Opel Türkiye Rezaleti

otomobilibo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar;
Konumu takip eden arkadaşlar bilirler, kısaca özetlemek gerekirse ben 6 agustosta 36.000km'de 2013 corsa 1.3 essentia aldım. Aldıktan sonra 3 4 sefer aracımda özellikle rampa cıkarken gaz yememe problemı yasadım, bir kere havalimanına yetişeyim diye yüksek hızlara cıktım ve 160km/s de araba gaz yeemeye başladı ve sonrasında kendınden duzeldı. Aynı problemı tekrar yapacakmı dıye bır kac kez daha denedım yıne genelde yıne yaptı.
Velhasıl; şikayetvar.com'a, Opel Türkiye'ye ve Avrupa Opel'e mail attım ve geçen çarşamba dönüş yaptılar ve cuma gunu sızı bılgılendırecegız dedıler, cuma gunude tekrar arayıp salı donecegız dedıler ve bugun donduler. Garantim 21 agustos 2015 de bıttıgı ıcın garantıden yardımcı olamayacaklarını soyledıler. Bu araclarda kronık olan problemı garantıye sokmadılar.Eski aracım olan VW Golf (2012 de sıfır almıstım) servisin aptallıgı yuzunden satmıstım ve bır daha VW almayacagım demıstım. Ama inanın gelen gideni arattı. Sevmediğim VW bile iyi niyet garantisinden 5 yıl dahi gecse müşteriyi mağdur etmemeye calısan bır sırket.
Ben 2.el arac satan bir firmada satış danısmanlıgı yapıyorum ve yaklasık ayda 30 arac satıyorum. Çalıstıgım fırma belkıde Turkıyede en cok adetlı ıkıncı el satan bayii. Neyse ki sattıgı malın arkasında durmayan koskoca OPEL'in yapamadıgını bu aracı aldıgım ve su anda calıstıgım bayiim yapacak. Bizim sattıgımız araclarda kısa vadede arıza durumunda arızanın sebebı ne olursa olsun maliyetini şirketim karsılıyor. Opelin yapmadıgını şirketim yapacak ve arızam giderilecek.
Burdan şu kanıya varıyorum; OPEL'den daha büyük bir şirkette çalıştığım için çok mutluyum...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Garanti servis konusun da tam sağlamlık Türkiye de hundai firmasından tanımam diğer firmalar sadece reklam ve marka başka da numara yok. Zaten Alman markaları eğer mallarına güvense idi Japon beş yıl garanti derken Alman firmaları altı demesi gerek ama araçların durumu ortada o yüzden iki yılı geçen garanti veremiyorlar veremezler de sanmıyorum hadi versinler de göreyim sanayi bakanlığı da bu firmalar kadar sorumlu vatandaşı koruyan bir bakanlık olsa bu firmalara beş yıllık garantiyi dayanır yapmayan da bu ülkede araç satamaz bu kadar basit.

honestman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim astra da hava yönlendirme motoru arızalandı garanti bitmişti ama yine müşteri memnuniyeti için %70 indirimle sıfırını taktılar ve işçilik almadılar

otomobilibo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Markaya lafim yok ama disbirutor isguzar. En guzeli japon. GRanti konusunda 5-6 yil garanti veriyorlar

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servıslerınde ısguzarlıgı ısteseler nelerı garantıye sokuyolar neler yapıyolar.. ama saece kendı es dostlarnı dusunduklernden musterı geldıgınde yok yapamayız degısmez musterı hatası dıyıp gonderıyolar

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne seviyosunuz bok atmayı arkadaş. araba gaz yemiyomuş şuymuş buymuş 2. el araba alıosun gidip baktırcan sağına soluna o riske gircen ha girmem ben sağlamcıyım diosan gidip 0 alcan ki onunda ne olcağı belli diil araba yani bu ... garantisi bitmiş ne değişcekler abicim ?... diosun ki ayda 30 araba satıyorum ozaman vay senden araba alanların haline kelin ilacı olsa başına sürermiş...