Opel Zafira Kulubu

xBesimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslinda öyle, su an bende mercedes e-klass station var ve kücük geliyor :) aile buyuk olunca. Hemen hemen 3-4 aydir piyasadaki arabalara bakiyorum, alternatifler vw touran: fena degil ama sanki daha kucuk ve dar gibi geldi bana ve eski dezajn, ve zafira fiyatinda bir tane bakarsan km'si fazla oluyor. S-max var cok guzel bir araba tam bizim kriterlere uygun ama fiyat olarak pahali geldi. Yani en mantikli secim herseyinle Zafira, bizim buranin kosullarina göre

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Avrupa'da çok tutuluyor bu araçlar. Benzinli model ile karşılaştırıldığında, Dizel Zafira'yı Türkiye

almak pahalı oluyor yaklaşık 10 15 bin TL fark var ancak Avrupa'da o kadar fark yok. Almışken 1.9 cdti

olması mantıklı haliyle. Türkiye'deki dizel pahalılığının sebebi de tek tip olması(otomatik vitesin en full-Cosmo

modeli geliyor sadece)

Türkiye'deki vergi ve fiyat farkı sebebiyle dizel zafira çok az. Çoğu 1.6 benzinlidir. Yaklaşık 7 yıldır bu

aracı kullanıyoruz ve hiç bizi üzmedi. son 3 yıldır italyan landirenzo LPG takılı.

Yeni katılan üyeler hoşgeldiniz.

Son düzenleme:

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bu arabaların 2012 modellerine baktımda yayla gibi araba mübarek arka koltuğa geç mangal yap :D

berataktepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar oncelikle selamlar

Babam icin 2006 ve ustu model bir Zafira almak istiyoruz

Ankara'dan ve 30bin TL yi gecmeyecek sekilde olursa en makbulu

Bilincli bir kullanicidan temiz bir araba almak istiyoruz.

Tanidik bildik veya dikkatinizi cekmis olan satilik olan Zafira tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu arada ben yillardir opelciyim ama ben retro modellerle ilgilendim hep yeni modeller konusunda cok bilgili degilim. Dikkat etmem gereken hususlarda tavsiyelere acigim

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumda yeni kasa (2012) 1,4 Turbo Zafirası olan arkadaş varmı?
Tecrübelerinden faydalanmak isterim.
Ayrıca zafiracı arkadaşlara belki müjde niteliğindedi yakında 1,6 dizel zafiralar gelecek. Şuanda hollandada satılmaya başladı.

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar oncelikle selamlar

Babam icin 2006 ve ustu model bir Zafira almak istiyoruz

Ankara'dan ve 30bin TL yi gecmeyecek sekilde olursa en makbulu

Bilincli bir kullanicidan temiz bir araba almak istiyoruz.

Tanidik bildik veya dikkatinizi cekmis olan satilik olan Zafira tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu arada ben yillardir opelciyim ama ben retro modellerle ilgilendim hep yeni modeller konusunda cok bilgili degilim. Dikkat etmem gereken hususlarda tavsiyelere acigim
2006-2008 arası 1.6 105 hp benzinli olarak,
2008-2012 arası 1.6 115 hp benzinli makyajlı kasa olarak piyasaya sürüldü.

donanım olarak Enjoy ve cosmo modelleri var. Cosmonun belirgin ekstraları elektronik klima, yarı deri yarı kumaş koltuklar,krom cam çıtaları, hız sabitleyici(bazılarında), ön kol dayama ve perde hava yastıkları. Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Bu araçlarda kronik sorun yok denilebilir. 1450 kilo ve 1.6 motor olduğu için sakin kullanımlar için idealdir. Yol tutuşu tatmin eder. Uzun yolu iyidir. max hızı 180 190 km/h civarıdır.

1 lt gaz ile en az 10 km gidiyor.

max 30bin TL dediğiniz için dizellerden bahsetmiyorum.
İyi forumlar..

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumda yeni kasa (2012) 1,4 Turbo Zafirası olan arkadaş varmı?
Tecrübelerinden faydalanmak isterim.
Ayrıca zafiracı arkadaşlara belki müjde niteliğindedi yakında 1,6 dizel zafiralar gelecek. Şuanda hollandada satılmaya başladı.

Takip ediyorum epeydir ama hiç rastlamadım 1.4T zafiracıya. Zaten son çıkan kasa pek tutulmadı.
Sebebi de galiba, doblo kango gibi araçların konfor,donanım,fiyat olarak tatmin edici olması ve tabiki zafiranın pahalılığı.

mesela ben,

2006 da aracımı 37bine almıştım. Doblo kangolar 30 35 bindi ve çok vasat idi.
2013 de zafira 75 80 bin ama Doblo kangolar fiyat olarak yine aynı aralıkda ve standart donanımlar(klima hava yastığı hız sabitleyici vs) yeterli.

Zafiraların standart 7 koltuk olması yol tutuşu ve konforu hala bir avantaj tabi ki..

erol korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar hepinize sağlıklı günler dilerim. yeni arkadaşlar hoşgeldiniz.
Bu arada bir bilgiyi paylaşmak isterim, zafira tourerin 1,6 dizel versiyonu hollanda-
da satışına başlanmış 2013 ün ikincı yarısından itibaren türkiyeye gelmesi bekleni-
yormuş 0 almayı düşünen varsa araştırabilir.

Hakone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Takip ediyorum epeydir ama hiç rastlamadım 1.4T zafiracıya. Zaten son çıkan kasa pek tutulmadı.
Sebebi de galiba, doblo kango gibi araçların konfor,donanım,fiyat olarak tatmin edici olması ve tabiki zafiranın pahalılığı.

mesela ben,

2006 da aracımı 37bine almıştım. Doblo kangolar 30 35 bindi ve çok vasat idi.
2013 de zafira 75 80 bin ama Doblo kangolar fiyat olarak yine aynı aralıkda ve standart donanımlar(klima hava yastığı hız sabitleyici vs) yeterli.

Zafiraların standart 7 koltuk olması yol tutuşu ve konforu hala bir avantaj tabi ki..

Yapma Kenan, doblo ve kango ile zafira :D