Opel Özel Servisleri (Opel Servis Team TR)

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
@Hasip veya @Cemil hocam. Bunu da sabitleyebilir misiniz? :)

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: tuleybihayat

qokhan1

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
deneyim ve değerlendirmenizi, forumda opel servis team tr başlığından paylaşabilirseniz müteşekkir oluruz :)

2015 model Astra J Sedan Sport/Stil donanımlı aracıma rutin bakım yaptırdım,arkadaşım tavsiyesiyle sanayide yetenekli bir usta buldum (16 yıl tecrübeli, uzun yıllar Opel yetklili servisinde çalıştıktan sonra kendi yerini açmış, samimi ve aldatma zihniyeti olmayan bir insan) sizinle bedeli paylaşmak istedim aklınızda bulunsun.
Usta bazı markalarda oldukça tecrübeli Hava ve polende GM önermiyor . Yağ filtresi mutlaka GM olmalı dedi, Buji mutlaka GM olmalı dedi. Balata Delphi olmalı dedi ( GM ve BOSCH çok sert olduklarından önermiyor)
Araç km: 26063
Castrol Motor yağı 4,25 Lt 130TL
Hava filtresi (Motocar) 30 TL
Polen (Motocar) 25 TL
Yağ filtresi (GM) 35 TL
Buji (GM) 120TL
Temizlik Spreyi 5 TL
Balata ( Delphi) 100 TL
İşçilik 100 TL
Yıkama (İç,dış,motor) 30 TL
Kayseri yeni sanayi 58. sokak Serdar usta & semih usta (Bozdağ)
Kıymetli dostlar paylaşımımın ve tercihlerimin sadece beni bağladığını hatırlatırım, siz yaptırmak ve/veya tercih etmek zorunda değilsiniz.

• Beğen
Tepkiler: tuleybihayat

Mutlugun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Filtre konusunda aynı düşünmüyorum. Polen filtresinin adı polen ama karbonlu yapısı ufak tefek partikülleride filtreliyor. Yoğun trafikde içeride ne kadar iyi filtrelenmiş hava gelirse o kadar iyi. Fark ediyor

yokum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlk Opel servis macerası! Bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine (kendisi yıllardır bu servisi kullanıyor) Kavacık Opel servisine gittim. Telefonda ortalama 350-400 TL çıkar dediği servis ücreti 2 saat sonunda 650₺ olarak çıktı. Neden bu kadar yüksek çıktığını sorduğumuzda birçok şeyden bahsetti ( tabi çoğunu anlamadım). Bende ücretini ödeyip çıktım. Sonrasında bana verdiği bakım formunda yaptığı işlemleri Kadıköy gedik Opel servisine sorduğunda 390 ₺ gibi bir masraf çıkardı. İşin para kısmında değilim , emeğe değer veren bir insan olarak tabiki herkes emeğini hakkını alacak. Fakat karşındaki insanın bilgisizliğinden ( burada kendimi de suçluyorum. Az çok forumları okuyup gerekli detaylı bilgi sahibi olmalıydım) faydalanıp bı takım işlemlerden bahsedip hakkı olmayan bir ücrete tenezzül etmesini inanın anlayamıyorum. Güven denilen hayatın temel taşını içi boş bir kelimeye cevirnek bu kadar kolay mı?Hakki olmayan bir ücreti almak ile başkasına ait bir mali sahiplenmek arasında benim için fark yok. Yazık! Birdaha gindermiyim ? Elbette gitmem.IMG_20180414_195353.jpgIMG_20180414_195319.jpg

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bu konu opel servis Team tr grubuna münhasır idi ama ortalık biraz karıştı [emoji3]

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
@tuleybihayat facebook ben de kullanmıyorum rica etsem Bursa için hangilerini öneriyorlar paylaşabilir misin.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
@tuleybihayat facebook ben de kullanmıyorum rica etsem Bursa için hangilerini öneriyorlar paylaşabilir misin.
Asop Opel.

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Ergun U.

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İlk Opel servis macerası! Bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine (kendisi yıllardır bu servisi kullanıyor) Kavacık Opel servisine gittim. Telefonda ortalama 350-400 TL çıkar dediği servis ücreti 2 saat sonunda 650₺ olarak çıktı. Neden bu kadar yüksek çıktığını sorduğumuzda birçok şeyden bahsetti ( tabi çoğunu anlamadım). Bende ücretini ödeyip çıktım. Sonrasında bana verdiği bakım formunda yaptığı işlemleri Kadıköy gedik Opel servisine sorduğunda 390 ₺ gibi bir masraf çıkardı. İşin para kısmında değilim , emeğe değer veren bir insan olarak tabiki herkes emeğini hakkını alacak. Fakat karşındaki insanın bilgisizliğinden ( burada kendimi de suçluyorum. Az çok forumları okuyup gerekli detaylı bilgi sahibi olmalıydım) faydalanıp bı takım işlemlerden bahsedip hakkı olmayan bir ücrete tenezzül etmesini inanın anlayamıyorum. Güven denilen hayatın temel taşını içi boş bir kelimeye cevirnek bu kadar kolay mı?Hakki olmayan bir ücreti almak ile başkasına ait bir mali sahiplenmek arasında benim için fark yok. Yazık! Birdaha gindermiyim ? Elbette gitmem.Ekli dosyayı görüntüle 749Ekli dosyayı görüntüle 750
Bazı şeyleri yaşamadan öğrenemiyoruz malesef burdan kendimize ders çıkarmalıyız ikiside aynı servis arada 260₺ fark var bu parayı alarak zenginmi oldular şimdi ama en çok insanın zoruna giden afedersin enayi yerine konmak bi daha malum servisin önünden bile geçmeyin geçmiş olsun güle güle kullanın arabanızı inşaallah

• Beğen
Tepkiler: yokum