Opel Özel Servisleri (Opel Servis Team TR)

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Selamünaleyküm.

Dikkat reklam içerir :)Latife yapıyorum tabi. Sadece servis tavsiyesi babında servis ağı tavsiyesinde bulunacağım.

Arkadaşlar. Facebookta OPEL SERVİS TEAM TR adında bir grup var ve bu grup Opel özel servislerinden oluşan bir grup. Ben kendim bulunduğum yerlerde bu grubun servislerine gidiyorum ve genel olarak memnunum. Forum adına bir anlaşma ve işbirliği sağlanabilir belki ama bizzat tecrübe etmek isteyenler için buradan paylaşmak istedim.

Forumlarda reklam amaçlı bu tarz konular çok açılır ama önceliğim ve amacım reklam değil. Elbette bu gönderinin tabi neticeleri arasında ister istemez reklam da yer almış oluyor lakin amaçladığım şey reklam değil, sadece tavsiye :) Üzerine basarak söylememde fayda var.

Neyse...

Tecrübe edip değerlendirmelerimizi birbirimizle paylaşabiliriz.

• İstanbul'da Ersu Opele gittim, fatura kesen, servis kaydı tutan bir yer. Biraz tuzlu gibi sadece ama değer gibi. Parça dahil faturalı işçilik kapsamlı garantiyi de beraberinde getiriyor haliyle. Akrabama alacağımız bir arabayı ekspertiz yerine buraya götürdük. Gayet detaylı ve ikna edici bilgiler verdiler. Başlangıç olarak itimadımı kazandılar.
  • Arabamı alırken Erzurum'da Burak Opele gitmiştim. Sağolsunlar aracı inceleyip fikir verdiler. Motor kulağı kopmuş, hayrına yapıverdiler.
  • Batman'da Aktif Opele gittim. Fazla bi' deneyimim olmadı, sadece birşey sormuştum, cevapladılar. Doğunun misafirperver insanlarından biriydi :)
  • Konya'da Yıldız Opelde eski astra h aracımın bujilerini değiştirmiştim, epey büyük bir servis, yoğun. İlgi alaka güzeldi ama çok deneyimim olmadı yine.
  • Son olarak arabamı aldığımda ilk ve detaylı elden geçirme işlemini, sonrasında geçen haftalarda yağ kaçağı giderme, ön düzen değişimi gibi işlemlerimi Diyarbakır'da Mafraklar Opele yaptırdım. Gayet memnun kaldım. Fatura almayı tercih ediyorum ve fiyatı yine de uygundu. İşim olduğu için aracı teslim edip ayrıldım. Aracın egzoz, lastik değişimi, rot-balans ve elektrikçi işlemlerini de yaptırdılar. Akşam paket halinde teslim aldım. Bölge açısından tavsiye ederim. Hem parça sıkıntısı olmuyor, hem ustası yetkili servis deneyimli, eğitimli bir usta.

Konuya dönecek olursak ilgili grubun kendi tanıtım metnini buraya koyuyorum :

"OPEL SERVİS TEAM TR" grubu Türkiye genelinde Opel kullanıcılarını doğru bilgilendirmek ve gerekli hallerde üye Opel özel servislerine yönlendirmek amacıyla kurulan, OPEL MARKASINDA UZMANLIĞINI KANITLAYAN USTALARDAN oluşmuş gönüllü bir servis ağı/servis takımı projesidir.

"OPEL SERVİS TEAM TR" Türkiye'nin dört bir köşesinde bulunan Opel özel servisleri ve ustalarını tavsiye, referans ve bir kısım ön inceleme safhalarından sonra bünyesine kabul eder.

Seçilen servis ve ustaların Facebook grubu haricinde WHATSAPP üzerinde TEKNİK YARDIMLAŞMA ve DAYANIŞMA sağladıkları, kullanıcıların sorunlarına daha hızlı ve etkili çözümler geliştirmek amacıyla kurulmuş bir grubu da bulunmaktadır.

Ayrıca ustaların bu ağın/takımın bir parçası olmaya dair devamlılığı KULLANICILARIN MEMNUNİYETLERİNE ve ŞİKAYETLERİNE bağlıdır. Bu kapsamda takıma kabul edildikten bir süre sonra kullanıcı memnuniyetini temin edemeyerek ilişiği kesilen çok sayıda servis ve usta olduğu gibi yeni arkadaşlarla takımın büyümesine yönelik çalışmalara da devam edilmektedir.

Ağın/takımın ya da projenin gelişerek devam etmesi noktasında değerli Opel kullanıcılarımızın GERİ DÖNÜŞ, YORUM ve TAVSİYELERİ büyük önem arz etmektedir. Opel kullanıcılarımızın destekleriyle oluşturacağımız ideal bir servis prosedür standardı ile birlikte Türkiye genelinde özgün ve kaliteli bir servis ağı oluşturmak ve birlik ve beraberlikten alacağımız güçle bu kaliteyi uygun fiyatlarla hizmete sunmak en büyük hedefimizdir.
Ersu opelde periyodik bakımı yaptırdım parçaları kendim temin ettim suat usta var bide emrah ustaya yaptırdım aracı işini iyi yapan ustalar tavsiye ederim uğramanızı
Burada geçmişti. @Meteefe
Ersu Opel.

Ayrıca henuz tecrube etmedik ama ikitellide de fırat opel var burada grubun.

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Adem1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamunaleykum arkadaşlar bende bi tavsiyede bulunayim inşallah İSTANBUL AVRUPA YAKASI için rami kışla caddesinden maltepe caddesine inen yolda emintaş ulubatlı sitesinde ERSU OPEL SERVİSİ var Suat usta Emrah usta hizmet zanaat ve samimi yaklaşım takdire şayan aracımdaki sorunları şıp şıp bulup gösterdiler şu şoyle bu böyle olur anlattilar öyle gizli sakli bi köşedede yapmiyorlar aracınızı gözünüzün önünde neyse o çaýımızıda içtik sagolsunlar cok ilgililer alakalilar avrupa yakasındaki arkadaslara tavsiye ERSU OPELE uğramanızda fayda var benden söylemesi 👏👏 ...

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Mutlugun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Temel bakım işleri için çalıştırılan tecrübesiz yabancı kökenli çalışan balatanın birini üzerindeki sticker ile takti digerini uyarınca cikardi. Ustasına sorunca özellikle çıkarmiyoruz toz vs. yapışmasın gibi bir açıklaması oldu :)

Eleman sonradan takılmış balata üzerinden digerinin sticker i da çıkarmaya çalıştı yarım yamalak kaldı. Uygun bir vakit söktürüp temizleteceğim.

Fren hidroligini kontrol edecekmisiniz diye sorunca çok forum okuyosunuz gibi garip bir cevap aldım, Bu ve buna benzer bazı sebeplerden dolayı benim tercihim olmaz.

Artık ustalar soran bilen müşteri de istemiyor belli ki,

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Temel bakım işleri için çalıştırılan tecrübesiz yabancı kökenli çalışan balatanın birini üzerindeki sticker ile takti digerini uyarınca cikardi. Ustasına sorunca özellikle çıkarmiyoruz toz vs. yapışmasın gibi bir açıklaması oldu :)

Eleman sonradan takılmış balata üzerinden digerinin sticker i da çıkarmaya çalıştı yarım yamalak kaldı. Uygun bir vakit söktürüp temizleteceğim.

Fren hidroligini kontrol edecekmisiniz diye sorunca çok forum okuyosunuz gibi garip bir cevap aldım, Bu ve buna benzer bazı sebeplerden dolayı benim tercihim olmaz.

Artık ustalar soran bilen müşteri de istemiyor belli ki,
Eyvallah [emoji106][emoji4]

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Mutlugun

sleylak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar. Sayenizde bugün Ersu Opel’e gittim. Sorunumu ve deneyimimi paylaşıyım istedim. 2 hafta önce bir arıza oluştu aracımda cihaza bağlanınca p0171 hatası veriyordu (fakir karışım hatası). Forumlardan vs. araştırdığımda çok genel bir hata kodu olduğu nokta atışı yapmanın zor olduğu, büyük masraflar açabileceği yazıyordu. Açıkçası baya endişelendim ve tesadüfen opel team servise rastladım ve bana yakın olan Ersu Opele gitmeye karar verdim. Sabah erken saatte gittim randevum da yoktu, güzel karşıladılar. Ustaya arızadan bahsettim, cihaza bağladı kaputu açtı sorunun yüksek ihtimal depo havalandırma valfinden olduğunu, ilk olarak bununla başlamak gerektiğini söyledi. Kabul ettim başlandı. Bu sırada su deposunun sızdırdığını farketmiş usta. (Birkaç hafta önce soğutma suyu az uyarısı sonucu takviye yapmıştım ) Öncelikle tamir etmeye çalıştı fakat parça yapışmadı, değiştirdik. 1 buçuk saatte tüm sorunlarım halloldu. Ayrıca usta yapılan işlemleri ve aracı sisteme kaydetti. Uzunca anlattım ama son derece memnun kaldım, sayenizde aradığım ustayı buldum. Emeği geçen herkese teşekkürler, kazasız belasız sürüşler.

• Beğen
Tepkiler: Murat ve Hasip

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Selamlar. Sayenizde bugün Ersu Opel’e gittim. Sorunumu ve deneyimimi paylaşıyım istedim. 2 hafta önce bir arıza oluştu aracımda cihaza bağlanınca p0171 hatası veriyordu (fakir karışım hatası). Forumlardan vs. araştırdığımda çok genel bir hata kodu olduğu nokta atışı yapmanın zor olduğu, büyük masraflar açabileceği yazıyordu. Açıkçası baya endişelendim ve tesadüfen opel team servise rastladım ve bana yakın olan Ersu Opele gitmeye karar verdim. Sabah erken saatte gittim randevum da yoktu, güzel karşıladılar. Ustaya arızadan bahsettim, cihaza bağladı kaputu açtı sorunun yüksek ihtimal depo havalandırma valfinden olduğunu, ilk olarak bununla başlamak gerektiğini söyledi. Kabul ettim başlandı. Bu sırada su deposunun sızdırdığını farketmiş usta. (Birkaç hafta önce soğutma suyu az uyarısı sonucu takviye yapmıştım ) Öncelikle tamir etmeye çalıştı fakat parça yapışmadı, değiştirdik. 1 buçuk saatte tüm sorunlarım halloldu. Ayrıca usta yapılan işlemleri ve aracı sisteme kaydetti. Uzunca anlattım ama son derece memnun kaldım, sayenizde aradığım ustayı buldum. Emeği geçen herkese teşekkürler, kazasız belasız sürüşler.
Hayırlısı olsun hocam ne mutlu bize o zaman bu arada hoşgeldiniz aramıza saygılar

• Beğen
Tepkiler: Meteefe ve sleylak