opel vectra b direksiyon kumandasını W/R girişi olmayan teybe bağlama

buyukasci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM

1.vectra b 97 cd aracım var üzerinden orjinal teyibi yoktu sıradan bi teyp çıktı
2. bunun yerine ???? marka indash motorlu ekranlı teyp aldım
yeni aldığım teyp direksiyon kumandası uyumlu
3. teybin arkasında gnd , key1 , key2 vs gibi kablolar boşta bırakıldı nasıl baglanacak bilen yok yardımlarınızı bekliyorum

SAYGILARIMLA

Son düzenleme:

buyukasci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM

1.vectra b 97 cd aracım var üzerinden orjinal teyibi yoktu sıradan bi teyp çıktı
2. bunun yerine ???? marka indash motorlu ekranlı teyp aldım
yeni aldığım teyp direksiyon kumandası uyumlu
3. teybin arkasında gnd , key1 , key2 vs gibi kablolar boşta bırakıldı nasıl baglanacak bilen yok yardımlarınızı bekliyorum

SAYGILARIMLA

ilgi gösteren olmadı ama teşekkür ederim sorunumu çözdüm ...

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

kolega35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksiyon kumandası

Arkadaşın nasıl çözdüğünü ben açıklayayım; arkadaşın belirttiği gibi direnç okuma özelliği olan bir cihaz almış.Direksiyon kumandasından gelen uçlardan data taşıyan kabloyu KEY1 ucuna bağlamış.Ardından cihazın Ayarlar menüsünden direksiyon kumandası kısmına girmiş.Sırasıyla her tuşa basarak cihaz menüsünden bu tuşların görevini cihaza tanıtmış.Burada şu hususu açıklamak istiyorum;günümüzde bir çok Double Din cihaz kumanda tanıma özelliğine sahip olduğundan Opel araçların direksiyon kumandası bu cihazlara kolaylıkla tanıtılabilmektedir.Ancak Pioneer ,Sony gibi cihazlarda böyle bir özellik bulunmadığından araya bir aparat koymak zorunludur.Selamlar.
Merhaba direksiyon kumanda sorununu nasil cozdunuz?