Opel Zafira Kulubu

erol korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese hayırlı sabahlar iki yıl önce aldığımız 2001 1.8 zafiraya iki yıldır sorunsuz binemedik.Opel arabasına çok meraklıydım büyük hevesle aldım arabayı konforundan memnunum ama 2 senede yaklaşık 10.000 tl masraf yaptım arabaya ve hala sorunlar var.Motor soğukken tekliyor araba yeni motor yaptırdık serviste de çözemediler.Bıktım artık satsak bu saatten sonra yaptığımız masrafla bir araba parası zarar ederiz.Hazır sıfır motor yaptırmışken binelim diyoruz ama birde yağ eksiltmeye başladı araba aldığımızdan beri 3. ye açılıyor motor yağ lambası 2 aydan fazla sönük kalmadı bu zamana kadar. Ne yapıcağımı bilemiyorum artık,hayatımızda yediğimiz en büyük kazık bu araba oldu herhalde.Allah daha beterlerini vermesin inş.
Herkese hayırlı işler hayırlı günler...
öncelikle yaşadığınız sorunlara geçmişolsun 1 yıla yakın zamandır bende 1999 zafira 1.8 cdx e biniyorum arıza tesbiti ve usta çokönemli aynı doktorluk gibi bazen profesörün çözemediğini uzman doktor çözebiliyor bu nedenle masraf yapmadan farklı ustalardan fikirler alıp en mantıklısını uygulamanızı öneririm. bende şu an bazen seyir halinde stop sorunuyaşıyorum forumdan ve arkadaşlardan edindiğim bilgilerle boğaz kelebeği ve egr yi temizletceğim farklı yerlere gerek omadıkça dokundurtmayacağım sonuç olarak lpg ninde orta ve uzun zamanda sorunlar yaşatabiliyor araç oldukça konforlu ve mennun edici olduğundan umarım sorunları kısa zamanda çözersiniz kolay gelsin.

abdilhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese hayırlı sabahlar iki yıl önce aldığımız 2001 1.8 zafiraya iki yıldır sorunsuz binemedik.Opel arabasına çok meraklıydım büyük hevesle aldım arabayı konforundan memnunum ama 2 senede yaklaşık 10.000 tl masraf yaptım arabaya ve hala sorunlar var.Motor soğukken tekliyor araba yeni motor yaptırdık serviste de çözemediler.Bıktım artık satsak bu saatten sonra yaptığımız masrafla bir araba parası zarar ederiz.Hazır sıfır motor yaptırmışken binelim diyoruz ama birde yağ eksiltmeye başladı araba aldığımızdan beri 3. ye açılıyor motor yağ lambası 2 aydan fazla sönük kalmadı bu zamana kadar. Ne yapıcağımı bilemiyorum artık,hayatımızda yediğimiz en büyük kazık bu araba oldu herhalde.Allah daha beterlerini vermesin inş.
Herkese hayırlı işler hayırlı günler...

gecmis olsun,dilerim en kisa zamnda sorunlari hallolur ve tadiyla binersiniz araciniza,,,bizde eski bi araba var,bikac yil once ardarda 3 defa motor yaptirdik,sonuncuyu farkli bi yere yatirdik ve tum sorunlar bitti,usta hatasi olabilir...

drawtime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese günaydın arkadaşlar, ilgilenip yardımcı olmak için fikir verdiğiniz için teşekkürler en son başka bi tanıdığa götürdük boğaz kelebeğinden olduğunu söyledi değişmesi gerekiyormuş.Boğaz kelebeğinede 750 tl diyorlar şimdilik yaptırmadık ama mecbur yaptırıcaz ilerde yağ eksiltmesine baktırmadık daha inş. onuda çözeriz.Sizinde dediğiniz gibi araba çok konforlu bu arabalarla yolculuk yapmak yormuyor keyif veriyor.O yüzden bende sorunları halledip ağız tadıyla kullanmak istiyorum arabayı zaten bu saatten sonra satarsak bi araba parası zarar etmiş olucaz gaz sistemiyle birlikte 10 000 tl civarında masraf ettik arabaya...

abdilhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar herkese

zafiraniz ruhsatta 5 kisi mi yoksa 7 kisi mi geciyor?
benim ruhsatta 5 kisilik yaziyor,bunu 7 kisi yapmak icin ne lazim?
bilgisi veya tecrubesi olan varmi?
tesekkurler

drawtime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizimkini yanlışlıkla 5 yazdırmıştı muameleci trafiğe gittik durumu bildirdik düzelttiler...

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim araçta fabrika çıkışı 5 yazılmıştı.

-ilk muayenede yani 2009da muayeneden geçmedi(ya koltukları sök ya da ruhsatı 7 kişi yaptır denildi).Trafiğe gidip ruhsat yeniledik 7 yaptırdık.60 tl idi.

-2010 da lpg takıldı,tekrar ruhsat değişti, ek1 belgesini dolduran sigortacı dikkat etmeden 5 yazmış yine,ruhsatı teslim alırken baktımki 5 yazıyor.Durumu anlattım memura,

=>gitti aracın fabrika çıkışından itibaren bütün bilgileri içeren dosyayı getirdi.
+ En başta fabrika çıkış belgesine baktı 7 yazıyor,
+ ardındaki 2006da opel bayisinden verilen ruhsat vardı 5 yazılmış,(yani opelin sigortacısı yanlış yazdırmış)
+ onun arkasından 2009daki muayeneden sonra değişen ruhsata baktı 7 yazıyor.
+ en son elindeki 2010da (o gün verilen)ruhsata baktı 5 yazıyor.

Kafası karıştı saydı sövdü biraz.Aldı eline silgiyi 5 i sildi,7 yaptı...(tabi kendi yazıcısında yazdı)

bilmem anlaabildimmi. :)

Son düzenleme:

erol korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar herkese

zafiraniz ruhsatta 5 kisi mi yoksa 7 kisi mi geciyor?
benim ruhsatta 5 kisilik yaziyor,bunu 7 kisi yapmak icin ne lazim?
bilgisi veya tecrubesi olan varmi?
tesekkurler
aldığımda 5 yazıyordu muayenesi bitmişti tüvtürk muayenesinde yeni ruhsat çıkarken 7 kişi olorak yazıldı muayene zamanında değiştirtmenizi öneririm.

abdilhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesekkurler arkadaslar,
yani trafige gidip bu araba fabrika cikisi 7 kisilik,yanlislikla 5 yazmislar deyince degistiriyorlarmi hemen?
oyleyse iyi, benden proje, falan filan istemezler demi?

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesekkurler arkadaslar,
yani trafige gidip bu araba fabrika cikisi 7 kisilik,yanlislikla 5 yazmislar deyince degistiriyorlarmi hemen?
oyleyse iyi, benden proje, falan filan istemezler demi?
Bi şansınızı deneyin ilgili memur belki düzeltir ama muhtemelen ruhsat değişimi isteyecektir.Sabah erken giderseniz akşama elinizde olur(Ankarada).

benden proje falan istemediler.