Opel otomatikler de şanzıman problemi

Ahmed61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Şehir efsanesi varmışta bi ben duymamışım, 2010 H kasa 1.3cdtı otomatik aracımı yeni aldım. Tanıdığım aynı araç kullanıcılarının herhangi bir şikayeti olmamasına rağmen etrafımda ki bazı insanlar vites geçmiyor, arıza veriyor vb gibi sayısız şeyler söylemeye başladılar. Bunları duyunca insanın canını sıkılıyor. Ben yeniyim bilmiyorum bu konu daha önce hiç gündeme geldi mi? Bu konuda gerçekçi izahlar var mi?

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahsettiğiniz araç easytronic olmasın ? yani otomatikleştirilmiş düz vites....

Ahmed61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Evet easytronic şanzıman....

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 18:36 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 18:34 ----------

Bazı kimseler 2007 öncesine dair ciddi problemlerin olduğunu fakat sonraki yıllarda üretilen araçlar için aynı şeylerin söylenemeyeceğini söylüyorlar....

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumda dunya kadarkonu var üstadım istediğin bilgiyi bulabilirsin. Kısaca hassas bir şanzıman. 4 sene bindim bir kere arıza vermedi. Herkes araba kullanır da bazıları hakkını verir. Easytronic şanzımana biraz nazik davranmayı becerebilen adam sıkıntı yaşamaz

Lumia 1520 ile gonderildi

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende yaklaşık 1,5 sene kulladım 30bin km kadar. 1,6 sedan da 1den 2ye bazen vuruntulu geçiyordu manuelde daha az yapıyordu. Onun harici hiç sıkıntı yaşamadım.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahettiğiniz easytronic vitesteki vuruntulu geçiş olsa olsa debriyajdan ayaını hızlı çeken sürücü kadar olur, zaten yalın bir sistemdir iyzitronik. Otomatik debriyaj robotu ve baskı balatadan ibaret. Otomatik şanzıman olan opeller 4 ileri klasik ve 6 ileri tork konvertörlü olarak 2 seçenekte var, her ikisi de eşşek gibi sağlam aletler. 40-50bin kmde bir şanzıman yağı değişerek ömürlük kullanılabiliyor, bozulmadan...