Opel Özel Ve Yetkili Servisleri Değerlendirmek

akifturan69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İstanbul anadolu yakasında dünya opel servisi var. Sahibi kırşehirliydi sanırım. Sakın ha bulaşmayın. Ben bir kere bulaştım 2 saat bekleme salonunda bekletti ve turbo hortumlarının yanlış takiĺdigini bu yanlis takilan hortumlari duzelttiklerini soyleyip 250 TL istedi. Üstelik arabanin çekiş sorunu da düzelmemisti...

kemal1726

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Kocaeli'de düzgün usta var mı ? Neredeyse İzmit sanayideki bütün ustaları gezdim ama hiçbiri güven vermiyor.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

iskenderk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Benis araç Astra j 1.4 Turbo 25 bin km. Debriyajim hep sertti zaten. Son zamanlarda biraz daha sert hissedince servise gittim. Baski+ balata+bilya+üst merkez değişecek dediler. 2500 TL istiyorlar. Sizin sorunumuz tam olarak neydi ve hidrolik ile nasıl çözdünüz. Yardımını bekliyorum

benim araç triptonic vitesli bana da 6500 indirimli fiyat masraf çıkardılar 15 liraya çözdüm işi hala tıkır tıkır kullanıyorum.

aderinkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konya Özkaymak Opel
Arabanın garantisi varken mecbur götürüyordum da garantisi bittikten sonra debriyajda ki hafif vuruntu için gittiğimde bana kurdukları ucu açık cümlelerden sonra bir daha gitmedim. Onun yerine konyada özkonya opel ve yıldız opel özel servisleri var işini hakkı ile yapıyor.

vazquez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba
Anlaşılan türkiyede doğru dürüst servis yok herkes kötüleri yazmış ve kendi çözümlerini üretmeye çalışmış
aracım 2004 meriva istanbul anadolu yakasında servis ihtiyacım var
şimdiden teşekkürler

sukanga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Garage Servis - Ankara / Şaşmaz

2011 model Astra H kasa aracımı sıfır aldığımdan beri her bakımını yetkili servisinde yaptırmıştım. Geçen yıl sonu son bakımından beridir aracım ilk çalıştırıldığında özellikle soğuk havalarda rölantide stop ediyor, sıcak havalarda ise kısa mesafe gittikten sonra tekleyerek kendini frenliyor ve stop ediyordu.

Yaşadığım bölge itibariyle aracımı Eskişehir-Bursa ve Sakarya'daki özel ve yetkili servislere götürdüm ancak hiçbiri sorunla alakalı çözümü bulamadı. Bununla beraber Bursa'daki servis baskı balatanın çok fazla inceldiğini ve sorunun bundan kaynaklandığını belirtti.

İnternette yaptığım araştırmalardan sonra aynı sorunu yaşayan birkaç videoya ve yazıya rastladım. Sorunun Astra H kasalarda LPG'den dolayı kronikleşen supap erimesi olduğuna kanaat getirerek bu işin ustalık gerektirmesinden dolayı Opel Garage servisiyle iletişime geçtim.

Şehir dışından Ankara'ya gelerek aracımı bıraktım, kompresyon testini yaptıktan sonra gerçekten de supaplarımın değişmesi gerektiği anlaşıldı ve işlemi başlattılar.

3 gün sonra aracımı almaya gittiğimde yaptıkları test sonrasında baskı balatanın değişmesine gerek olmadığını, vites geçişlerinin sıkıntısız olduğunu belirttiler. Bu sitede daha önce belirttiğim yokuş destek sistemi (hill holder) sorunum için beni yönlendirdikleri adrese gittim. 6 yıldır çözülemeyen bu problemi de 1 saat içerisinde orada hallettik.

Yaşadığım şehre geri dönerek yaptığım yol sonrasında dedikleri gibi vites geçişleri sorunsuz ve tekleme problemi hallolmuş halde. Uzun zaman sonra Astra aracımı sürmekten tekrar keyif alır hale gelmemde yardımları için kendilerine çok teşekkür ederim.

worldblue

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İstanbul Anadolu yakası için benimde iyi bir ustaya ihtiyacım var. Tavsiyeler için teşekkürler