Opel Omega 2.5 Cd Problem

blade17hakan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar arabam ile ilgili büyül sorunum var daha yeni aldım sorunum şuuuu

Arabayı aldığım yer dediki yağ motorun üstüne dökülmüş ve koku yapıyor motor ısınınca motordan duman çıkıyor ve yağ kokusu içeri geliyor.Birde arabanın altında çok nadir yağ damlıyor bunların sorunu tam olarak nedir lütfern acil yardımm :(:(:(:(:(

dikmenm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam, muhtemelen üst kapak contanız özelliğini yitirmiş gözüküyor,bi servise gösterip üst kapak contasını değiştiriseniz sorunu çözebilirsiniz,tabi yağ seviyesinden ve arabada başka bir sorun olmadığından eminseniz. Ayrıca motor üzerindeki yağları temizleyebileceğiniz bazı kimyasal temizleyiciler var marketlerde satılıyor onları kullanabilirsiniz . bir beze yada motora direk sıkıp bir süre sonra siliyosunuz,yada bir yıkama istasyonuna gidip motoru yıkatabilirsiniz,ama işi bilen birileri olmalı elektronik aksama zarar vermemeli.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neymis motorun üzerine yagmi dökülmüs ...yalanin daniskasi conta demiyor seni kandiriyor...kardesim arabayi yeni aldinsa ver contayi degissin motoru yikat sonra bak bakalim baska nerden kaciriyor...altda damla üst kapak contasindandir...ama dedigim gibi ver degissin veya parasini al degisttir ve motoru yikat temizlet sonra bak...baska nerden kaciyor gecmis olsun

GUARDIAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üst kapak contalarıdır hangisi kaçırıyor önce ona bak degiştir ama SAKINNN motoru yıkatma araç omega her tarafı sensör dolu sonra çok sıkıntı yaşarsın

altındaki yağ şanzımandan da geliyor olabilir. belki kokuyu şanzıman yagıda yapıyor olabilir kontrol ettir şanzıman yagı eksilmiş çok ısınıp oda koku yapıyor

Son düzenleme:

blade17hakan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkaşlar üso conta kağaında hiç bir şekilde gelmiyor.Adam dedi bana yağ kaçağını yaptırdım dedi ben kefilim dedi eğer git dedi bi sorun varsa herşeini tekrar yapmaya hazırım dedi yağda hiç bir eksiltme yok araba ısınınca duman ve yağ kokusu bayıyor yani beni :S