450 km yapıyor(nazar değmesin çok memnunum :D ).sanırım sizin bu değerler karşısında iyi bir setup'a ihtiyacınız bulunmakta

Süleyman bey bizim araçlar ş.içi dışı pek farketmiyor değil mi?

Ben birkaç kere denedim. Ş.içinde de 1 depoyla hemen hemen 450 km gidiyor.(Ankara)

Not:Yusuf bey fiyat iyi gibi. ben 1.5 sene önde 400 e yaptırmıştım triger balatalar yağ. filtreler olmayabilir.

osmankoray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Osman bey hoşgeldiniz. Lpg yi ilk taktırdığım ay, aynı sorun bende de olmuştu. Montaj yaptırdığım yere gittim. PC bağlayıp ayar yapmışlardı 3 senedir tık yok. maşallah.

Benzinde de aynı sorun olmuyorsa, sorunu çözecek kişi lpg'cinizdir.
sizin aracınız twinport motor değil mi? öyleyse kullandığınız lpg markası nedir? ve kilometrede ne yakar?