Opel vectra c 2008 arka bagaj kısmından su almış.

kelom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar. Aracım OPEL VECTRA C 2008 model. Geçen gün İzmir'de çok şiddetli yağan yağmur sonrasında arka taraftan içeriye su almış. İlk defa sol arka koltuk ayak bölümünde yerde su birikmesi gördüm çocuk döktü zannettim ancak bagajı açınca farkettim ki çocuğun işi değil. Bagajın içindeki keçenin sol bölümü ıpıslaktı, altını kaldırınca karşılaştığım manzara daha da kötüydü ve stepnenin olduğu bölümde su birikmesi oluşmuş vaziyetteydi. Araç LPG'li olduğu için önce taktırdığım yere gittim usta garanti kapsamında olduğu için servise gitmemi sğyledi, servise gittiğimde en az 2 gün basınçlı su testine tabi tutarak nereden girdiğini tespit edeceğiz dediler. Üyelerden istirhamım başlarına böyle bir olayın gelip gelmediği, geldi ise ne şekilde olduğu konusunda aydınlatmaları. Pazartesi servise bırakacağım sonucunu paylaşırım.

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hoşgeldiniz

"Üye arşivi" bölümünde konu açıp kendinizi tanıtmalısınız öncelikle. Konuda teknik servis bölümüne taşınacak sanırım.

Lpg deponuz simit depomu acaba? Öyle ise stepnenin ortasına gelen vida yerini kesip oradan geçiriyorlar genelde lpg borularını. Arka koltuktaki ıslaklığa pek anlam veremedim, lpg montajında hata olabilir belki

kelom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Söylediğiniz gibi simit depo ancak alttaki kabloların geçtiği yerden suyun girmesi fizik kanunlarına aykırı.. Böyle birşeyin olabilmesi için arabanın pencere seviyesine kadar suyun içinde kalmış olması gerekir. Aracı park ettiğim yer yaklaşık 15-20 derece sola meyilli bir yer, soldan almasının sebebi kuvvetle muhtemeldir ki bu yüzden. Ben camın birleşim yerinden şüpheleniyorum.

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arka kelebek camlarını bir kontrol edin o zaman, hareket v.s. ediyor olabilir.

Hareket halinde yoğun yağış v.s. gördü ise araç stepne yerinden su alababilir, fizik kanunlarına pek aykırı olmuyor. Tecrübe ile sabittir ;)

kelom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli dostlar, aracımı yetkili servise bıraktım bugün alacağım. Servisten arka camın kenarlarından aldığı söylendi. Çok nadir de olsa böyle problemler fabrika çıkışı olabiliyormuş dediler. Bir yaşıma daha girdim 1 yıllık araç imalat hatası nedeniyle içine su alabiliyormuş!...Üyelerin dikkatine...:sorry: