Opel Zafira Kulubu

aytun geçer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar zafira nın baskı balata rulmanı dahil güncel fiyatı nedir bilen varmı?ben 500-550 ytl arası fiyat aldım . uygun mu ?özel servisten .araç 2003 temmuz çıkışlı km.77 700.selamlar

rifaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
grupta zaten şu anda sohbet ortamı oluşmamış ama dünya çapında bir paylaşım olsa güzel olurdu....

özellikle EGR Valf sorunu sadece Türkiye'ye mi özgü merak ediyorum....

Bu sorun heryerde var. Yabancı carsurvey.org sitesi var. Burada dünyadaki her model aracın her yerden kullanıcılarının iyi/kötü yorumları var. Yabancı dil iyi ise zafira konusuna bir göz atın durum aynı. Ancak herkesin zafirada birleştiği yorum ise; şu ana kadar yapılmış en başarılı Mini Van olduğu yönünde.

http://www.carsurvey.org/ site ana sayfası
http://www.carsurvey.org/model_Opel_Zafira.html zafira konusu

Son düzenleme:

rifaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar zafira nın baskı balata rulmanı dahil güncel fiyatı nedir bilen varmı?ben 500-550 ytl arası fiyat aldım . uygun mu ?özel servisten .araç 2003 temmuz çıkışlı km.77 700.selamlar

İşçilik dahil ise İyi fiyat sayılır. ben geçen Temmuzda Özel serviste baskı balata bilye (Rulman) ve triger setini işçilik dahil 800 YTL ye değiştirdim.

Hakone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sorun heryerde var. Yabancı carsurvey.org sitesi var. Burada dünyadaki her model araçın her yerden kullanıcılarının iyi/kötü yorumları var. Yabancı dil iyi ise zafira konusuna bir göz ayın durum aynı. Ancak herkesin zafirada birleştiği yorum ise; şu ana kadar yapılmış en başarılı Mini Van olduğu yönünde.

http://www.carsurvey.org/ site ana sayfası
http://www.carsurvey.org/model_Opel_Zafira.html zafira konusu

adresler için teşekkürler.

sitedeki yorumları okunulduğunda. opelim.net gibi bir platform olduğu anlaşılıyor. genellikle donanim/fiyat oranının yüksekliğinden tercih ediliyor olması ilginç. bir diğer ilginç noktada orada yorum yapan birçok kullanıcının yağ eksiltme problemi. ben yağ eksiltme konusunda pek sıkıntı yaşamıyorum veya öyle zannediyorum... gerçi yağ eksilse yol bilgisayarı beni ikaz eder herhalde... yanılıyormuyum....

buralp41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) buralp41 ==> buralpkirkbir diye okuyunca bir anda burak yazmışım..... bugun gördüm senin arabayı pazarda.... güzel bir araba.... diri bir görüntüsü var....
abi keşke haber verseydin ben akşam iş çıkışı oradaydım belki tanışır görüşürdük neyse kısmet değilmiş demek arabaya istediğim fiyat yüksek gelmiş bir kaç kişiye bakalım ne olacak aslında hiç içim el vermiyor satmaya lakin...neyse görüşmek üzere...

Hakone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani hani bir söz vardır ya... iyi mal iyi para....
araban temiz ve bakımlı bir araç kendini gösteriyor. o rakamı hak ediyor bence...

kendine iyi bak, görüşmek üzere

rifaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
adresler için teşekkürler.

sitedeki yorumları okunulduğunda. opelim.net gibi bir platform olduğu anlaşılıyor. genellikle donanim/fiyat oranının yüksekliğinden tercih ediliyor olması ilginç. bir diğer ilginç noktada orada yorum yapan birçok kullanıcının yağ eksiltme problemi. ben yağ eksiltme konusunda pek sıkıntı yaşamıyorum veya öyle zannediyorum... gerçi yağ eksilse yol bilgisayarı beni ikaz eder herhalde... yanılıyormuyum....

Opel grubu araçlarda genel bir problem yağ eksiltme ve yüksek hararet. Özellikle zafira gibi yüksek devirli motorlarda bu oran 1 yağ değişim periyodunda, zor yol koşulları ve ağır yükde (mesela tatilde) 0.8 LT kadar çıkabiliyormuş ve normalmiş. Dediğim oran eski kasalar için geçerli..2005 ten sonra Opelin ECOTEK v.s motorları bu konuda daha iyileşti.

Eski Opel vectra 1.8 ler en fazla yağ eksilten ve hararet ibresi 100-1005 arasında gezinen Opelin en uç noktalarından biri. Yüksek hararet, yüksek devir, büyük motor= en fazla yağ eksiltme.

Benim araç 1 yağ değişim periyodunda 150-200 gr kadar eksiltiyor. (motor 1.8 ve vectra 1.8 motoruyla benzer yapıda, şanzıman ve dişliler hariç). Motor kompresyon testine soktum silindirlerde bir kompresyon zayıflığı mı var diye hiç bir şey çıkmadı durumları da gayet iyi. Sonra sebebini araştırınca Opel ustalarından Opelin yağ eksiltme geleneğini öğrendim.
Yani korkmayın.

buralp41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rifaz abi sende olmasan bu bilgileri nerelerden öğrenirdik bilmiyorum her şey için sağol emeğine sağlık...

menecer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yenı gelen arkadaslar hosgelmısler
gecen hafta malesef sattım zafıramı
ekonomık nedenlerden dolayı
ama yınede burdayım
gercı bu hafta hıc yenı mesaj maılı gelmedı bana ama gelmesını beklıyene kadar sayfa sayfa ılerlemısınız
baskı balata soran arkadas 130 ytl cıvarıdır fıyat
bılya ıse 180 ytl cıvarıdır
ıscılık ıcınde yaklasık 150 alır ozeller
parcalar orjınal ama pıyasadan temın edılırse verecegınız rakamlarıdr
yag sorunu ıcınde sunu belırtıyım
ben 1.8 de yasadıklarımı yazıyım anlarsınız
aracı yuksek hızda (180 gıbı) kullanırsanız yagı epey eksıltıyor
yuksek devır demıyorum dusuk hızda yuksek devıre hıc ıhtıyac klamıyor cunku 2000 devırde rahat vıtes atıyorsunuz cunku
yag lamabasını beklemyın 1lıtrede eksılse yanmadıgı oluyor
ve benımkı yaklasık bu hızlarda kullandıgımda genelde eksıltır bu mıktarı
sebebı ıse sılındır asınması fılan degıl
subaplastıklerınden sılınıdre suzulme yapmasıdır
sık sık yag kontrolunde fayda var yanı
aracımı ank ya teslım ettım
ve son kez tadını cıkarmak ıcın sabah 5 de cıktım ıstanbuldan
hemen hemen bolduakı sıs harıcınde 180 cıvarında kullandım
takı ank gıselere 1 km kala radarı farkedene kadar ama anca 151 e dusebılmısm farkedınce
gıder ayak son km de ılk cezamı ve ceza puanımı yedım :(

menecer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buarada belırtmek ısterım
reklam gıbı olucak ama tvsıye ederım
kendım kullandım ve devamını alıp satmaya basladım
http://urun.gittigidiyor.com/kablosuz-kaset-mp3-calar_W0QQidZZ8695477

kablo trafıgınden kurtulup dıreksıyon kumanda zevkınden vazgecemıyorsanız en ıdeal mp3 cozumu fıyatıda makul
normal bır mp3 calar fıyatına
kulaklıkla dısarda kullanabılıyorsunz