Opel Vectra A kasa tavsiye

alperba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 15.000 TL bütçem var ve bi vectra a 2.0 gls düşünüyorum ama karar veremedim.
ilkkez bu arabadan alıcam sağlamlığı motoru ve arıza durumu nasıl çünkü ben aldığım zaman 3-4 sene binmeyi düşünüyorum.
bu aracı kullanan yada bilgisi olan yardımcı olabilirmi?
yani tavsiye edermisiniz? alınırmı araç

Astra97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra A nın 2.0 ı değil ama 1.8 i nin düzgün kullanılmışı (karbüratörlü) sdece yağ değişimi ve periyodik bakımda tamirciyi hatırlatır.

by43

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
92 model A kasa GLS Donanım vectra vardı. Aklımda kalan birkaç şeylerden bilgi verebilirim...

-Yakıt konusunda çok memnundum. şehir içi 20-30 krş arasıdır
-Şehir dışı kullanıma bağlı olarak 20 krş altı bile görebilirsin..
-şehir içinde kullanımı zor derler ama hiçbir sorun yaratmaz çok kısa zamanda arabaya alışırsınız.
-uzun yolda ise kullanımı çok zevklidir. günümüz çoğu sıfır arabalara göre yol tutuşu mükemmeldir.
-160 170 ile giderken yolda tısıl tısıl seyahat edersiniz konforu çok hoşuma gidiyordu
-Çok sağlamdır, Güven veriyor araba

-motor konusunda 450 bini geçmişti aracım. yaklaşık 40 bin kullandım ve sadece ilk aldığımda tedbir amaçlı triger yağ vs klasik bakımlarını yapmıştım. buna ragmen araba çok performanslıydı kolay kolay arıza vermez yolda bırakmaz ki devirli kullanan birisiyimdir...

Tek önerebileceğim size uzun süre kullanacaksanız 200 bin altı bakın ve iç döşeme vs koltuklar deforme olmamışsa hiç bir tereddütünüz olmasın..

şuan 99 astra cd var ama arada vectrayıda özlemiyorda değilim.

şimdiden hayırlı olsun :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Temiz bir Vectra A tadından yenmez. Ben de 2007 yılında, eşim araç kullanmasını öğrensin, bir kaç sene kullanır sonra satarız diye 1991 model otomatik vitesli CD aldım, araca resmen bağlandık kaldık, halen biniyoruz. Yedek parçaları dayanıklı, bakım masrafları emsallerinden ucuz, yakıt ve performansı iyi. Tek eksiğimiz klima. Biz o zamanlar Ankara'da oturduğumuz için fazla ihtiyaç olmuyor diye klimasız olanını almıştık, şu an İzmir'deyiz, burada klimaya çok ihtiyaç oluyor, o nedenle size ne yapıp edin klimalı olanını alın derim.

msebek1

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Temiz bir Vectra A tadından yenmez. Ben de 2007 yılında, eşim araç kullanmasını öğrensin, bir kaç sene kullanır sonra satarız diye 1991 model otomatik vitesli CD aldım, araca resmen bağlandık kaldık, halen biniyoruz. Yedek parçaları dayanıklı, bakım masrafları emsallerinden ucuz, yakıt ve performansı iyi. Tek eksiğimiz klima. Biz o zamanlar Ankara'da oturduğumuz için fazla ihtiyaç olmuyor diye klimasız olanını almıştık, şu an İzmir'deyiz, burada klimaya çok ihtiyaç oluyor, o nedenle size ne yapıp edin klimalı olanını alın derim.
Otomatik kaç ileriydi acaba sıkıntı çıkardımı hiç