opel vectra b2 zemin döşemesi sökme

turanyuzbasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle merhaba;
Arabamda daha evvel bir başka konuda bahsetmiş olduğum içeriye su alma problemini kendi çabalarımla buldum,araç şöför koltuğunun ve arka sol koltuğun zemininden su alıyor.Fitillerde sızdırma yok,ön tarafta pedalların ordaki bölge de kuru.Fakat tam tabana gelen yerler ıslak.
Size sorum şu olacak:
Araç alttan bu şekilde su alması mümkün mü?

Bu döşemeleri ben kendim sökebilir miyim,söksem tekrardan toplayabilir miyim?
Çünkü yer döşemesi sanki komple yere yapıştırılmış gibi duruyor.Bunu acilen yapmam lazım çünkü yağmur var,sıkıntı oluşturmakta.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Aracın altı çürümüş o zaman. Aracın altı delik değil ise, tahliye tıpaları da yerinde ise, alttan su almıyordur. Lifte kaldırıp bakın, sökmeden.

turanyuzbasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egzozu yaptırdığım zaman bakmıştım meraktan komple altına,çürük yoktu.
O zaman sanayi yolu göründü bize,götürüp bir baktırayım tekrardan.
Sonucu yazarım buraya.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aaracınıza su tutun kapılara bakın bakalım arka sol ve şoför kapısından sı giriyormu? giriyorsa kapı döşemelerini sökün ve tahliyelerin tıkanmadığına bakın temizleyin ve iç naylon folyosunu yapıştırın eğer yırtıksa veya yoksa temin edin. Yani Buralarada bakın

turanyuzbasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selim abi su tutarak denedim arabayı yıkatırken,kapı fitilleri hiç su geçirmedi,fakat alttan su giriyor,yani tam tabandan,su tahliye kanallarına bakmıştım ön taraftan pislik yoktu.En iyisi bir döşemecide baktıracam,belki tekrar toplayamam diye düşünüyorum.O bahsettiğiniz naylon folyonun olup olmadığına da baktırırım,gerekirse tekrar izolasyon yaptıracaz artık.

Arabanın tam altında su tahliye borusu veya benzeri bir şey var mı peki,ben alttan baktığımda görememiştim liftteyken?

turanyuzbasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün sanayiye götürdüm baktırdım araca,hiçbir sorun bulamadılar.Alttan da çürüme falan yok,tüm tapaları da yerinde.Fitillerden kaçırmadığını onlar da söylediler,öndeki ve bagajdaki tahliyelere baktılar,tıkanma yok.Nerden girdi bu su;bulamıyoruz.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Çamurluğun içine bakın bir de çürük var mı diye.

turanyuzbasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lifte kaldırdığımızda baktık Emre Bey,orda da çürük yoktu.Hatta su tuttuk altına;tekrardan heryerine,çamurluklar dahil.Bulamadık yine.

turanyuzbasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet kuru.