Opel Zafira Kulubu

monages

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar şu zafirayı otomatik olarak kullanan varsa ne yakıyor merak ettim
Ben Opel Zafira 1.8 Elegance Full Otomatik kullaniyorum.180km de 20 litre LPG yakti 45-50 lira arasi degisir oda 0.25 kurus demek.
Ben biraz hizli kullandim cok fazla hizli gitmesem 15 litre yakar tahminim.

Benzinde ise uzun yol denemesi yapmadim arkadaslar.Ilk aldigimda 1 aya yakin benzinde kullandim.Uzun yolda yaptim ama fiyatlar cok degisti ozamandan bugune malasef!!

Su bir gercek sehir icinde 1.8 otomatik zafira ile gezmek biraz benim icin zor 0.45 uzerinde yakiyor benzinde dur kalk cok oldugu icin..Otomatik motorda buyuk olunca sehir ici kullanimda baya bir fark ediyor.

Bende Zavolli sirali sistem LPG kiti takili cok memnunum 1 yildir sorunsuz kullaniyorum.Zafiranin tanki biraz kucuk oluyor normal tanklardan distan takildigi icin 20litre benim tankim..

Takan usta cok onemli arkadaslar benim Opel Astrama ve Zafirama
Izmirde Burhan Usta taktigi icin hic bir sorunum yok.

Kesinlikle Zafira tavsiye ederim.

keklikay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende katılıyorum lpg yi montaj yapan usta önemlidir burhan ustaya zavolli taktıralı bir ay oldu çok memnunum

ayhan11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.pirlantaonline.com
Ben Opel Zafira 1.8 Elegance Full Otomatik kullaniyorum.180km de 20 litre LPG yakti 45-50 lira arasi degisir oda 0.25 kurus demek.
Ben biraz hizli kullandim cok fazla hizli gitmesem 15 litre yakar tahminim.

Benzinde ise uzun yol denemesi yapmadim arkadaslar.Ilk aldigimda 1 aya yakin benzinde kullandim.Uzun yolda yaptim ama fiyatlar cok degisti ozamandan bugune malasef!!

Su bir gercek sehir icinde 1.8 otomatik zafira ile gezmek biraz benim icin zor 0.45 uzerinde yakiyor benzinde dur kalk cok oldugu icin..Otomatik motorda buyuk olunca sehir ici kullanimda baya bir fark ediyor.

Bende Zavolli sirali sistem LPG kiti takili cok memnunum 1 yildir sorunsuz kullaniyorum.Zafiranin tanki biraz kucuk oluyor normal tanklardan distan takildigi icin 20litre benim tankim..

Takan usta cok onemli arkadaslar benim Opel Astrama ve Zafirama
Izmirde Burhan Usta taktigi icin hic bir sorunum yok.

Kesinlikle Zafira tavsiye ederim.

Şehir dışı gayet iyi bir rakam bence,bende otomatik corolla var ve şehir içi hesaplamaya korkuyorum baya baya yakıyor melet, paraya ihtiyacım var ve satmak istiyorum yerine de zafira alıyım dedim nede olsa alıştık depoyu doldurmaya bari rahat ve geniş bir araç olur.

ayhan11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.pirlantaonline.com
Bende eskiden 96 model opel astra vardı genelde memnundum fakat bazen arıza lambası yanar bende yeniden çalıştırırdım düzelirdi acaba aynı lamba zafiradada yanmaya devam ediyormu

ayhan11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.pirlantaonline.com
Buna sevindim henüz arabamı satmadım ama zafira almayı düşünüyorum birde kullanmak nasip olsa iyi olacak

monages

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende eskiden 96 model opel astra vardı genelde memnundum fakat bazen arıza lambası yanar bende yeniden çalıştırırdım düzelirdi acaba aynı lamba zafiradada yanmaya devam ediyormu

Zafirada LPG de en fazla oksijen sensoru arazı ısıgı yanar oda resetlenince sorun olmaz.Takıldıgından (1 yıldan) bu yana bir kere arıza lambasını yaktı oksijen sensoru icin..LPG de kullanılmıyor zaten bu sensor resetleyerek devam.

Benim astrada 4 yıldır LPG var hic bir kere bile arıza lambasını yakmadı!!Masallah diyelimde nazar degmesin!!

Benzinde Zafira sehir ici kullanacaksan 450 kurusu gozden cıkarman lazım belkide biraz daha fazla!!Sanırım Toyotanı satıp Zafira alacaksın !!Aynı segmentde Verso da cok basarılı ben begenniyorum.

Aynı brand oldugu icin degisimin daha kolay olur diye soyluyorum!!