Opel Satılıyormu

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Türk tüketicisine en büyük kazığı atan firmalardan biri ya. Adamlar Chevrolet ülkeden çekerek milletin elinden patlattı aracı. Satılsın yada satılmasın çok umurumda değil. Ama opel firması eski firma değil artık. Şurada dünya kadar servis şikayetleri var yetkili servis hangi sorunu opel firması çözdü bir kaç tane yazın da görelim.
chevrolet opelin değildiki zaten gm bünyesindedir. servis hizmetini halen opel yetkili servisleri yapmaktadır.
ayrıca hiçte patlamadı yani cruze captiva aveo halen çatır çatır piyasada satılan alınan araçlar. cruze'nin sıfırını bedavaya verdiler zamanında alanda satanda zarar etmiyor.
servisi iyi olan bir firma söylermisiniz. hiç kimse tam anlamıyla memnun kalamaz. hyundai kia toyota honda illaki bir sıkıntısı var...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İşin özünde arkadaşlar zaman geçtikçe fikirlerim de değişmeye başlıyor. Özellikle bu araç konusunda. Şöyle ki ülkemizde bir çok firma araç satıyor öyle yada böyle bundan sonra araç alımlarında özellikle sıfır araç alacak isem ülkemde yatırım yapan firmalar ilk tercihim olacak. Param en azından ülkemde yatırım yapan firmaya gitsin. Benim gibi düşünen arkadaşlar sayesinde bir çok insan da iş sahibi ekmek sahibi olmaya vesile olmuş olacak. Eskiden araç lüks idi ama şimdi hemen hemen tüm araçlar aynı donanım aynı özelliklere sahip. Biri Alman diğer bilmem ne diye para vermek istemiyorum. Elin adamı gelmiş ülkem de fabrika açmış ülkemin vatandaşı bu firmalar da çalışıp ekmeğini kazanıyor ise benim de bu firmalara vatandaş olarak desteğim olması gerek. Opel olsun diğer Alman firmaları olsun sadece beni param için seviyor buyursunlar ülkemde fabrika açsınlar ülkemin de vatandaşı bu sayede ekmek iş bulsun. Ama yok. O zaman ülkem de yatırımı çivisi olmayan adamın aracını almaya da gerek yok. Benim kişisel fikrim tabi katılan olur, katılmayan olur.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nadir abi önceki yorumları sen yapmamış gibi konuşuyorsun.
her lpg konusunda bir yorum ve her opel konusunda ap ayrı bir yorum. eleştirmek var körü körüne eleştirmek var.
kimsenin malını kötülemem yanlış anlaşılma olmasın.
94 model astrayla tüm opel modellerini bir tutuyorsun.
artık gerçekten her lpg konusunda seni görükçe yaşadıklarına üzülüyorum yorumlarına gülüyorum...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
nadir abi önceki yorumları sen yapmamış gibi konuşuyorsun.
her lpg konusunda bir yorum ve her opel konusunda ap ayrı bir yorum. eleştirmek var körü körüne eleştirmek var.
kimsenin malını kötülemem yanlış anlaşılma olmasın.
94 model astrayla tüm opel modellerini bir tutuyorsun.
artık gerçekten her lpg konusunda seni görükçe yaşadıklarına üzülüyorum yorumlarına gülüyorum...

Ya LPG konusunda harbiden canıma tak etti. Öyle böyle değil. LPG montaj yapan bu kadar sorun yaşayacağımı söylese idi. Hayatta bulaşmaz idim. Benzinle biner keyfime bakar idim. Yaşadığım sorunları şükür çözdüm ama bir araba parası da harcadım adam edene kadar. Çok para harcadım harbiden. Öyle böyle değil. Artık LPG kaynaklı sorunlarda filan asla ustaya filan gittiğim yok. Kendim söküp kendim takıyorum. Ama haksızmıyım ya? LPG takılmış proje çizilmiş ruhsat alınmış hoba bir düzenleme vay efendim tank altında naylon olacak ya kardeşim yeni montaj yapılacak için düzenleme yap artık millet ona göre LPG taktırır. Ama öyle değil git LPG ustasına bekle bir naylon koyacak diye. Oda yetmedi dolum ağzı için düzenleme içine resmen sıçtılar.

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuda seni canı yürekten destekliyorum Nadir abi. Şimdi bizim vectralarda örnek verelim. En genci 15 yaşında ( vectra b ler ) bir sorun olduğunda herhangi bir opel yetkili servisine kaç kişi girebiliyor. Adamlar resmen leş muamelesi yapıyor bizim araçlara. Ya bir tanıdık olcak yada yüksek faturayı göze alcaksın. Bu arabanın üzerinde opel amblemi varsa 50 yaşında da olsa buna bakmaya mecbursun bence. Zaten bir GM politikası var yan sanayi parçaya göre kat kat fiyatı var her parçanın. Opel fransızlara satılırsa ben bir daha opel araba almam çünki fransızları sevmiyorum. İsterse mercedes kalitesinde yapsın arabayı benim için bitmiştir yani.

astra_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GİRİŞ24.02.2017 09:38 OTOGÜNDEM
Dev satışta kritik açıklama! Mart'a kadar...

General Motors'un sahibi olduğu Opel otomobil firmasına talip olan Fransız PSA, Opel'in satışı işi ile ilgili olarak görüşmelerin olumlu bir şekilde devam ettiğini, Mart ayının ilk haftasında satışın gerçekleşebileceğini duyurdu.
PSA, 6 Mart'ta İsviçre'nin Cenevre kentindeki Uluslararası Motor Show fuarı öncesi satışın bitirilmesi konusunda görüşmelerin devam ettiği, görüşmelerin hem olumlu hem de olumsuz yönleri dikkate alınarak pazarlıkların devam ettiği açıklandı.
İŞTEN ÇIKARMA OLACAK MI?
Opel'de çalışan işçilerin özlük haklarının aynen devam edeceği, satın almadan sonra işten çıkarılma gibi bir durumun söz konusu olmadığı da bildirildi.
1999 yılından beri zor günler yaşayan Opel 2015 yılında 813, 2016'da ise 257 milyon dolar zarar etti. AB ülkelerinin Rusya'ya uyguladıkları yaptırımlar yüzünden Rusya pazarını kaybeden Opel'in, AB'den ayrılmaya karar veren İngiltere'de de zarara etti. Opel Belçika'nın Anvers ve Almanya'nın Kuzey Ren Vestfelya Bochum'daki tesislerini kapatmak zorunda kalmıştı. Opel yeni modellerinin beğeni bulması sayesinde 2018 yılında kara geçmeyi planlıyor.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hadi inşallah. opel zeten f/p aracıydı psa araçlarıda keza öyle. güzel teknolojik araçlara iyi fiyatlara binilir. satış stratejisini psa biraz geliştirse vw gibi satış rakamlarını görür...

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İngiltere'nin AB'den çıkması nedeniyle Vauxhall 'un durumu müzakere ediliyor, PSA Vauxhall 'ı anlaşma dışı tutup hiç bulaşmamak istiyor haberleri dolaşıyordu.

Bakalım kutudan ne çıkacak?

meser70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
REUTERS
Fransız Peugeot Société Anonyme (PSA) ABD’li General Motors (GM) ile Opel’in satışı konusunda anlaşmaya vardı. GM ve PSA dün el sıkıştı. Taraflar, pazartesi günü basın önünde otomobil devinin satışını duyuracak.

PSA ve GM konuyla ilgili açıklama yapmazken Opel'le birlikte GM bünyesinde yer alan Vauxhall'ın da PSA bünyesine geçmesi bekleniyor.

Opel yetkilileri dün şirket çalışanlarını toplayarak şirketin satış sürecinde olduğunu belirtti fakat detay vermedi. GM 16 yıldır üst üste Avrupa’da zarar açıklıyor. Opel’in ödemek zorunda olduğu borç ve tazminat tutarlarının 10 milyar dolara yakın olduğu belirtiliyor.

PSA’nın patronu Carlos Tavares anlaşmayla ilgili yaptığı konuşmada “Avrupa’nın otomobil şampiyonunu yaratabiliriz” ifadesini kullandı.