Opel vectra C kasa 2005 Çözülemeyen arıza

atakanigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi süredir araştırıyorum soruyorum kesin bi hasar tespiti yaptırmadan da boş yere masraf edip onu bunu değiştirmek istemiyorum sorunum arabam gitmiyor 120 yi geçesiye kadar eşek sudan geliyor araba 3.viteste 5 bin devire geliyor hız 60 km de ve ya 80 i geçiyorum araba kendini sıkıyor 85 se kendini 80 e geri çekiyor aynı motor freni yaparmış gibi bildiğimiz fren yapıyor baskı balata ya baktırdım katalizörden olabilir dediler birazda tıkanma vardı vizeye kadar onu kırdırdım sorun çözülür gibi oldu bir gün iyiydi ertesi gün eskiye döndü egsozcuya gittim egsozu komple söktürdüm tıkanıklık varmı diyerek en arka egsozu komple cıkma bi parçayla değiştirim bu arada şöyle bişey de söyliyeyim egsozu motorun altından söktürüğümde araba fişek oluyor geri taktığım zaman eskiye dönüyor varmı bi fikri olan arabanın yolda videosunuda çekebilirim isteyen olursa şimdiden yardımcı olan olmayan herkese teşekkürler :bir::bir:

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Km ve motor bilgisini paylaşabilir misiniz?
Ayrıca hangi km ve tarihten beri sizde?

Şunun için sordum. EGR, manifold vb temuzlikleri yapıldı mı?

Arabanın şu anki kondisyonu nasıl? Ateşleme ve yakıt elemanları özellikle. Lpg varsa ayrıca, benzinde de denemek lazım sorunu anlamak için.

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

atakanigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Km311 binde araç lpg li 30 bin km kullandım aracın kondisyonu kötü motor kasıyor egsozu söktürünce açılıyor araba yerinde durmuyor aracı benzinde de denedim yine aynı sorun devam etti lpg ninde artık vadesi dolmuş ilk cıkan lpg sistemlerinden ama lpg de bi sorun yaşamadığım için değiştirmedim sorun benzinde de var

atakanigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bujiler değişti en son bobinleride bi değiştiricem

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Km311 binde araç lpg li 30 bin km kullandım aracın kondisyonu kötü motor kasıyor egsozu söktürünce açılıyor araba yerinde durmuyor aracı benzinde de denedim yine aynı sorun devam etti lpg ninde artık vadesi dolmuş ilk cıkan lpg sistemlerinden ama lpg de bi sorun yaşamadığım için değiştirmedim sorun benzinde de var

Egzozu söktürünce yerinde durmuyorsa susturucular dağılıp tıkanmıştır

atakanigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza beyinden çıktı dediklernizide yaptırdım 600 lira kadar bi masrafım oldu temizlenmiş oldu yinede teşekkürler

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arıza beyinden çıktı dediklernizide yaptırdım 600 lira kadar bi masrafım oldu temizlenmiş oldu yinede teşekkürler
Nasıl halloldu?

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi