Opel Vectra 2005 model 1,9 cdti Yağ eksiltme problemi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan aopena
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

aopena

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
herkese merhabalar öncelikle yeni üye olmuş aranızda bulunmaktayım
Aracım 2005 model 1,9 dizel motor olmakta km si düşürülmüş olduğunu düşünüyorum aracımda çekişte bir problem yok performans iyi ancak 1,000 km de yaklaşık 1 lt ye yakın yağ eksiltiyor yağ çubuğunda duman yok egsozda mavimsi duman yok nelerden kaynaklanabilir motorun durumunu anlayabilmem için ip uçları varmı servise git diyecekler olacaktır bulunduğum konum sebebi ile pek boş vaktim olmuyor biraz da şehirden uzak yerde görev yapıyorum

turboya baktırın milde aşınma varsa emmeye hafif hafif yağ basıyor olabilir

turboyu söktürüp balansa götürdüğümde tesadüfen öğrendim turbocuda.

bu tür araçlarda üfleme kontrolü nereden nasıl yapılabilir üst kapaktan epey bir buhar çıkıyor

Radyator genlesme deposunu da kontrol edin. Icine yag karismis mi, karismamis mi?

herkese merhabalar öncelikle yeni üye olmuş aranızda bulunmaktayım
Aracım 2005 model 1,9 dizel motor olmakta km si düşürülmüş olduğunu düşünüyorum aracımda çekişte bir problem yok performans iyi ancak 1,000 km de yaklaşık 1 lt ye yakın yağ eksiltiyor yağ çubuğunda duman yok egsozda mavimsi duman yok nelerden kaynaklanabilir motorun durumunu anlayabilmem için ip uçları varmı servise git diyecekler olacaktır bulunduğum konum sebebi ile pek boş vaktim olmuyor biraz da şehirden uzak yerde görev yapıyorum

Hocam 3 aydan fazla yaşadım bu sorunu, bendeki aks keçesinden kaçırıyor denildi yaptırdım, şuan bir sıkıntı yaşamıyorum. Siz de bi baktırın isterseniz

Geri