Opel test günü 16.05.2009 cumartesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kacagidiyo.com.tr
1-HK
2-cance
3-Mbuğra
4-NEo-CDautomatic
5-bacadir68 +1
6-zirve1969
7-sach
8-pehlivanoğlu
9-serdar
10-gökalp (belki)
11-ahsen-114
12-turkerr
13-berfe
14-yigitbaran06
15-kurtbeyi
16-Chatin
17-Maden1907
18-VeCCtrA
19-ofli
20-Westi555
21-serdar
22-mavigsi
23-freegane
24-calibraank
25-SertanTezel
26-Kadettt
27-on3r
28-R-turbo
29-ufukguray
30-L_D_K
31-hakan_06
32-tyuksel
33-erayerdem
34-ses
35-06can32
36-selim çakır
37-yıldızmetin +1
38-sercan006
39-burak loves opel
40-volkan64
41-battal gazi
42-sipsaq
43-zelçuk
44-mertcosku
45-respect
46-lasthell
47-flybird

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir ay sonra olsaydi izinime denk geliyodu bir de ankaraliyim sansim yokmus denk gelmedi bir ay sonra benim araba türkiye ile tanisacak daha tr ye ayak basmadi

Pehlivanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kafayı sıyırcam ya! Ben hiç hangi opis diye bakmadım! Konya yolundakine gittim! Bide söylene söylene geldim eve!

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Arkadaşlar şimdi geldim eve buluşmadan, öncelikle OPİS yetkililerine bizleri ağırladıkları için çok teşekkür ediyorum kendi adıma. İkramlar ve araçlar çok güzeldi.

Kalabalık değildik malesef. Sanırım Cumartesi olmasından ötürü fazla katılım olmadı. Ben Insignia 1.6 115HP Benzinli aracı test ettim. Gerçekten arabayı çok beğendim, motor performans olarak biraz alt seviyede gibi geldi, gerçi sıkıştırma imkanı da bulamadım, İstanbul yolu trafiği nedeniyle ama şunu söyleyebilirim, yanımdaki görevli "beyfendi çok hızlı gidiyorsunuz" dediğinde içimden "lan bu ne ya, daha ayağımı gaza bile basmadım" diye geçirdim içimden, ama hızımın 130 olabileceğini aklıma getirmemiştim :) yani nasıl olduysa araba gidicermiş bir anda.

Bir araçta en önemli şey ekonomidir benim için, o nedenle şunlara dikkat ettim,
-6. vites 3000 devirde iken 120küsür bir hızla gidebiliyorsunuz.
-6. vites 90km/h hızla giderken motor devri 2100 civarı oluyor. Düz yolda bu devirde çekiş sorunu yok ve düz yolda 6. vites 90km/h hızda yakıt tüketimi 5,5lt/100km oluyor.
-2. vites düşük devir hızlanması biraz hantal

İçine gelirsek, göstergeler çok hoş, direksiyon kumandaları kullanışlı, kadran çok güzel. El freni olayını biraz yadırgadım açıkcası, elektronik el freni sistemi var, siz el frenini çekiyorsunuz, giderken kendi otomatik iptal ediyor. Kollu (mekanik) değil yani. Elim gitti bir an bulamayınca bir garip oldum. Teknoloji işte :)

Velhasıl güzel bir gündü benim için. Emeği geçenlere başta Hüseyin abi olmak üzere teşekkür ederim. Bir sonraki seferde daha çok katılım olması dileğiyle...

NOT: Sanırım akşam 7 gibi karting var İstanbul yolu Aries Arena pistinde, gündüz aktivitesine katılamamış olanlar oraya gelebilirler. Saatten emin değilim, Hüseyin abi'yi arayabilirsiniz doğrulama için...

battal gazi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opis şaşmaz

Günaydın arkadaşlar dün opis şaşmaza gittim opelim net üyesi olduğumu bildirdim güzel bir karşılama yaptılar burak beyi sordum yönlendirdiler telefon görüşmesi yapıyordu opelim net üyesiyim dedim ve beni bir arkadaşına yönlendirdi onunla opel insignia yı teste çıktık ben ve babam test ettik insigniayı ve gelirken insignia testi bitmek üzereyken astra ve chevroletin bir modeli ve corsa vardı test araçları olarak ben astraya da binip test etmek istedim doğal olarak teste katılan opis çalışanı siz biraz oyalanın ve biraz yemek yiyin diğer müşterilerimizide bindirelim dedi çok doğal hakkıdır olumlu karşıladım 1 saatopel modellerini gezdim dönerimizi ayranımızı yedik buraya kadar her şeyden memnundum tekrar test için astraya binmek istiyorum dediğimde aynı kişi bana herkesin bir araç hakkı var efendim ikinci aracı test etmenize müessesemiz izin vermiyor dedi eyvallah dedim ama bozuldum saat 1'e çeyrek kala ordan ayrıldım yoksa işim olmasına rağmen saat 2'ye kadar orda kalarak sizinle tanışıp ayrılacaktım alandan.Ve beni beklettiği süre içinde araç bir kere teste çıktı benden sonra birisi daha insigniayı test etti benim gittim saatlerde yoğunluk ta yoktu saat 11 gibi ordaydım.Birde halkada açıkmış o gün.Opelim net ankara sorumlusu H.K. arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum bu güzel organizasyondan bizleri haberdar ettiği için.

Sadece imkan verdikleri insigniayı test edebildim ondan olan izlenimlerimi aktarmak istiyorum.

araç iç döşeme işçilik şahane her şey güzel hoşuma giden özelliklerinden biriside el freni, biliyorsunuz elfreni cam açma tuşu gibi bir tuş passatta olduğu gibi ve el freninin en güzel özelliklerinden biriside araç boşta iken elfreni çekikken debriyaja basıp aracı bire takıp elfreni çekili iken kalkıyorsunuz araba bir milim geri kaçmıyor ve araç el freninin otomatik bırakıyor.
aracın oturma pozisyonu koltuğun hava ile sırt ağrısı olanlara verdiği geniş seçenekler koltuk pozisyonları her şey süper fakat araba 1.6 110 beygirdi ve kalkışta çok zayıf kalıyor özellikle 2.ci viteste çok kör araç devrini vermediikçe resmen boğuluyor toparlaması çok zayıf.acaba araç 10 15 bin kilometre uzun yola gitse hakkı verilerek sürülse açılır diye de bir ukte kaldı içimde.1.6 t 180 beygirliğinin övgüsüne mazhar oldum o araç bence tam güzel olur o motorlar ama 1.6 110 beygir o araca gitmemiş.amcamda 1.6 115 beygir passat var en son kasadan o bundan daha performanslı.insignia bagajı çok güzel ve geniş arka koltuklar da çok ferah araba 4-4 lük.virajlara filan bu araba ile firene basmadan girilir çok şahane oturaklı birde dikkatimi çekti bmw 5.20 ye benzer çok kareleri var.İnsignianın passatın koltuğunu alacağına cani gönülden inanıyorum opelin şimdiye kadar ki bence en güzel otomotivi olmuş çok geniş seçenekli motor türleri ile ve konforuyla passatın koltuğunu hükümranlığını sona erdirecek bir araç olark görüyorum.bildiğim kadarıyla passatın şu anki kasasından 3 veya 4 santim daha uzun bir araç mükemmelin ötesinde bir araç.Ekonomik şartlar olcak vergi düşük,benzin mazot fiyatları düşük olcak;

1.insignia NB 2.8 260 HP - Benzinli - Adaptif 4x4/Oto.Şanzıman Cosmo 127.225
2.Insignia NB 2.0 220 HP - Benzinli Cosmo 79.427
bu ikisinden birini alırdım bu araçlar insigniayı en iyi yansıtan seçeneklere sahipler.
ama ileride yüce allah nasip eder ise;
Insignia NB 1.6 180 HP - Benzinli Sport 54.886
bu araçtan almayı düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...