opel teknik servis fiyatları neden bukadar pahalı

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeslerim yapilacak tek care ucuz bir diagnos aleti almak,hatayi bulup kendin yapman ve yaptirman..iste su forum bile büyük bir nimet....hata iyi anlatabilinirse burda elimizden geleni anlatiriz...
;)

banderass

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opele mail atsak türkiyedeki servislerini gözden geçirse nasıl olur acaba

CEVİK_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalite ucuza alınmıyor malesef...

Aynı şeyleri yazıp durmuycam ama daha önce başka konularda da yazmıştım.2000 Tl verip arabamı bakım yaptırdığım servis arabamı yıkatmaktan bile acizler.Artı yaptıkları eksik işler de cabası.İnsan bakım yaptığı motor da takması gerekilen yerleri eksik takarmı.Servis bunuda yapar.Şahsen burda mecbur olduğumdan dolayı gidiyorum.Kendi memleketim olsa hayatta servise gitmem.

calamalka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalite ucuza alınmıyor lafı yanlış
ayrıca sürüm lafı çok mantıksız bir kelime
araçta sürüm olmaz
sürüm kelimesi aynı birey belli bir ürün gamını sürekli olarak kullanıyorsa sürüm olur
yani 10 ayrı kişinin aracını servise götürmesi sürüm diildir
sen aracın için sürekli bir alışveriş yapıyorsan sürüm odur
yani gıda örneğindeki gibi
sürekli yemek zorundasın ve sürekli alışveriş yapmak zorundasın o sürümdür
aracını tamir ettirirsin ve tamir olursa bir daha servise gitmen gereken zaman ya bir sonraki bakım dır yada bir sonraki arıza durumundadır
oda sürüm olmaz
dediğin mantıkta işler olursa bu sefer inan iflas etmeye başlarlar :)

semihx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapabildigim kadar kendi isimi kendim yapmaya calisiyorum, tavsiye ederim, ise yariyor.

3 hafta önce sekman atmaya karar verdigim araci dun bitirdim ve tek seferde nazlanmadan calisti. üstelik bi ton aksilikle basladik. en basta , silindir kapak saplamasi kirildi. saplamanin yarisi blokta kaldi, onu cikardik, kapak taslattim, tüm contalari ve silindir kollarindaki yataklari yeniledim.

simdi bu islem icin en uygun servis kac para alirdi ?

bana toplam maliyeti ise 200 TL. + yaklasik 20 saatlik calisma.

05092009017l.jpg

16082009011.jpg

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
kalite ucuza alınmıyor lafı yanlış
ayrıca sürüm lafı çok mantıksız bir kelime
araçta sürüm olmaz
sürüm kelimesi aynı birey belli bir ürün gamını sürekli olarak kullanıyorsa sürüm olur
yani 10 ayrı kişinin aracını servise götürmesi sürüm diildir
sen aracın için sürekli bir alışveriş yapıyorsan sürüm odur
yani gıda örneğindeki gibi
sürekli yemek zorundasın ve sürekli alışveriş yapmak zorundasın o sürümdür
aracını tamir ettirirsin ve tamir olursa bir daha servise gitmen gereken zaman ya bir sonraki bakım dır yada bir sonraki arıza durumundadır
oda sürüm olmaz
dediğin mantıkta işler olursa bu sefer inan iflas etmeye başlarlar :)

İnsanların günlük yemek gereksinimlerini karşılaması sürüm değil ihtiyaçtır. Sürümlerde amaç örneğin piyasa denge fiyatı 5 lira olan bir malı (zarar etmemek şartıyla) 5 liranın altına satmak sureti ile daha çok kitleye hitap etmektir. Bu sayede daha fazla mal satarak satış hasılatı artırılır, stoklar eritilir, mallar bir an evvel nakite döndürülür. En azından bize böyle öğretildi.

corsa cosmo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Az iş çok para ama unuttukları bir şey var: MAYMUN GÖZÜNÜ AÇTI.

aynen abicim işte onu unuttular aracım km yi doldurmadı 2. yıl bakımı için 325 lira istediler bosh car servise gittim yağ,hava,klima filitreleri ve yağ herşey gözümün önünde yapıldı filitreler hepsi gm yağ gm 10-40 + işçilik 180 lira verdim.ve en önemlisi gitsinler işçilik nasıl yapılır,müşteri nasıl memnun edilir görsünler.

alikuscu

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mesela benim aracımın garantisi ağustosta bitti yani 2 yıl bitti yetkili servise gitmedim yetkili serviste bakım 350 tl özel serviste 170 tl ne günahı var 180 tl nin depomu doldururum arabam bayram eder

demented

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende geçen gün bakıma soktum arabayı, Opel Astra 1.3 CDTI Easytronic 2007 model. 204 TL + KDV işçilik almışlar sizce bu normal mi? Eğer değilse nereye şikayet edebiliyoruz bunları ? Toplam maliyetli KDV dahil 507 TL oldu bana. Bunun 100 TL 'si port bagaj kapakları tuttu. Gerisi bakım...