opel vectra b fazla şarj yapma sorunu

mustafa27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar opel vectra b aracım fazla şarj yapmakta 17 18 volt şarj veriyor cam kaldırma motorunu yaktı şarj dinemosunun konjektörünü degiştim 1 hafta sonra aynısını yine yaptı birdaha degiştim konjektörü fakat hiç bir fark olmadı yardımcı olursanız sevinirim

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar opel vectra b aracım fazla şarj yapmakta 17 18 volt şarj veriyor cam kaldırma motorunu yaktı şarj dinemosunun konjektörünü degiştim 1 hafta sonra aynısını yine yaptı birdaha degiştim konjektörü fakat hiç bir fark olmadı yardımcı olursanız sevinirim

başka şeyleri yakmadan o şarj dinamosunu komple elden geçirin derim... zira hakkaten pahalıya mal olabilir..
konjektörün kalitelisini almaya bakın... çakma çin malı dandik ürün denk gelmiş sanırım

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yener beyin dediğine katılıyorum. Başka şeyleri yakmadan hemen değiştir konnektörü. Allah muhafaza bi beyini yaksan albaşına sıkıntıyı. Dikkat etmek lazım

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konjektor bosch marka olmali mutlaka.kobjektoru degisnenize ragmen okduysa sarj dinamosu sargisi yani tanamindan our baskada sarji artiracak bir kaynak yok zaten

SM-G9250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aynı arıza Ağustos ayında benim Vectra m da da oldu.Burada paylaşmıştım.Eğer böyle bir sorununuz varsa kesinlikle arabayı kullanmayın.Benim aracımda yüksek şarjdan dolayı göstergeler sapıtmıştı.Çok kısa bir süre içerisinde akü aşırı şekilde ısınıyordu.Araç arızalandığında memlekette olduğum için orjinal konjektör bulamadık.Çin malı bir konjektör takıp arızayı giderdik.4 aydır bir sıkıntı yok.Senin arızan konjektör değişmesine rağmen ortadan kalkmıyorsa diğer arkadaşların dediği gibi şarj dinomosu arızalıdır.

mustafa27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
unıpoınt diye bir marka konjektör piyasada sadece bunu buldum üzerinden çıkan da aynı markaydı üzerine extra bir dogan konjektörü bagladım 9 volt verdi geri iptal ettim düzeldi şu anda ama tekrar yapabilir

joe black

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
alternatörü değiştir. delco remy (ki kendisi 100 yıldır alternatör üreten oem firmadır.) 250 tl'ye internette bulursun. tak unut. değişime de 50 tl'den fazla para verme.

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
alternatörü değiştir. delco remy (ki kendisi 100 yıldır alternatör üreten oem firmadır.) 250 tl'ye internette bulursun. tak unut. değişime de 50 tl'den fazla para verme.

bizim arabalarda şarj dinamosu maalesef zor yerde.Tamirciler ya uğraşmak istemiyor ya da çok para istiyorlar.Tecrübeyle sabit.:dil: