Opel Vectra b2 1.6i 16v çözülemeyen arıza/arızalar

turanyuzbasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oraya bakıldı Fatih bey herhangi bir kaçak yahut yanma bulunamadı,ayrıca bu beyaz dumanı egzozdan veriyor,motor içinden olmalı,ama bir çözüm bulamadık.Sübap şıkırtısı yok,yağ yakma gram yok ki yağı değişeli 3000 km oldu.Su eksiltme hiç yok arabayı aldığımdan bu yana aynı seviyede.Bir türlü anlayamadık hastalığını...

delikanlim9294

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç kaç binde.çelik subap olması önemli değil lpg subapları eritir 50000 km içerisinde.sorun subaplardadır demiyorum ama lpg subapları eritir.tecrübe

turanyuzbasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç şu an 199.000 de .Landirenzo kit takılı.Sübaplarda erime olsa stop etme,rolanti dengesizliği,şıkırdama,yağ yakma gibi sorunlar olmaz mıydı?Başka bir belirtisi var mıdır?

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Aracin motorunu guzelce yikatin polen filtresini degisin bide alttan egzoz sistemini kontrol edin. Egzoz borularinin yakininda plastik parcaalr varmi? Kablo vs de olabilir. Bana sorun biraz psikolojik gibi yani. Bence siz bi kokudan huylanmissiniz ve bu kokununda o an bulindugunuz ortamin kokusu olma ihtimali yuksek. Bundan sonra yine aldiginiz butun kokulari buna benzetmeye calisiyosunuz. Aracin bnzinde koku yapip lpgde yapnamasi icin bi sebep bulamiyorum ben

turanyuzbasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor temizlendi,wd-40 sprey ile yağ kalıntıları falan temizlendi,ayrıca egzoz sistemini de kontrol ettirmiştim,krank devir sensörünü değiştirdiğimde,son susturucu da değişti.Yani egzoz sisteminde herhangi bir kalıntı yoktu.Keşke psikolojik olsaydı,arabada eşim ve kardeşim de vardı,onlar da benim aldığım kokuyu almışlardı.Motor içinde böyle yanık plastik kokacak herhangi bir parça var mı Nurullah Bey,arıza çıkarma olasılığı olan?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:15 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:13 ----------

benim en acaibime giden de zaten benzinde yapıp LPG'de yapmaması,çünkü genelde okuduğum şikayetlerde tam tersi bir durum var :)

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor temizlendi,wd-40 sprey ile yağ kalıntıları falan temizlendi,ayrıca egzoz sistemini de kontrol ettirmiştim,krank devir sensörünü değiştirdiğimde,son susturucu da değişti.Yani egzoz sisteminde herhangi bir kalıntı yoktu.Keşke psikolojik olsaydı,arabada eşim ve kardeşim de vardı,onlar da benim aldığım kokuyu almışlardı.Motor içinde böyle yanık plastik kokacak herhangi bir parça var mı Nurullah Bey,arıza çıkarma olasılığı olan?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:15 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:13 ----------

benim en acaibime giden de zaten benzinde yapıp LPG'de yapmaması,çünkü genelde okuduğum şikayetlerde tam tersi bir durum var :)

Geçen yaz bende komple eksoz değişmiştim.Ondan sonra eksozdan değişik kokular gelmeye başladı tabi içeride giriyordu.büyük ihtimal içindeki elyafdan kaynaklanıyordu.Benzin ve lpg ikisindende değişik koku gelmişti.Şuan bu koku yok.Belki böyle birşey olabilir sizdekide

turanyuzbasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi bu koku egzozu değiştirmeden evvel olmuştu,eski susturucu takılıyken.Sonradan sanayiye gittiğimde değiştirdim susturucuyu.Zannedersem motor içinden gelen bir koku.Enjektörlerden yapma ihtimali var mı,benzin enjektörlerinden,gerçi bilgisayara bağlandığında böyle bir hata vermedi ama.Bilgisayarda vuruntu sensörü ve krank devir sensörü hatası vermişti,krank d. sensörü değişince vuruntu sensörü arızası da daha vermedi.

turanyuzbasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok Fatih Bey katalizörde de sıkıntı yok.Ona da bakıldı egzozcuda.Diyorum ya o yok bu yok,tanımlanamayan hastalığa döndü arabanın hastalığı,kafayı yedirtecek bana,en son elime alıp anahtarı dalacam motora.
Her şey normal,araba durduk yere böyle bir sıkıntı çıkarıyor.Bilgisayarda desen bir hata çıkmıyor,arıza ışığı yakmıyor.Ne gizemli arabaymış.Bulursak sorunu herhalde nobel alacam :)

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zor iş Allah kolaylık versin arkadaşların dediği gibi kablo tesisat,eksoz hepsine tekrar bakın olmadı.Bazen elektronik malzeme yada şarj-marş motoru gibi sargı bobinli malzemelerde aşırı ısınma varsa yine benzer yanık kokusu gibi gelebilir.Birde lifte kaldırıp altınada baksın usta ordaki plastik olan hortumlar kablolar v.s