Opel Zafira Kulubu

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçenlerde ilk çalışmada sıkıntı olduğunu yazmıştıım ve

benzn veye lpg den kaynaklandığını düşünmüştüm.
Bu hafta araç yine geç çalışmaya başladı.Hatta bir seferinde hiç çalışmadı,Allahtan yokuştaydı vurdurarak çalıştırdım.

Bugün servise gittim durumu anlattım.Motor devir sensörü bozulmuş.Parça değişimi yapıldı ve işçilikle 200 tl ye mal oldu.

Dediğine göre lpg veye lpg sistemiyle alakası yokmuş,her araçta olabilirmiş.Sistemi tam bilmiyorum acaba doğrumu ustanın söyledikleri.

Allah dermansız dert vermesin : )

Son düzenleme:

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu hafta araç yine geç çalışmaya başladı.Hatta bir seferinde hiç çalışmadı,Allahtan yokuştaydı vurdurarak çalıştırdım.

Bugün servise gittim durumu anlattım.Motor devir sensörü bozulmuş.Parça değişimi yapıldı ve işçilikle 200 tl ye mal oldu.

Dediğine göre lpg veye lpg sistemiyle alakası yokmuş,her araçta olabilirmiş.Sistemi tam bilmiyorum acaba doğrumu ustanın söyledikleri.

bununla kecmis olsun Kenan ..Amin..

promert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sorun düzeldiyse bununla geçmiş olsun kardeş...

drawtime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim araba özellikle motor soğukken tekleme yapıyordu,gaz kelebeğinin değişmesi gerekiyormuş 750 tl :(

senol1979

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaficiler, havalarda yağmurlu ama pek uğranamıyor buralara galiba. 2. sayfaya düşmüş konumuz. Bir sorum olacak arkadaşlar.
Tavan aydınlatma (ön kısım) lambalarının oraya araç çakmak şarj cihazı bağlanabilir mi? Bana sorunsuz bağlanır gibi geliyor ama bir yandan da sıkıntı çıkar mı diye düşünmeden edemiyorum.

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bağlanır Şenol abi geçen aylarda sökmüştüm o kısmı bi iş için ama kaç volt geliyor tam bilmiyorum(9 ya da 12 olması lazım),lambaya gelen kablolardan çekebilirsin.Ama sökmesi zor biraz.
Yardımcı olabilirim.
Hayırdır tv falan mı bağlayacaksın;)

senol1979

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağol Kenan kardeşim. Tv değilde şu navigasyon cihazlarından bir tane edinip, birde mekanizma kurup oraya gömmeyi düşünüyorum. Orijinal gibi durmasını sağlamaya çalışacağım. Tek canımı sıkan nokta ise aynayı kapatıyor olması. Gerçi çok elzem değil ama hani yinede kapatmasa içime daha çok sinecek.
Bir iki cihaz var aklımda. 5" cihazlar sorunsuz oluyor ama en güzeli piyasada olsa 6" cihaz cuk oturuyor. 7" de biraz büyük kalıyor. Kendi olsa bile mekanizma için yer kalmıyor.
Ön hazırlıklara başladık bakalım. İlk iş mekanizmayı halletmek. Cihaz bağlantısı sonra çok kolay olur. Etrafımda örnek olarak kullanabileceğim cihazlarda var.
Cihaz olmadanda olsa mekanizma işini bitirince burada paylaşırım.