Opel vectra b abs arıza

opelciyiz

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Arabanın yedek su depo kapağından taşan suyun abs beynine gitmesi neticesinde abs lambası yandı abs yi test ettim çalışmıyor.opcomu bağladim araçta 4 adet arıza kodu oluştu.
C0070Front right outlet solenoid valve circuit malfunction.
C0075 front right ıntel solenoid valve circuit malfunction.
C0121 valve relay circuit malfunction.
C0556 replace electronic control unit.
Abs ecu sunu söktüm baya bi üğraştırdı. Vidanin bkri yalama olmuş. Daha önceden beyin sökülmüş ortadan dış koruma kabı kırılmış slikonlamışlar. Içinde genelde catlak olan lehim varmı diye kontrol ettim kopuklük yoktu bende iyice slikonlayıp yerine taktım fakat aynı arızalar devam ediyor. Ne yapmalıyım arkadaşlar devrelerde kopukluk yok içine suda girmemiş peki neden daha öncesen çalışan abs çalışmaz oldu. Yıllık izindeyim 2 gündür lestilim çıktı resmen ...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Arabanın yedek su depo kapağından taşan suyun abs beynine gitmesi neticesinde abs lambası yandı abs yi test ettim çalışmıyor.opcomu bağladim araçta 4 adet arıza kodu oluştu.
C0070Front right outlet solenoid valve circuit malfunction.
C0075 front right ıntel solenoid valve circuit malfunction.
C0121 valve relay circuit malfunction.
C0556 replace electronic control unit.
Abs ecu sunu söktüm baya bi üğraştırdı. Vidanin bkri yalama olmuş. Daha önceden beyin sökülmüş ortadan dış koruma kabı kırılmış slikonlamışlar. Içinde genelde catlak olan lehim varmı diye kontrol ettim kopuklük yoktu bende iyice slikonlayıp yerine taktım fakat aynı arızalar devam ediyor. Ne yapmalıyım arkadaşlar devrelerde kopukluk yok içine suda girmemiş peki neden daha öncesen çalışan abs çalışmaz oldu. Yıllık izindeyim 2 gündür lestilim çıktı resmen ...

Rölesi, elektronik bir komponenti arıza yapmıştır. Söküp, elektronikçiye baktırmakta fyda var.

opelciyiz

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Yani beyni degiştirmek daha mantıklı gibi çıkma olarak ..
Eyvallah. Bulunduğum yerde pek anlayan yok.. Hayırlısı artık

opelciyiz

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Bu gün itibariyle abs tamamen bozuldu.abs devreye girdiginde zzzzzz diye gelen ses kontağı açar açmaz yapmaya başladı. Üzreinde anahtar olan araba işaretli arıza lambasıda yakıyor.sürat göstergesi kendi kendine inip kalkıyor bende abs nin soketini çıkardım.abs beyni komple hidrollik boruları takılı olan hidrolik beyni ile mi almak lazım yoksa sadece ecü sünü çıkma olarak alsak düzelir mi