Opel vectra b2 ısınmıyor

emrekocamaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merabalar

2001 model opel vectra b2 aracım var
ankaranın kış soğukları malum
araçta brc marka sıralı sistem lpg dönüşüm var.
Aracı çalıştırıyorum yaklaşık 30-40 sn olduğu yerde çalışıyo rolanti düşünce hareket ediyorum.
Aracın motor sıcaklığı 30 derece olunca tüpe geçiyo.
Ama motor sıcaklığı göstergesi mavi çizgiden yukarı çıkmıyor.
Yaklaşık 20 km gittim aracın hararet göstergesi hiç kıpırdamadı kaloriferde hep ılık üfledi soğuğa yakın sıcaklıkta üfledi. Sonra durdum 10 dk falan beklerken motoru stop etmedim durduğu yerde hararet 80 dereceye falan çıktı ve kalorifer gayet güzel sıcak üflemeye başladı. Yani kısaca aracın motoru ısınmıyor acaba sorun ne olabilir.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
benzer durum bende de var, termostat tam kapanmıyor galiba. Bu yüzden hareket halindeyken radyatörden devirdaim oluyor ve motor ısısı düşüyor. Dururken radyatörde hava akımı olmadığı için ısınıyor.

emrekocamaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzer durum bende de var, termostat tam kapanmıyor galiba. Bu yüzden hareket halindeyken radyatörden devirdaim oluyor ve motor ısısı düşüyor. Dururken radyatörde hava akımı olmadığı için ısınıyor.

şimdi baktım termostat fiyatları biraz fazla gibi :) acaba etrafına sıvı conta falan sıksak kurtarırmıyız bi termostata 100 tl vermek sıkıntılı :) aracı oynatmadan 2-3 liralık gaz ile ısıtmak daha mantıklı gibi :D:rakir:

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi sen bunları söylemedin farzedelim..gidiyosun bir parçacıdan taş çatlasa 40 tl ye bi termostat alıyosun 2 litre de antifriz alıyosun güzelcene tüm sıvıyı boşaltıp yeni termostatı takıyosun yada taktırıyosun ;)

emrekocamaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi sen bunları söylemedin farzedelim..gidiyosun bir parçacıdan taş çatlasa 40 tl ye bi termostat alıyosun 2 litre de antifriz alıyosun güzelcene tüm sıvıyı boşaltıp yeni termostatı takıyosun yada taktırıyosun ;)

40mı :) tamam o zaman yarın alayım bi bakayım kendim takabilirim diye düşünüyorum :) videolarına baktım yeri çok kolay vidasını kırmazsak hiç bi sıkıntı olmaz diye düşünüyorum :) 2 litre antifiriz yeterli olurmu genelde 3 litre koyuyolar

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
parçacılarda vectra termostatı komple satılıyor galiba, Behr marka 20-30TL kadar. Ebay'e baktığımda ise sadece içinin de satıldığını görmüştüm.