Opel vectra 2000 marş sorunu yaardım lütfen

adanali01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlaar foruma yeni üye oldum böyle bir sitenin varoluşu ayrı bi mutluluk sımdıden yorumlarınız için teşekkür ederim.

Sorunuma gelince yaklasık 1 ay öne opel vectra 2000 1.6 manuel comfort araç aldım aracın konforundan yakıtından herseyınden fazlasıyla memnunum ama arac arada bır 3 5 gunde bır mars basmıyor akuye baktırdım sorun yok mars dınamosu olsa gıy gıy gıy dıye ses gelır dedıler o seste gelmıyor tık yok yanı ustaya gıttım ben calısan arabanın sorununu nasıl bulayım dıyor dun yıne aynı sorunu yaptı ustayı aradım 20 dk oldu gelmedı o arada marsa basmayı denedım 2 dk da bir yaklasık 25 dk sonra arac çalıstı bu sorun ne olabılır marş termıgı olsaa kontagı ılerıye dogru bastırınca calısır ondan da deıl dedı usta gercekten cok canım sıkılmaya basladı olup olmadık yerde çalısmamazlık yapıyor yaardımlarınızı beklıyorum tskler.( 3-4 gundurde anahtar kumandasından merkezı kılıdı acıp kapatamıyorum ısıklaarı yanıyor pılıde degıstırdım ama tık yok anahtarla acıp kapıyorum)

Son düzenleme:

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Sorun çok büyük ihtimalle marş dinamosunda. Muhtemelen kömürlerin bitik yakında hiç basmaz kalırsın. Marş basmadığı zaman kontak marş durumunda iken demir bir çubuk yada küçük bir çekiçle marş motorunun üzerine tıklat muhtemelen marş basar.
İyi bir elektrikçide bakımını yaptır çakı gibi olur.
Gıy gıy gıy ses çıkartır diyen elektrikçiyide merak etmedim desem yalan olur.
Anahtar kontak üzerinde iken kapıları kilitleyip aç anahtarlık kumandasından muhtemelen düzelir. Yani kumandayı yeniden tanıtma işlemi diyelim buna. Benim vectrada işe yaradı daha önce. Düzelmezse kilitçinin yolu görünüyor demektir

adanali01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kayıboyu11 çok teşekkür ederim aynı sorun yıne yaptı elektırıkcıyı cagırdım dedım kömur bıtmıs olabılır dıyor forumdakı arkadaslar söktürdüm kömurlerı bıtmıs evıme kdr geldı arabayı dukkanınaa goturduk söktü orjınal kömur buldurdu taktı toplam 130 tl aldı. helali hoş olsun sakaryada sadece sökerız sorun cıkmasa bıle 350 tl alırız demıstı 2 ayrı ustaya gıtmıstım

daynaft

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mars motorundan sonra sorun düzelmesi ise aracın ariza lambası yaniyormu ?
Aracı gaza basınca 4500 devir i geçiyorum
Eger araç 4500 devir i geçmiyor sa eksantrik devir sensörü arizalidir geç marşı da bu yüzden yapar Tech 2 cihazına bağlayıp hata koduna baktırın

batuhan71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 1 hafta önce 2001 model b kasa vectra 1.6 comfort aldım aracı ilk marşta calışıp anıden stop ediyo 2 ve 3. dede aynı durum sonra ki basmada araca normalinden daha fazla gaz vererek çalışıyor sorunum ne olabilir

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 1 hafta önce 2001 model b kasa vectra 1.6 comfort aldım aracı ilk marşta calışıp anıden stop ediyo 2 ve 3. dede aynı durum sonra ki basmada araca normalinden daha fazla gaz vererek çalışıyor sorunum ne olabilir

Rolanti sensörü ve boğaz kelebeğini bi temizletsen belki işe yarayabilir

Vectra ES

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EGR ve kelebek temizliği problemi çözecektir.

batuhan71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun benzin pompasında olabilir dediler pompa bozulduğundan dolayı gec calışıyormus aracın marsına 2 veya 4 kez basmanda anca motora benzin geliyormuş yani marş ile pompalayarak benzin geliyormus pahalımıdır sizce benzin pompası değişimi

bestking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kayıboyu11 çok teşekkür ederim aynı sorun yıne yaptı elektırıkcıyı cagırdım dedım kömur bıtmıs olabılır dıyor forumdakı arkadaslar söktürdüm kömurlerı bıtmıs evıme kdr geldı arabayı dukkanınaa goturduk söktü orjınal kömur buldurdu taktı toplam 130 tl aldı. helali hoş olsun sakaryada sadece sökerız sorun cıkmasa bıle 350 tl alırız demıstı 2 ayrı ustaya gıtmıstım

kömür dediğin tanesi 5 tl sök tak olsun 50 tl bu ne ya 130 almış ayıp ya çivisi çıkmış bu kendini usta zannedenler ayıp resmen sömürüyorlar milleti
tövbe tövbe