Opel Vecra 93 Klima-şarj Dinamosu-akü Sorunu???

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forum Arkadaşlarim Arabama Orjinal Vectra Klimasi Taktirdim Ama Bazi Sorunlar Yaşamaya Başladim Tecrübesi Olan Her Arkadaşimin Yorumuna Ihtiyacim Var.
Klimayi Açtiğim Zaman Vectramin Rölantisi 9 Devirden 5 Devire Düşüyor Ve Araba Bayiliyor Ama Istop Etmiyor. Bide Akümün Yeşil Işiğinin Söndüğünü Gördüm Elektrikçi şarj Dinamon 70 Amper Klimayi Kaldirmaz Klima Açikken Aküyü Besleyemez Yetersiz Kalir 120 Amper şarj Dinamasi Takalim Diyor. Başka Bir Elektrikçiye Gösterdim Oda Akün ölüyor O Yüzden şarj Tutmuyor Dedi. (şarj Dinamosu 70a Küm 12v 72 A Mutlu)
Elektrikçiye Devirin Neden Düştüğünü Sordum Rölanti Ayarlayicin Bozuk Dedi Tamirci Ise Senin Araba Karbiratörlü Bunda Rölanti Ayarlayici Olmaz Diyori.
Sevgili Forum Arkadaşlarim Bu Konuda Bana Yardimci Olun Yorumlariniza Ihtiyacim Var Bu Sorunlari Nasil Aşabilirim.

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu benim konum:D:D
şimdi arkadaşım sen aracına orjınal kılıma takdırmışsın..oysaki opelin fabrika cıkışında 1.8 arçalara (karbüratörlü)kılımayı actığın zaman rolenti düşmesin diye karbüratörün oraya bitane vakumlu rolenti ayarlayıcı koymuş.sen kılımayı actığında vakum ayarlayıcı rolentini ayarlıyo.iyi bi kılımacıya gidip o parcayı sonradan taktıra bilirisn ve sorunun cözülür.... ok

gelelim aküne....
kılıma yı actığın andan itibaren kılıma fanın ve motor fanın 1. kademede calışmaya başlar sürekli buda aküneb akım cekmek demekdir..eğer şarj dinomon yeterince aküyü şarj edemezse aküdeki yeşil ışık siyahlaşır ve akün bitmeye kadar gider.onun için 120 amper dinamo takılması lazım akün zaten büyük umarım acıklama yapabilmişimdir...