Opel Tigra 98 Silkeleme Sorunu

bilo131

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi forumlar arkadaşlar.

Aracımı daha yeni aldım. Aracı aldıktan 1 hafta kadar sorunsuz kullandım. Hiç bir sorun yoktu. Gazı köklediğimde zıpkın gibi fırlıyordu. Arabaya ne olduysa oldu gazı köklediğimde gitsem mi gitmesem mi yapıyor. Bir gidiyor bir geliyor. Anlamadım gitti. Arabada tek olduğumda gazı köklemezsem hiç yapmıyor denecek kadar az. Fakat yanımda biri olunca ve de bayıra vurunca aman Allahım. Böbrek taşı dökmek için birebir :dil: Debriyaj pedalı çok yukarıda zaten ustam debriyaj bitmiş dedi. Yarın debriyaj komple değişecek bakalım.
Bir de sabah ilk çalıştırmada gaza yavaş yavaş basmam gerekiyor. Bir anda basınca stop edecek gibi oluyor. Gazı bırakınca rölantiye dönüyor sorun yok. O yüzden yavaş yavaş basıp aracı ısıtıyorum daha sonra o sorun olmuyor.
Sorunlarım hakkında bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

bilo131

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet araçta atiker sıralı sistem lpg takılı
bir de söylemeyi unutmuşum, sabah ilk çalıştırdığımda sanki dizel araba yada traktör çalıştırmış gibi oluyor. ama 10-15 sn sonra kendi sesine geri dönüyor.

Son düzenleme:

muratak1976

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bujileri en son ne zaman degiştirdiniz. Bobini ateşleme yapıyor mu?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi gün sadece benzinde kullanıp deneyin düzelicekmi bakın düzelirse lpg ayarı lazım

bilo131

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediğim gibi arabayı daha yeni aldım, şu anda debriyaj baskı balata değişiyor. bir de olmazsa bujileri değiştirip bobine baktırayım. yine olmazsa yener abinin dediği gibi benzinde bir kullanayım. duruma göre sonuçlarını buraya yazarım.

yenerlike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer benzindede aynı sıkıntı varsa Potansiyometre arızası gibi. Benzin ile deneyin sonuçları yazın daha detaylı sonuca yaklaşalım. Şu parça arızalı demek veya değiştir demek çözüm olmaz mutlaka alternatif vardır.

Sent from my iPhone using Tapatalk

bilo131

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar uzun bir aradan sonra ancak fırsat bulabildim. bu arada aracı benzinde kullandım. fakat sorun aynı. gazı kökleyince sorun devam ediyor.

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ateşleme bobinini değiştirip deneyin.

bilo131

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaj değiştikten sonra silkeleme artık kalmadı gibi birşey. ama yine de arada bir vuruyor. bu hafta içi bujileri ve ateşleme bobinine bir baktıracağım. fakat debriyaj değiştikten sonra arabanın rölantisi yükseldi. acaba debriyaj ile bi alakası var mıdır yoksa rölanti sensöründe mi sıkıntı var?