Opel Mühendislerini ve Tasarımcılarını Saygıyla Anma !!!

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Bizde, tekerleği dışa açın, davlumbazın orada kapak var, direk farın arkasına ulaşıyoruzi ampül değişimi için yapılmış. Corsa da yok mu?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Gecenin bir yarısı sol far kısa ampulü patladığında yarım saat kadar can çekişmiştik, far ampulünü tutan "V" şeklinde bir tel var, hiç abartmadan söylüyorum ki yarım saat uğraşıp o telle ampulü sabitleyemeyince gazete sıkıştırmıştım kapakla ampulü soktuğum yer arasına sırf sabitleyebilmek için, gerçekten zulüm geliyor :(

Zaten sorun o lanet olası yaydan kaynaklanıyor. Ampülü yerinden çıkarmak, yenisini takmak kolay ama o yay var ya o yay resmen insanın ömründen ömür çalıyor :).

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bizde, tekerleği dışa açın, davlumbazın orada kapak var, direk farın arkasına ulaşıyoruzi ampül değişimi için yapılmış. Corsa da yok mu?

Emre bence o tasarım da yanlış. Bunun gecesi var, yağmuru çamuru var. Mesela ben dizlerimin üzerine çökemiyorum, bu tür işler için mecburen yere oturuyorum. Sürücüler basit onarımları kendileri rahatlıkla yapabilmelidir, bir ampül değişimi veya basit bir şey için tüketicileri servislere yönlendirmek bence firmaların yanlış anlaşılmalarına neden olur ;)

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fluence' te farı söküyorsun komple.Arka stepne kısmına bir de Allen koymuşlar bu iş için.Düz yada yıldız bile değil yani.Ama yinede tasarım için kızmaktan ziyade avrupa standartlarında sürücü değiliz çoğumuz ve her ne kadar zor desekte bu işleri yapamadan ehliyet vermemeleri lazım.
Bir de bu gibi durumları merak edipte okumuyoruz kullanıcı kitabını.

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Galiba en kolay Astra G de ampul değişimi oluyor.Zamanında Astra G'yi kullanırken kendim beyaz ampul için falan tüm ampulleri kolaylıkla çıkarıp yenilerini takmıştım.Şimdi Astra H var.Bir ara baktım değiştirmek gerekirse nasıl olacak diye,durum pek iç açıcı değil. :) Daha denemediğim için de olabilir ama dıştan durum bu şimdilik. :D

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
megane 2 nin ampülünü değiştirmek için tekerleklerle beraber çamurluğunda sökülmesi gerektiğini biliyormuydunuz ? :D buyrun izleyin
http://www.youtube.com/watch?v=nXCZ2v-nIF4